Anata o wasurenai

• Jižní Korea

너를 잊지 않을 거야

26 Years Diary

Japonsko / Jižní Korea, 2006, 112 min

Tahle koprodukce (vice japonská než jihokorejská) trpí v prvé řadě syndromem mnoha japonských filmů a tou je přílišná rozvláčnost... Plno zbytečných scén, které dělají film neúnosně dlouhým a nudným...Postavy nezajímavé, některé až otravné, většinu emočního náboje v sobě nesou hudební vystoupení, i když muzika je sladce průměrná a srdceryvná...Osobně to vidím spíše jako podívanou pro pubertální ročníky...Trpělivé pubescenty...(7.2.2010)

Jedním slovem úžásné... Příjemně se odvícejející příběh dvou mladých lidí- on Korejec, ona Japonka. Už toto spojení je zajímavé a film tak trochu i poukazuje na poměry mezi Koreou a Japonskem. Každopádně skvělý film. Zajímavé je, že v Japonsku šel tento film do kin 27.ledna 2007 a v Koreji až 30.října 2008.(25.1.2010)

Tento kórejský film sa príbehom zdal byť emočným drvičom, no opak je pravdou. Film, v ktorom sa prelína kórejská a japonská kultúra by som s čistým svedomím nazval skôr japonským ako kórejským. Riedky dej v takmer 2 hodinovom filme nemá veľmi čo ponúknuť. Kým stihne k nejakej love story dôjsť, je všetko zmarené. O nejakom zblížení s rozhádanými rodičmi sa tiež baviť nemusíme, táto linka príbehu nedostala taký priestor. Náš hlavný hrdina iba akoby bezcieľne putoval ulicami, občas navštívil členov kapely, pokúsil sa zblížiť s Japonkou, aby sa potom vrátil do Kórei a potom znova do Japonska...Letmo pozriem na hodinky a zisťujem, že film o 20-30 minút končí a ja stále neviem o čom to je. Tragický záver iba potvrdil moje slová. Slabý účinok na city vo filme, ktorý sa one asi dosť snažil, no zabudol pri tom na to najdôležitejšie - vyrozprávať nejaký príbeh. J som tu žiadny nenašiel. Prvý priemerný kórejský film po veľmi dlhej dobe. 60%.(12.4.2014)

Tento romantický snímek mi byl doporučen s tím, že si u něj po dlouhé době konečně popláču. I když k čištění slzných kanálků nakonec nedošlo, tak se mi film moc líbil, s hudebním doprovodem jsem byl také spokojen a když k tomu člověk navíc dostane prdlou dvojici v podání Jae-kyeong Sea a Junko Hamaguchi a jako třešničku na dortu roztomiloučkou Maki Onaga, tak není co řešit a můžu v klidu dát plný počet.(19.2.2010)

Je to celkom dobrá romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o kórejskom mladíkovi, ktorý sa rozhodne odcestovať do Japonska, kde chce študovať a spoznávať nový svet. Tu sa zoznamuje s členmi jednej hudobnej skupiny túžiacej preraziť, hlavne s ich sympatickou speváčkou, ktorá sa mu hneď zapáči, pričom ani on jej tiež nie je ľahostajný a tak vytvoria pár, ale všetci majú aj svoje vlastné problémy. Spracovanie je celkom slušné, ešte spočiatku si ma to vôbec nezískalo, priestor má hlavne samotný mladík, ktorý je tu ale vykreslený až neskutočne dokonalo, je to skvelý syn, súrodenec, správny občan, ktorý práve skončil službu v armáde, výborný športovec, hudobník a samozrejme ešte aj snom každého dievčaťa, až mi to prišlo úplne umelé, ako sú z neho všetci bez seba. Ale po tej dvadsaťminútovke, keď sa už dej presunie do Japonska, tak sa to výrazne vylepší, dej síce neponúkne prakticky nič nové a aj tých výnimočnejších situácií, na ktoré sa dá dlhší čas spomínať je minimum, ale aj tak ma to bavilo, mám rád túto tématiku o príchode človeka do inej krajiny, kde sa okrem iného aj zamiluje a tak sa obaja snažia prekonávať jazykovú bariéru, spoznávajú nové zvyky a podobne, už ani postava mladíka nepôsobí až tak umelo, dobre podaná je aj celá línia s hudobnou skupinou, poteší aj pár zaujímavých prvkov, ktoré to ešte trochu osviežia, ako napríklad havária a navyše to celé ukončí pomerne nečakaný a vydarený záver. Takže okrem toho úvodu je to slušná filmová zábava, potom som už po celý čas nenarazil na nič, čo by mi výraznejšie vadilo. A aj tá romantika je bez problémov, vytvorili sympatický pár. Herecké obsadenie je celkom slušné, jedine by som ocenil lepšie zvoleného hlavného hrdinu, ani tento nie je zlý, ale ani som mu moc nefandil, omnoho lepšia je jeho sympatická priateľka, žiadny problém nemám ani s ich spoločnými priateľmi za zmienku stojí aj Naoto Takenaka v úlohe jej otca, síce nemá až tak moc priestoru, ale vždy ho rád vidím. Réžia a technická stránka stránka by sa ešte dali doladiť, ale aj tak je to slušnú úroveň. Tématicky podobný Virgin snow sa mi páčil viac, hlavne pôsobil výnimočnejšie a celkovo sympatickejšie, ale aj toto ma bavilo, mám z toho výrazne nadpriemerné pocity a tak nemám dôvod dávať horšie hodnotenie. 73%(13.4.2013)