Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

sellsakul

V pohode hlášky, ostatné stojí za hovno, ale beriem ohľad, že sa jedná o amatérsky film, tak dávam 3*. Po druhom pozretí musím zvýšiť, fajne som sa bavil :D ()

ryoga

v pohode pozerateľný.....šak Blava ne..aj napriek tomu že herci hrali bez nároku na honorár.... o dosť lepšie než BRATISLAVAFILM... ()

Shakeus

Hrozná blbina! Ale docela zábavné, hlavně první půlhodina. Nadávky v slovenštině mi přišli netradiční a o to vtipnější:-) A ještě bych vyzdvihl ty dva gangstery, jsou dokonalí. ()

Greenpeacak

Navrhujem film nominovať na Oskara v týchto kategóriách: Najlepší strih, najlepší scenár a najlepší výkon vedľajšej postavy....ale nie, vážne. Keď týpek Žoltán drží pohár so slivovicou a pivom, v jednom zábere je plný, v ďalšom, ani nie po dvoch sekundách, je už pohár prázdny, a potom je pohár poloprázdny...ale zato ten efekt so zdvihnutým dredom bol super!!! ()

Bafo

Tri hvezdy protoze to byla proste amaterska prace... Na druhou stranu musim rict ze docela dost zabavna amaterska prace! Takovy slovensky brak... ()

Angelino

Pridávam sa k tým, ktorí mali možnosť na LFŠ 2009. Po ťažších žánroch som išiel na Veľký rešpekt bez očakávaní a výsledkom bolo príjemné prekvapenie. Samozrejme s prihliadnutím na skúsenosti režiséra, hercov i rozpočet som dostal príjemnú a zábavnú komédiu z miesta môjho detstva. Iba Zoliho mi bolo občas až trochu ľúto. Oceňujem aj nenásilnú snahu o upozornenie na niektoré črty spoločnosti veľkého sídliska ako sú vzťahy v rodinách, medzi susedmi či nezáujem ľudí na ulici o to, čo sa deje vedľa nich, ak sa ich to priamo netýka. Trochu neobjektívne, ale na to sú tu ďalší aby to vyrovnali ak to tak cítia. ()

vander19

3* za hudbu keďže mam rad hip hop a občas som sa aj zasmial ale tak robili to mladý ľudia a začať sa niako musí:-)) ()

Marys

LFŠ 2009: Podarený televízny film, pri ktorom sa smiala celá minisála Klubu kultúry, takže som často musel čítať anglické titulky, aby som vedel, o čom tam ďalej rozprávajú. Koniec je úplne uletený ale inak je to celkom zaujímavá a zábavná "podívaná". ()

22matelko

Moje hodnotenie je možno trocha nadsadené ale náhodou som sa pri tomto filme nasmial a bavil ma. VŠMU by mala robiť viac filmou a nie tý starký dedkovia čo si hovoria režiséri ako Jakubisko. ()

Santino7

Je z toho až príliš cítiť amatérsky rukopis, tvorcovia sa ešte musia veľa učiť. Taktiež výkony hlavných postáv neboli nijak zvlášť oslnivé, kontrast medzi ich výkonmi a výkonmi ostrieľanejších slovenských hercov je viditeľný, čo sa však dá pochopiť. Oceňujem v prvom rade snahu natočiť film pre mládež, i keď podľa môjho názoru to nie je skutočne nič extra, povedal by som dokonca že silný podpriemer. Tadeto cesta asi nevedie, takýto projekt sa s úspechom jednoducho v takomto prevedení nestretne. 15% ()

jiri.twist

Snaha, to je to jediné, co mohu ocenit, jinak pro mě velice slabé, a to povětšinou i včetně amatérských hereckých výkonů ... 2221 ()

