Jste to, co jíte (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2006, 50 min

• petaspur

Zdravá výživa je jistě záslužná věc, ale nevěřím tomu, že to chutná aspoň jejím propagátorům. Hubnutí je totiž pouze byznys (postižených je hromada). A tak se budou odborníci do nekonečna rozplývat nad upravenou sójou, která je chuťově k nerozeznání od řízku s hranolkama. Přitom stačí jíst trochu méně, pravidelněji a občas se pohnout.(16.2.2009)

• herr_carter

Typ takového pořadu asi normálně OK, ale já jenom když koutkem oka zahlédnu tu pizdu Cajthamlovou, co byla otrávená zřejmě už v děloze, sbíhají se mi všechny známé i neznámé žaludeční šťávy..."Tak ukažte Jano, co máte v ledničce, Vás osobně tipuju na samý nezdravý a tučný sračky..nojoooooo,dyk sem to říkala, nutela, čokoláda a prošlý rybí prsty...jsem prostě odbornice na slovo vzatá". Tvl, komu tahle ježibaba může být sympatická, to si vážně nedokážu představit - nedejbože, jaký debil/kráva si podle téhle kreatury nově nalajnuje život... !(4.5.2017)

Jeden se nestačí divit, jak nezdravě se v Česku jí. A nejen nezdravě, ale i nechutně. Nechutně ve smyslu omezeného chuťového repertoáru. Protože kdyby jídlo mělo chuť a bylo z "poctivých" surovin, nemuseli by ho do sebe lidi futrovat tolik, že jim to pak přidá neskutečně na váze. S tím se pak veze i přístup sama k sobě jako k osobnosti. Prostě, kumuluje-li se někde něco v duši, vždy to vyhřezne někde v těle. U některých pak formou nadváhy. Proto beru tento pořad za velmi záslužný. Společně s pořadem Ano, šéfe! Už by se Češi mohli pomalu naučit nejíst blafy.(20.9.2011)

Máme rok 2011 a reality show Jste to, co jíte nám přichystala další várku nových dílů. Zatímco předchozí série jsem sledovala každý díl, teď už jen sporadicky. A musím uznat, že přístup doktorky Cajthamlové se o hodně zlepšil. Tlouštíky už neuráží, nechytá je před kamerou za faldíky ani je jinak neznemožňuje (že by si konečně uvědomila, že když se jim bude posmívat, tak nezhubnou?) Přijde mi to jako dobrý pořad pro ty, kteří mají s nadváhou vážný problém a vyzkoušeli už snad všechno, kromě toho, aby šli se svými tukovými polštáři do televize a na 3 měsíce byli pod dohledem kamer (které by asi normálního člověka donutily se sebou něco dělat, bohužel většina účastníků show potají žerou jak prasata). Věc druhá je ovšem přístup k "dietám", kdy v začátcích show říkali lidem, ať jedí to a to v pravidelných dávkách, dnes zase říkají, že nemáte jíst to, co říkali před lety a už vůbec není dobré v hubnutí pravidelnost, že si na to tělo zvykne a nebude nic dělat. Tak jak to teda nakonec je doktorko Cajthamlová? Nebo je to celé jen reality show? :)(5.4.2011)

• rozbris

Tak to je děs!!! Hlavně když u toho jíte, hned ztratíte chuť, a to jste zrovna přišli třeba z práce a máte fakt hlad a celý den nic v hubě:-).....Ok někdy to je dobrá reality show a dokonce se pobavíte, ale to tam nemohli vybrat lepší moderátorku než Kateřinu Cajthamlovou???? Taky není zrovna jedna z misek!!! Tohle bych do příště vzal v potaz a něco s tím udělal.(22.12.2008)

• - Kateřina Cajthamlová není profesí diabetolog, ale internista a systematický terapeut. V jednom rozhovoru přiznala, že se k pořadu dostala nedopatřením a počátečním nepochopením, oč v něm vlastně půjde. Její kolega Petr Havlíček je dokonce původně zootechnik. (Olík)