Rozhodli se zhubnout a změnit celý svůj svět. Unikátní pořad o zdravém životním stylu s doktorkou Kateřinou Cajthamlovou a specialistou na výživu, inženýrem Petrem Havlíčkem. (oficiální text distributora)

Ydrosten

Hanbou bych se musel propadnout , kdybych s 30 kily navíc vlezl do téhle " šou " Nechápu lidi co se snaží zhubnout a nejde jim to. Já jsem po nemoci ( dost blbé ) přibral 18 kilo. A protože se mi to nezamlouvalo , tak jsem zhubl a shodil kila zcela normální cestou. Jako pardon ale zhodit 30 - 40 kilo za 2 měsíce je podle mě dost o zdraví - tělo se nedá tak dobře zregulovat aby mu to nevadilo. Tendle pořad je další v řadě co má ponižovat chudáky tlusťáky a obyčejným lidem má dokázat že každé prase snězené o zabíjačce je hřebík do rakve. Já mám prasátka rád a hřebíky si klidně budu schovávat. Jinak bych jen dodal : kdo je línej cvičit a aspoň trochu se hýbat , ten je potom donucenej nosit sebou kila navíc. Trapné až na půdu ( viděl sem cca 11 dílů spíše ze zvědavosti , kterej debil se nechá ztrapnit a ponížit tentokrát ) 1* za odvahu pár lidí s tím OPRAVDU něco dělat ( upřímě ale nechápu jak to někdo může nechat zajít až tak daleko ) ()

Kosmik 1

Někomu tenhle pořad třeba i pomoct může. Tomu, kdo už je vážně v koncích a má deprese z toho, že je obézní. Pořád je to ale všechno pouze a jen marketing, je to televize, je to o sledovanosti, o tom ukázat se a hlavně o penězích. Co by mělo každému zdravě myslícímu člověku dojít, aniž by potřeboval rady odborníků ohledně žrádla a pohybu je, že stačí zdravěji jíst a alespoň trochu se hýbat. Ale komu se nechce, ten nemůže čekat zázraky. Když se hýbat nebudu a budu se cpát smažákama, všude budu jezdit autem, tak těžko můžu čekat, že budu vypadat jako Rambo. :-) ()

HoneyBunny

Na tomhle pořadu mě nebaví to, že se tu osudy jedlíků pořád opakují. Bez výraznějších inovací tu většinou máme věčnou dietářku, které se za pár týdnů pod dohledem odborníků většinou podaří něco zhubnout. Na začátku celkem fajn, postupně únavné. Co ale zajímavé je, to jsou pohledy do českých ledniček, kde se nacházejí pořád ty samé hrůzy, které dr. Cajthamlová haní už x epizod: salámy s obsahem masa 20 %, umělým tukem naládované zákusky nebo nízkotučné jogurty Vitalinea, které vlastně ani nejsou jogurty. Oproti jiným reality show se tu člověk i něco naučí, ale víc bych se zamyslela nad výběrem "účinkujících". ()

A.L.E.S.

I když na svou výšku 180 cm vážím 63 až 64 kg, stejně se na pořad kouknu. Některých obezit je mi líto, hlavně v případě, že za to skutečně nemůžou a jejich nadváhu vyvolala nemoc. Ale to neznamená, že by se neměli snažit současnou situaci změnit. A u těch, co ztloustli vlastní vinou, snad ani není co řešit. Argument, že "nejsem líný se nažrat", je skutečně trapný a já bych dodal, že "jsi líný se hejbat". Přitom by stačilo tak málo - žádné diety, žádné tablety nebo programy na hubnutí. Ale pohyb, bohatě totiž na celkovou kondici pomáhá obyčejná chůze - nic vás to nestojí, snad jen trochu času, který si budete muset najít, pokud nechcete vypadat jako uhynulý vorvaň. Jenže to je samé dojíždění autem, samá sedavá práce, hnoje z fastfoodů a podobně. Nic proti těmto lidem nemám, je obdivuhodné, že si z nadváhy nic nedělají a ještě vtipkují, ale jde také o to, jak ten člověk vypadá. Když budu hodně impertinentní a zvrácený, rád bych se jich zeptal, kdy viděli své přirození na vlastní oči. Zkrátka ať je to, jak chce, rozhodně obézní lidé nevypadají dobře - hlavně ty pupky, co jim vylézají z košil, a věčně prodřené kalhoty v oblasti stehen, která se stále více o sebe otírají. A co zdraví? To nejsou jen zničené klouby, když nohy musejí nést tak obrovskou váhu. Nadváha zvyšuje a vyvolává mnoho onemocnění. Cajthamlovou na vás! :-) Zkuste se na to podívat obráceně: co všechno dokážete, když budete mít o pár kilo méně? Lehce vyběhnete schody, doběhnete autobus, nezaberete dvě sedačky v autobuse, celkově se vám zvýší fyzická kondice a budete i psychicky v pohodě a šťastnější. I když se to nezdá, má to na to vliv. A zrovna jsem si vzpomněl na povídku Šimka a Grossmana "Mé příhody z dětství", v níž úryvek zní: "Seděl jsem sám v přeplněném kupé."... ()

draggo

Zdravé výživě se vyhýbám jako čert kříži. Díkybohu si můžu dovolit sníst kolik chci nezdravýho jídla bez nějakých následků na mojí postavě, takže na nějakou zdravou výživu kašlu a jím to, co mi chutná. Radši budu jíst co mám rád s tím, že umřu o pár let dřív, než abych se celej život cpal salátama s vědomím, že budu zdravější. Ten pořad je ale naštěstí natočen tak zábavně a paní doktorka Cajthamlová tak sympatická, že mě i celkem baví koukat na to, jak ze sebe lidi dělaj před celým národem blbce. Ale proti gustu žádný dišputát. /viděno v TV: 55% a 3*/ ()

• Kateřina Cajthamlová není profesí diabetolog, ale internista a systematický terapeut. V jednom rozhovoru přiznala, že se k pořadu dostala nedopatřením a počátečním nepochopením, oč v něm vlastně půjde. Její kolega Petr Havlíček je dokonce původně zootechnik. (Olík)