Sebastian's Voodoo

Krátkometrážní / Animovaný / Horor

USA, 2008, 4 min

Joaquin Baldwin

Dôkaz, že za 4 minúty sa dá urobiť niečo, čo človekom pohne a donúti ho rozmýšľať nad niektorými vecami. To, že animácia nebola moc podarená mi vôbec neprekážalo, priam naopak dosť som sa v tom vyžíval. Hudba bola vhodne zvolená a príbeh a celková pointa fungovala na výbornú. Presne takto si predstavujem kvalitný kraťas a nič iné ako 97% si ani nezaslúži!(2.9.2013)

-3* animovaný kraťas se zajímavou myšlenkou, ale s hrozně plytkým příběhem bez důvodné příčiny, proč se tam něco takového děje. Proto moje známka není vysoká - pustit si ho můžete tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](30.11.2016)

• daEmoNickY

((hodnocení zatím nechám na původním, jako doklad že to tu někdo nepochopil)) ________ Nesmysl. Možná právě to byla pointa. Anebo ta pravidla rituálu vyžadoval přesné pořadí panenek a chyba byla trestána smrtí. V tom případě zajímavé - sebeobětováním náhodou zachránil kámoše. Každopádně je zajímavé, že se Kouzelník dozví, že se to událo... ____ RESENI A SPOILER _______ Dle komentářů k Youtube : "Proč by Kouzelník dělal svou panenku?" "Pokud loutka myslí na někoho a píchne se, tak to píchne toho někoho a loutku" ... to by smysl dávalo. Aha, už vím proč jsem to nepochopil, protože to nevypadalo jakože Kouzelník byl tím pichem zraněn. Zajímavé. ______ Youtube : "Proč se loutka nepíchla do koulí?" Přesně, proč to divadýlko na konci? Věděla loutka co se stane když se píchne nebo dodržovala pořadí vpichů ze strachu?(3.6.2010)

• gjjm

Metafora čehosi - metafora symbolizovaná voodoo panenkami (česky se má správně říkat volty, ale to máte jedno) na hácích. Temné, ponuré, hudebně zajímavé, ale taky nepromyšlené, s otravně proměnlivým tempem (po pomalém začátku zběsile rychlý a akční prostředek). Konec je pak takový neutrální, bez působhivosti. Nápad docela dobrý, ale čtyři minuty jsou možná zbytečně moc.(7.10.2009)

Je to luxusní a je to o píchání. Freudovsky shrnuto: Šebestián chce píchat. Panenku nebo Panáčka, je mu to tak nějak jedno. Panenka ale být píchána Šebestiánem nechce a raději by "píchala" Panáčka, kterého má Šebestián na háku. Panáček je smutný, že visí. A je ještě smutnější, že kvůli tomu nemůže "píchat" Panenku. Tu ale může píchat Šebestián, který nevisí a taky to hodlá udělat. Panáček, rozesmutnělý tím, že se mu Šebestián chystá píchat "pichnu", opíchá sám sebe!. PS: Preboha Flipper, čo to táráš za kokotiny!!(3.6.2010)