poster

Válečníci: Šogun (TV film)

 • Česko

  Nesmrtelní válečníci 3: Šógun

 • Velká Británie

  Heroes and Villains: Shogun

Dokumentární / Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2008, 60 min

Režie:

Arif Nurmohamed

Scénář:

Arif Nurmohamed

Hudba:

John E. Keane
 • Radiq
  ***

  Šógun mě moc nebral. Nevim, možná to je tou japonskou kulturou, ale nezažral jsem se do toho. Zpracování nebylo totiž vubec špatny. Taky za to muže to, že ty jejich jména a ksichty jsou hrozně zaměnitelny... Tokugawa, Mitsunari, Mototada, Hidetada, Hideyoshi, Hideyori, Hiditydy, Hadajaka, Hadakuna, Jakakuna? Ale přesto se mi tomu nechcou dat jenom 2 hvězdičky, takže asi tak...(9.7.2013)

 • Edit13
  ****

  O tomto válečníkovi jsem nevěděla vůbec nic, jsem ráda, že nám tvůrci nabízí nejrůznější postavy z celého průběhu lidských dějin a odlišných kultur. Škoda, že tu nebylo více samurajských bitev. Příběh byl velice zajímavý a náhled na nevšední a odvážnou Tokugawovu taktiku byl velmi dobře zpracován. Rozhodně si odvážný a inteligentní Tokugawa získal mé sympatie.(14.3.2009)

 • crackonosh
  ***

  Průměrný film, který bych raději viděl v televizi než na DVD. Dobové japonské reálie jsou v pořádku, výběr herců je také ucházející, ale rušivý je dokumentární komentář, který se dal nahradit několika dialogy hlavních postav. Ač má snímek filmový formát, kamera je většinu času silně televizní, ale nebude to asi nedostatkem peněz, protože na obrazovce se vyskytuje velmi obstojné množství komparsistů a všichni herci mají vynikající kostýmy. Plusem je exotické prostředí, ale ani to nezachrání po všech stránkách průměrný film, který patří do televize.(15.12.2008)

 • tomtomtoma
  ****

  Japonské reálie se svými samuraji a etickým kodexem cti. A i přes svoji věrnost jsou schopni intrikánského chování v zájmu osobní touhy po moci. A v době chaosu vychází jako vítěz ten nejchytřejší a nejodvážnější zároveň. James Saito v roli Ieyasa Tokugawi je věrohodný. Touha po moci, touha po vládnutí, touha po klíčové roli. Nejen válčení, ale i spojenectví je významným prvkem ve válčení. Nic není předem jasné, válčení japonským způsobem jsou složité šachové hry, kde rozhoduje tolik rozličných faktorů. Vítězí ten, kdo je nejschopnější zvládnout všechny taktické tahy. Příjemně hraný dokument.(26.9.2014)

 • wirok
  ****

  Šógun pro mě byl velmi milým překvapením. Tvůrci si dali s vykreslením skutečného příběhu z japonské historie opravdu práci. Dobová atmosféra působí velmi skutečně a neměl jsem problém se vtažením do příběhu. Masky jsou také krásné a skvěle doplňují opravdu slušně vypadající souboje odehrávající se navíc v atraktivních exteriérech. Jediné, co mi trochu kazí dojem, je kamera, která je místy trochu zmatená. Celkově však jde v této oblasti o velmi kvalitní dílo.(11.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace