Vražedný termín

Sean McConville

Ross Richardson

Shireen M. Hashim

Scénografie:

Steve Arnold, Lia Thompson Roldan (set dekoratér)

Kostýmy:

Swinda Reichelt

Chtěla jsem to okomentovat slovy: unikátně iracionální film, ale teď, když jsem film shlédla celý je to spíš......... wow? Jakoby to natočili naprosto 2 rozdílní lidé. První půlka byla jako nízkorozpočtový film, kde se nic moc neděje a Alice poněkud nesmyslně chodí tam, odkud by jiní utíkali. Za to ve druhé půlce je toho tolik, že když na mě vybalili ten konec, naprosto jsem to nečekala. Tolikrát se změnil děj, okolnosti, postavy, že si musím dát den, dva oraz, než mi ta pointa opravdu dojde. Díky takovýmto filmům byla (a je) Brittany jedna z nejúžasnějších hereček. Takové charisma je šílené!(20.9.2011)

Ok zrekapitulujeme si to... Alice Evans je scénáristka a jede si po nervovém kolapsu uklidnit nervy doprostřed lesa kde není ani noha(mimochodem příjezdovka, dům i interiér je velmi podobný domu, který zdědila postava ve filmu Tribute - kterou shodou okolností také hrála Brittany Murphy). Kamarádka ji odvezla a tak se spolu rozloučí a mladá zjevně psychicky narušená slečna zůstává sama v děsivě starém a tmavém domě. Díky hnusným zvukům a xichtům v koupelně nebo vzkazům na notebooku(shodou okolností moje nejhorší noční můra)se rozhodne vyslídit co se stalo v tom domě. Prolízá každý kout - dokonce i půdu kam bych NIKDY V ŽIVOTĚ nevkročila natož být vůbec někde v lokalitě kde to neznám sama...No a kvůli inspiraci se dívala na kazety, které nahrával psychopatický chlápek. Muž, který se mohl žárlivostí přetrhnout by mohl ke konci než chcípne alespoň vysvětlit, že tam celou dobu lozil a děsil chudinku Alice k smrti a aniž by si to uvědomovala se víc a víc proměňovala do role mrtvé Lucy. Než padne opona tak psychouš retrospektivně v záznamech z domácí kamery zabije svou těhotnou ženu jenom protože si volala s jeho matkou a chce se zabít, jenže ho matka zachrání. Blik cvak příjem najednou za Alice Evans stojí psychouš s kamerou a táhne jí do vany, že ji zabije - aby to bylo dramatické. Ke konci pořádně ani nevím o co šlo, protože moje adaptace je čistě subjektivní. A to jest: kámoška přijela za Alice, aby jí díky jejím podivným telefonátům uklidnila ale najde ji ve vaně;shozený psycho-chlap zmizel z podlahy;divná kámoška dá hlavní postavě do pusy prášky mezitím ona má brutální záchvat a se slovy nikdy Tě neopustím zmizí pod schody kde si pouští pásku na kameře, která opakuje scénu z filmu s tím rozdílem, že Alice točila kámošku při spaní a řekla vypadáš jako anděl, když spíš....Konec šmitec a já mám v hlavě zmatek. Brittany byla opět famózní. Bohužel neumím být objektivní, když se jedná o ni a tak musím udělit 3/5.(1.12.2012)

• J*A*S*M

Já to fakt nechápu. Nechápu, proč se spousta filmařů snaží natočit smrtelně vážný, psychologický, atmosférický snímek, když nemají lákavý námět, nevšední pointu, extrémní talent, cit pro atmosféru ani nápad na originální stylizaci, místo toho aby natočili nějakou zábavnou hororovou jednohubku, při níž k dobrému výsledku nepotřebujete zas až tak mnoho... a ani v případě, když by se dílo příliš nepovedlo, by od něj diváci neodcházeli tak k smrti znudění, jako jsem byl já po Deadline. Snaha patrná, výsledek však opravdu ubíjející.(10.12.2009)

Po předčtení hrubého obsahu filmu, jsem si říkal, že by mohlo jít o další klasickou „duchařinu“ a ve skutečnosti jsem nebyl daleko od pravdy. Autor tohoto filmu měl k dispozici docela malý rozpočet (necelé dva miliony dolarů) a věřím, že většina z něj šla na herecké obsazení. Takže bylo potřeba pořádně zapracovat na vytvoření solidní atmosféry, přidat pár lekacích scén a doufat, že si film získá srdce diváků. To se ovšem stalo tak napůl a hlavně z úplně jiného důvodu, než bylo zamýšleno. Nebudeme si nalhávat, nejde o nic světoborného a většině z vás se brzy tento kousek vytratí z hlavy. Atmosféra postrádá po většinu času potřebnou jiskru a přestože se u sledování Deadline nebudete vyloženě nudit, tak vás profláknutá zápletka asi moc neokouzlí. Dům na samotě přitom přímo nabízel spoustu možností, jak by se dala celková úroveň navýšit. Ponuré místnosti, ticho které přeruší jakékoliv zavrzaní a hlavně tajemství ukryté na půdě. Tím vším toto psychologické drama (tak se totiž tento film po většinu času presentuje nejvíc) disponovalo, jen to chtělo lepší využití. Zvláště když se ukázalo, že Brittany Murphy je schopná táhnout celý film klidně i sama. Právě tato talentovaná herečka se nakonec stala i důvodem, proč jsem si Vražedný termín vlastně pustil. Je obrovská smůla, že krátce po premiéře sama ve skutečnosti zemřela. Jakoby ta scéna ve vaně předurčila její smutný osud. 50%(20.9.2016)

• foundation

Balancovanie na hranici odpadu a jednej hviezdy. Nebyť toho odporúčania jednej nemenovanej osoby aby som tomu, pri všetkom na svete, dal šancu tak sa na to zvysoka vyserem a obídem to oblúkom. Už len ten názov mi hovoril že si mám dať pozor. No a na hodnotenia sa obyčajne vôbec nepozerám ale tuto mi tých 40 percent pasovalo priam nádherne pri pohľade na ten plagát. No nič, splnil som čo som sľúbil, zostáva zhodnotiť. Za Brittany. ,,Budiž ji zem lehká,,(18.4.2011)