Jste to, co jíte (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2006, 50 min

Na rozdíl od diet, šílených hubnoucích postupů a zázračných metod ukazuje pořad zdravé hubnutí prakticky výhradně jídlem, spojené se zdravím pohybem. Z pořadu jsem se naučila spoustu důležitých věcí - složení jídla, množství jídla, reakce těla na hlad a na potraviny, atd. Pořad doporučuju všem, kteří se snaží zhubnout. Já kombinuju insanity workout, Jste to co jíte a výživového poradce - výsledky jsou ohromné(10.6.2012)

Nechápu kritiku tohodle pořadu. Vždyť má pravdu. Lidi se nehýbou. Žerou levné nekvalitní potraviny a myslí si, že to vyváží tím, že jich sní málo. To co pak průměrný Čech ušetří na jídle a zánovních teplákách utratí za nové auto. Aby mohl v těch teplákách pak machrovat před ostatníma. Nehledě na to, že nabídku určuje poptávka. Proč by tedy řetězce měli prodávat kvalitní potraviny, když se spotřebitel dívá jenom na cenu.. Buzerace lidí? Vždyť tam chodí dobrovolně. Víc takových pořadů!(28.1.2015)

Jsme konzumní společnost, jenž kritizuje konzumní styl života. To je jaksi pokrytecké. Ale docela je to v pořádku.Když člověk v bedně vidí bandu otylých prasat v lidské podobě co lezou do telky, aby je to donutilo zhodit pár desítek kilo tuku a pak se potají nacpávají u příbuzných-jooo to je prdel. Debilové. Celkově tento pořad má futr větší právo na existenci, než-li třeba Vyvolení.(30.6.2009)

Kvalita postupně stoupá. Člověk by čekal, že na podobném formátu se nedá moc vylepšovat, ale opak je pravdou. Jen mírné úpravy a kladené důrazu na detaily o kterých lidé nemají potuchy (např. jak spalovat tuk při správné tepovce), přidává pořadu kladné body. Hodnocení v průběhu 5. řady zvedám na 70%(6.6.2011)

• J*A*M*A*L

Nejsem tlustej, ani nejsem hubenej, ale rozhodně bych byl radši, kdybych byl normálně hubenej. Na zhubnuté je proto asi to nejlepší právě tenhle pořad, ale mě to teda vůbec nesedlo. Parta naprosto nesympatická, která k lidem nechová skoro žádnou úctu a navíc jídla, která doporučovali bych asi v životě nestrčil do huby. Zelenina mi nevadí, ale mít na denním jídelníčku jenom nějaký saláty, tak to bych nevydržel asi ani dva týdny. Jediné jídlo, které doporučovali a které by mě asi fakt chutnalo by byly francouzské brambory.(21.3.2013)

• - Kateřina Cajthamlová není profesí diabetolog, ale internista a systematický terapeut. V jednom rozhovoru přiznala, že se k pořadu dostala nedopatřením a počátečním nepochopením, oč v něm vlastně půjde. Její kolega Petr Havlíček je dokonce původně zootechnik. (Olík)