poster

Armáda jednoho

 • USA

  The Way of War

 • Slovensko

  Zrada a pomsta

Akční / Thriller

USA, 2009, 90 min

 • VanThomass
  odpad!

  Obrovská nuda. Kdyby si člověk nepřečetl, o čem film je, ani by to možná nepoznal o co tam ve skutečnosti jde. Vše je jen naznačené a hodně nedotažené, delší stopáž by možná pomohla, ale to by musel být i daleko lepší scénář, takže nakonec je dobře, že to má jen necelých 90 minut, víc by se vydržet nedalo. Označit tenhle film za "AKČNÍ" bych si opravdu netroufal, protože pořádná akční scéna je tam jen jedna a to ještě nedotažená přestřelka.(12.9.2009)

 • mine.slayer
  *

  Čím se dá tenhle film velmi dobře a snadno vystihnout je slovo nuda!!!! Ale znám i horší. Co se k sakru stalo s Cubou Goodingem Juniorem??! Kde je nějaký povedený film? V posledních letech samá céčka a déčka po béčkovém filmu ani vidu ani slechu a áčková liga je snad už jen snem pro Jr. Plus naprosto děsný hudební doprovod!! Krom ježdění taxíkem:)(25.7.2012)

 • honajz
  *

  Cuba Gooding jr. v roli amerického vojáka, kterého vláda podvedla a on se vrací do Washingtonu pomstít. Před pár lety asi v Hollywoodu objevili knihu Umění války - a hned poté, co vznikl úspěšný film stejného názvu, objevila se hromada dalších, jež z tohoto díla cituje. V tomto snímku dokonce dvakrát! Jenže pokud čekáte, že Armáda jednoho bude buď akčním nebo špionážně akčním filmem, budete zklamáni. Snímek vykrádá všechna klišé (nájmem taxíku dokonce připomíná Collateral) a děj se odehrává ve třech časových rovinách. To je teď - od pokusů mexických režisérů - také v Hollywoodu populární, protože pak takový film vypadá cool a jako umění. Ale jen vypadá. V jedné rovině se postupně, skrze celý film, dozvídáme, že tři vojáci měli v Afghanistánu zabít nějakého místního immáma, vůdce teroristů či co, aby nakonec překvapeně zjistili, že šlo o podraz - o podraz na americké občany. Zazní zde filozofické moudro, proč hrdinové (rozuměj Amerika) potřebují zlosyny? Když jinak v té jejich zemi kromě skal, prachu a kamení nic není? Druhá rovina se odehrává rok před současností, o Vánocích, kdy Cuba dává své dívce prstýnek (dozvíme se ve flashbacích, jak se seznámili a posléze, že ženu - jak nečekané! - zabili). A třetí rovina je současnost, kdy Cuba běhá na Silvestra po Washingtonu od baru k baru, nechá se honit agenty FBI, zatáhne do věci majitele místní večerky, kde dojde ke střelbě a likvidaci večerky, aby pak naprosto překvapivě došlo jen k jednomu souboji v zápasnickém ringu a místo toho, aby zastřelili Cubu, zastřelej' ministra obrany. Což mi hlava nebrala. Když si totiž poskládáte mozaiku dohromady, nechápete, o co vlastně Cubovi šlo. Pomstít manželku? Dostat žold? Odhalit spiknutí ve vládě? A proč ho teda vládní úředníci nezabili při první vhodné příležitosti na tom zápase v ringu? Další nesmysly pak vyplouvají na povrch samy. Údajně má být Silvestr, ale nikdo nikde neslaví. V ulicích ani nejsou lidé. Na Silvestra se novináři nechají ukecat na tiskovku v Bílém domě bez účasti prezidenta, aby jim bylo řečeno, že ti, co odbachli toho afghánského teroristu, jsou také mrtví. Na Silvestra skutečně důležitá informace. A pak to Československo. Ve flashbacku se totiž objevují ti tři vojáci, kteří mají zabít toho immáma či co. Jeden z nich říká vtip, jak se dostat do nebe, že je potřeba říct jedno slovo. Protože se Amíkům blbě vyslovuje, je to slovo Československo - jako jazykolam, aby vstup do nebe byl co nejtěžší, chápejte. Když pak dojde k akci, jeden z nich koupí kulku, umírá a před smrtí řekne: "Československo." Jako že se chce dostat do nebe. Skutečně zmotaný blábol.(23.9.2009)

 • Smok
  *

  Prvú polovicu filmu ešte šlo dajme tomu o priemernú akciu s vojenskou problematikou, ale do akej frašky sa film prehupol, tak to mi aj napriek pokročilej nočnej hodine roztvorilo oči v nechápavom výraze. A ak by niekto nevedel, tak americkí žoldáci zomierajú s tým, že hláskujú slovo Československo. (Vysvetlenie v komentári užívateľa honajz) Priaznivci akčných, alebo vojnových filmov by mali tento Cubov nový počin obísť oblúkom.(10.9.2009)

 • MickeyStuma
  *

  Další jednotlivec bojující proti terorismu. Neotřelý snímek vypadající spíše jako výpravnější televizní inscenace. Námět je sice přitažlivý, ale zpracování je vskutku na akční thriller naprosto neakceptovatelný. Žádná atmosféra, žádné drama, žádné napětí, žádné pořádné akční scény. Jen nuda, zášť a zoufalství nad celým filmovým dílem.(28.6.2018)

 • - Spoiler: Voják z Afghanistánu použije před svou smrtí slovo Československo, aby se dostal do nebe. (JOKERHAHAH)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace