Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Frenchy (Jean-Claude Van Damme) ztvárňuje roli taxikáře, bývalého člena 101. vzdušné jednotky "Křičících Orlů", žijícího někde v jihovýchodní Asii, který je pohroužen do své minulosti. Náhodou se jeho životní cesty střetnou se Sofií (Claudia Bassols), se ženou, která žije úžasný a tajuplný život. Běh okolností ho zasadí do nemilé situace, není jediný, kdo se uchází o Sofii. Proto se musí vypořádat s jejím nepříjemným nápadníkem Solim (Adam Karst) o její náklonnost. Frenchyho svět je náhle vzhůru nohama. Zničený a zoufalý, požádá o pomoc svého nejlepšího přítele, kapitána Bobbyho Jacksona (Josef Cannon), který s Franchym stál dříve bok po boku, na mnoha oficiálních i neoficiálních misích. Pouto mezi těmito muži je nezdolné, jsou přáteli na život a na smrt. Franchy je kmotrem Bobbyho unesené dcery Shelby (Shelby Nicole Canon). Franchy se cítí zodpovědným za to, že byl Bobby v minulosti zmrzačen. Plukovník Luther Banks (John Milton), tvrdý chlap a velitel jednotky, nabídne Franchymu a jeho mužům bezmeznou oddanost a své cenné zkušenosti. Dohromady se dají na Orlí stezku, která je může osvobodit od duševního vězení, ve kterém se všichni nenadále ocitli. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Galerie (17)

Zajímavosti (9)

  • Jean Claude Van Damme natočil film již v roce 2010 pod názvem Full Love. Premiéru měl na filmovém festivalu v Cannes s názvem The Eagle Path, kde sklidil naprosto příšerné ohlasy a výsměch. Po projekci měl Van Damme problém pro film najít distributora a film uložil k ledu. Až v roce 2018 dotočil pro film několik scén v Bulharsku a film kompletně přestříhal a pojmenoval jej Soldiers. Ani poté ovšem nenašel pro film distribuci. Teprve v dubnu 2021 Van Damme zveřejnil zprávu, že film konečně půjde do distribuce pod názvem Frenchy. (korbitch22)
  • David Winters měl spoluprodukovat film a hrát jednu z hlavních rolí, kvůli tvůrčím rozdílům nakonec odstoupil. (TomikZlesa)
  • Film měl původně vyjít pod originálním názvem Full Love', nakonec se však sám Van Damme rozhodl pro název The Eagle Path. (korbitch22)

Reklama

Reklama