Jste to, co jíte (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2006, 50 min

• kingik

A není to nakonec jedno jestli někdo váží dvacet kilo nebo 200 kilo? Cajthamlová všechno zná a všude byla a jistě svoji práci dělá dobře a přes svoji přísnost dokáže být i vlídná a umí pochválit. Rádoby odborník na výživu Havlíček vypadá jak vysušená treska a taky mu to nikdo neřekne a pokud mám při každém nákupu kontrolovat hodnoty na obalech od žrádel, pak se ani nenažeru. Jestli on má pro samé nic nedělání čas se vrtat v nepodstatných věcech, tak prosím. Tahle dvojka pomáhá lidem najít ztracené sebevědomí a dovolte abych se zasmál. Zhubnout se dá bez nich a navíc jejich přítomnost je až stresující. Pořad zabředává do stereotypu. Aktér většinou zpočátku nesouhlasí s rozvrhem, ale později se podvolí a na konci pořadu už tedy tady máme "nového" člověka co shodil přebytečná kila. Pořad je tedy asi dobrý jen pro ty co se ho zůčastní. Z diváckého hlediska je to tak nějak ničem. Tělo má jít do hrobu zhuntovaný. 40%(16.3.2012)

V případě tohoto pořadu pod 3* nepůjdu, jelikož představuje zdvižený prst pro lidi, kteří mnohdy vlastní vinou narůstají do rozměrů, které jednak neprospívají jejich zdraví, a za druhé jim často činí problémy s běžným společenským životem. V případě lidí, kteří ztloustli v důsledku nemoci, jde též o prospěšný pořad. Škoda, že nebyly i epizody, kde by se radilo hubeným lidem, jak správně jíst pro nabrání váhy :)(27.10.2010)

Jedna z těch lepších českých reality show, možná i díky tomu, že její průvodkyní je skutečná odbornice a inteligentní MUdr. Cajthamlová. Pak už je jen na tlouštíkovi, jestli se chopí příležitosti ke změně či nikoliv. Škoda jen, že těch, kteří se skutečně zapřeli a dodržovali režim bez problémů a siláckých řečí byla menšina. Samozřejmě je i co vytknout, především plýtvání s jídlem (stůl hrůzy), byť je to možná účinná metoda. Navíc si myslím, že pan ing. Havlíček by se svým slovníkem (zvláště, když tam pořád omílají jeho titul) do televize vůbec lézt neměl. Jinak ale pro mě stravitelný pořad, na který se ráda podívám.(18.3.2009)

• yaqwsx

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, jenže už mi leze krkem přemedializovanost tohoto pořadu, respektive hlavní představitelky. Nápad dobrý, zpracování v začátcích bylo na dobré úrovni, avšak psotupně to jde k horšímu a horšímu. Napadá mě otázka; to je v ČR opravdu takový problém natočit nějakou slušnou reality-show či pořad?(11.4.2011)

Do pořadu se přihlašují lidé, kteří s prominutím nejí, ale žerou jako prasata. Co dodat, klepu si na čelo a nechápu, že se pak diví, že nehubnou. Nadruhou stranu někdo jí opravdu málo a přesto tloustne, ono se ten problém potom prohloubí a otravuje toho dotyčného v hlavě, takže pro tyhle lidi pak ten pořad asi je. Přesto mě baví jej sledovat a občas se i pořádně zasmát, každopádně já bych ze sebe nemohla dělat před celým národem kašpárka, takže všechna čest za tu odvahu.(4.11.2011)

• - Kateřina Cajthamlová není profesí diabetolog, ale internista a systematický terapeut. V jednom rozhovoru přiznala, že se k pořadu dostala nedopatřením a počátečním nepochopením, oč v něm vlastně půjde. Její kolega Petr Havlíček je dokonce původně zootechnik. (Olík)