poster

Vražedný termín

 • USA

  Deadline

Thriller / Drama / Horor

USA / Malajsie, 2009, 81 min

Režie:

Sean McConville

Kamera:

Ross Richardson

Producenti:

Shireen M. Hashim

Scénografie:

Steve Arnold, Lia Thompson Roldan (set dekoratér)

Kostýmy:

Swinda Reichelt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Standito
  odpad!

  Odvar hororu, ktorý spoľahlivo na ploche len 80 minút k smrti unudí i býka. Lacné ľakačky, klišé na každom kroku, stroskotané a otrepané pokusy o navodenie atmosféry, chabé dialógy a predvídateľný dej (no tak mizerný koniec som napriek kvalite filmu nečakal, na čo tam vôbec bola dobrá hlavná postava, keď sa to v podstate vyriešilo samo v štýle deus ex machina?)... Mám pokračovať?(24.1.2011)

 • Martinibaby
  **

  Uuf, holky, co mi to děláte? Tak pěkně popořádku - film co nemá ani hodinu a půl mi právě zabral tak tři hodiny. Začátek (a průběžně celý film) je příšerně přecpaný hororovými klišé - stěhování do starého domu, skřípání dvěří, rachocení trubek a kapající kohoutky. Pak přijde na řadu pozvolné 'šokující' odhalování minulosti, 'dramatické' rozuzlení a konec. Půlku filmu jsem se nudila, půlku jsem čekala, kde zas co vybafne, abych se mohla leknout. Dvě moje oblíbené herečky, každé jedna hvězdička za výkon, zbytek je typická hororová omáčka, která se mi místy fakt zajídala.(29.11.2009)

 • George Stobbart
  ****

  Sympaticky vyzerajúci minimalistický horor, ktorý sa prelieva z duchárskeho príbehu do roviny psychologickej drámy a naopak. Síce sa značnú časť stopáže trochu vlečie a hororových klišé tu je požehnane, no nijak mi to neprekážalo a bol som vďačný aj za tých pár ľakačiek, ktoré to oživili keď sa mi (takmer) začínalo driemať. Herci sú vybratí vhodne, predovšetkým Brittany Murphy, na ktorú sa budeme pozerať väčšinu času. Film má taktiež veľmi dobrú, goticky štýlovú vizuálnu stránku a viaceré miesta domu kde sa príbeh odohráva sú skvele, atmosféricky nasvietené. Samotný dej je síce zaujímavý, ale neoriginálny a rozvláčny, čo sa tvorcovia zrejme posnažili vykryť na konci, kedy sa tempo zrýchli, atmosféra zhustne a divákovi sú podsunuté aj viaceré rozporuplné zvraty. Keď sa na to pozerám súhrnne, tak výsledný dojem mám určite pozitívny.(21.2.2011)

 • Naki
  ****

  Chtěla jsem to okomentovat slovy: unikátně iracionální film, ale teď, když jsem film shlédla celý je to spíš......... wow? Jakoby to natočili naprosto 2 rozdílní lidé. První půlka byla jako nízkorozpočtový film, kde se nic moc neděje a Alice poněkud nesmyslně chodí tam, odkud by jiní utíkali. Za to ve druhé půlce je toho tolik, že když na mě vybalili ten konec, naprosto jsem to nečekala. Tolikrát se změnil děj, okolnosti, postavy, že si musím dát den, dva oraz, než mi ta pointa opravdu dojde. Díky takovýmto filmům byla (a je) Brittany jedna z nejúžasnějších hereček. Takové charisma je šílené!(20.9.2011)

 • lennyd
  **

  Alici se blíží uzávěrka jejího nového románu, na který se ale nemůže soustředit, protože právě pustili z vězení jejího bývalého přítele, který ji terorizoval. A tak se uchýlí do opuštěného domu uprostřed lesů, aby zde o samotě svůj román dokončila. V domě ale objeví krabici s videokazetami, které zachycují život bývalých obyvatelů domu, včetně jejich tragického konce. A duchové nedají Alici odpočinout, dokud nevyjde pravda najevo ... Těžce neoriginální pseudo-horor, kterému sice vévodí (osamělý) herecký výkon Brittany Murphy (a bohužel její poslední) - jenže ani to nedokáže nahradit zoufalou absenci jakýchkoliv nápadů. Horor, u kterého se za celého filmu ani chvilku nebojíte - ač atmosféra opuštěného domu ke strachu přímo vybízí. Jediné, co mne snad trochu zaujalo, bylo to - že zhruba po polovinu filmu má Thora Birch vcelku normální roli (a to je u ní hodně neobvyklé). Sice v posledních dvaceti minutách si to vynahradila, ale přece jen, toto jsem zatím moc často neviděl...(2.11.2011)