Sebastian's Voodoo

Krátkometrážní / Animovaný / Horor

USA, 2008, 4 min

Joaquin Baldwin

Short je nabitý velice působivou temnou atmosférou, kterou dopomohla rozdmýchat vynikající hudba z dílny Nicka Fevoliho. Máme zde šanci sledovat jak je velice důležitá soudržnost a přátelství. Jste ochotni i za cenu sebeobětování pomoci svým druhům? Tvůrcům se podařilo stvořit docela zajímavou animovanou podívanou, která mi tak trochu připomínala intro z nějaké hry. Ocenit však nejvíce musím ono napětí, které bylo po celou dobu cítit ve vzduchu. Po vizuální stránce je vše rovněž na vysoké úrovni, ale občas se přece jenom našlo několik nevychytaných míst. Nicméně ono pomyslné poselství jenž v sobě nesl tento smutný příběh mě docela okouzlilo. Myslím, že si určitě zaslouží nadprůměrné hodnocení i když na úplný TOP to není.(14.5.2011)

Dôkaz, že za 4 minúty sa dá urobiť niečo, čo človekom pohne a donúti ho rozmýšľať nad niektorými vecami. To, že animácia nebola moc podarená mi vôbec neprekážalo, priam naopak dosť som sa v tom vyžíval. Hudba bola vhodne zvolená a príbeh a celková pointa fungovala na výbornú. Presne takto si predstavujem kvalitný kraťas a nič iné ako 97% si ani nezaslúži!(2.9.2013)

-3* animovaný kraťas se zajímavou myšlenkou, ale s hrozně plytkým příběhem bez důvodné příčiny, proč se tam něco takového děje. Proto moje známka není vysoká - pustit si ho můžete tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](30.11.2016)

• gjjm

Metafora čehosi - metafora symbolizovaná voodoo panenkami (česky se má správně říkat volty, ale to máte jedno) na hácích. Temné, ponuré, hudebně zajímavé, ale taky nepromyšlené, s otravně proměnlivým tempem (po pomalém začátku zběsile rychlý a akční prostředek). Konec je pak takový neutrální, bez působhivosti. Nápad docela dobrý, ale čtyři minuty jsou možná zbytečně moc.(7.10.2009)

Tak prosté a tak dokonalé! Skvostný kraťas, plný krutosti, tragickosti a smútku, s nevídanou porciou napätia. Najdesivejší kraťas preto jednoducho musím oceniť piatou hviezdičkou. Animácia je skvelá a hudbu by mohla konkurovať nejednému kultovému hudobnému sprievodu. Joaquin Baldwin - veľká iskierka nádeje. 90%.(27.6.2009)