toofo

Film je zaujímavým pokusom odlíšiť sa od ostatnej slovenskej produkcie. Ak tu je pokus o autentickosť, tak autentickému vyzneniu dopomohlo v prvom rade rozhodnutie tvorcov lokalizovať jednoduchý dej do prostredia Petržalky a postaviť ho na súčasnom slangu a životnom štýle miestnych mladých ľudí, porovnať aktuálne reálne problémy mladých s problémami ich rodičov a napokon všetko okoreniť prvkami dnes už pomaly odkvitnutej hip-hopovej subkultúry, ktorá bola napokon s autenticitou posolstiev kedysi nerozlučne spojená. Čo sa týka hereckých výkonov, možno mať množstvo výhrad, no rozhodnutie obsadiť neokukaných mladých hercov a nehercov do hlavných rolí a vložiť im do úst jazyk, ktorým možno sami rozprávajú, slang , ktorý môže byť kontroverzný, ale nepochybne je nástrojom na vytvorenie autentického dojmu a zároveň základne pre vznik hlášok a komentárov, vďaka ktorým je Veľký rešpekt komédiou, je pomerne šťastným. Vložiť ho do úst populárnym reklamným hercom by bolo nešťastným riešením, takto sa film odlišuje od drvivej väčšiny slovenskej produkcie, kde prevláda divadelné herectvo populárnych osobností, ktorí majú fungovať ako lákadlo pre divákov, ich spôsob hrania však vo filme pôsobí skoro vždy strojene. Strojenosť je štandardom slovenského filmu, a niekto ju isto nájde aj tu, ale ja osobne som ju až natoľko nepociťoval. Snaha o nezávislý výraz je v tomto prípade docielená metódou vyplniť dej sledovaním smutno-smiešnej každodennosti postavičiek z periférie a nechať rozohrať iba jednoduchú zápletku, no napriek tomu na rozdiel od vydarenejších kúskov spomedzi európskych nezávislých komédií, ktorým groteskná jednoduchosť vystačí na to aby diváka pudila k hľadaniu presahov a zamysleniu sa nad stavom vecí, ostáva Veľký rešpekt pomerne dejovo slabým a bez presahu. Plusom ostáva, že vydarené situačné gagy prevládajú nad tými menej vydarenými. „Vďaka“ nezvládnutiu technickej stránky, ktoré sa prejavilo pomerne zlým zvukom a ešte horším strihom by sa Veľký rešpekt rozhodne nemal stať vzorom pre iných tvorcov, vďaka snahe klásť dôraz na autentickosť zatiaľ aj áno. Zároveň si budúci tvorcovia, ak aj budú pokračovať v týchto šľapajách, budú musieť vopred ujednotiť, kto sa stane cieľovou skupinou. Snaha o nezávislý výraz može isto zaujať istý typ nového publika, no dejová plytkosť a happyendy za každú cenu akoby mali bojovať o priazeň diváka komerčného. ()

BathoryMan

Hodnotenie je trochu nadnesené ale vzhladom nato že som vydel po dlhej dlhočíznej dobe celkom vydarený Slovenský pokus o viac muziky za velmi málo peňazí tak vyjadrujem svoju jasnú spokojnosť!Film nenudil,nehral sa na veledielo,herci hrali spontánne a prirodzene a občas som sa aj dobre zasmial(dieta pani Kulíškovej s následkami,hustý mejdan).Ale najviac ma dostali asi práve niektoré vedlajšie postavy(skvelý MC Slina,opitý belasí fanúšik a samozrejme geniálny part Romana Pomajba,ten fakt nemal chybu).A tak nakoniec hovorím iba to že radšej x -krát viac takýchto komedii,ktoré sa nanič nehrajú a občas aj dobre pobavia než dalšie hluché konverzačné a vzťahové blbiny,ktoré zaváňajú až prílišnou trápnosťou,ktorých sa bohužial zatial na našom malom Slovensku v poslednej dobe rodí najviac! ()

agassi68

Tak toto by som natočil hádam aj ja. Herecké výkony ani nebudem hodnotiť len sa čudujem niektorým známym menám, že sa tohoto paškvilu zúčastnili. Péétržka, senzi átmoška, fasa diskoška, nééé.... ()

Endlessly odpad!

Fascinujúce že som od toho nevedela odtrhnúť oči. Síce som len v úžase a strnulo sledovala scénu za scénou a dialóg za dialógom dúfajúc, že hlúpejšie a amatérskejšie to už byť nemôže a oni sa predsa vždy prekonali. ()

Wargoo

A tak... Na pobavenie ani nie, ale ak nemáte čo robiť (a ja som sa vtedy ukrutne nudil) tak stačí aj toto. Aspon Dáša :) 2** a 34,173% ()