Na cestě po Holandsku (S08E33) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2010, 27 min

Režie:

Lucie Výborná

Hrají:

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
 • hippyman
  ****

  krásná, osobitá země, tu hubu dokořán by to chtělo stylově spláchnout heinekenem... 80%(31.5.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Čím blíže k civilizaci, tím více mostů a také automatizace." Já jsem v zemi tulipánů nikdy nebyl a ani se tam v následujících třech životech nechystám, ale z pozice diváka jsem se nechal pozvat na cestu lodí kanálem po dvou z dvanácti nizozemských provincií. Vyzkoušel jsem si jízdu na nákupy lodí, viděl jsem parní pumpu, dvougenerační hausbóty, alegorické vozy z tulipánů a ani kousek Ruuda van Nistelrooye. Škoda, že to všechno zmizí, až se mořská hladina znuděně zvedne o pár metrů.(7.10.2016)

 • Paity
  ***

  Holanské království je skutečně nepřeberná studnice všeho možného, od kultury, přes ekonomiku, historii, mezinárodní styky. Na skutečně malém místě tak najdete opravdový kus světa.(15.5.2013)

 • castor
  ****

  Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci navíc téměř každý díl stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí..(16.1.2012)