La Bohème

• Česko Bohéma (více)

Láska básníka Rudolfa (Rolando Villazón) k nežné Mimi (Anna Netrebko) mohla vydržet věčně, nebýt nepřejícného osudu. Jejich dojemný příběh osvěžuje paralelní linie o přátelství čtyř mladých umělců, kteří ač jsou chudí, život na Montmartru vedou bohatý. Zmíněné dějové peripetie byly ideálním námětem pro operu La Bohème, která se na prknech turínského divadla Regio objevila poprvé 1. února 1896 a dodnes slaví úspěchy po celém světě. Libreto pro legendárního Giacoma Pucciniho tehdy napsala proslulá autorská dvojice operního verismu, Luigi Illica a Giuseppe Giacosa. Tato trojice společně vytvořila také Toscu nebo Madam Butterfly. (oficiální text distributora)

Sakulnikov

Zpěv a herecké výkony výborné, vše s nádhernou Pucciniho hudbou. Bohužel mě práce kamery odrazovala u hlubšího zaujetí - rychlé změny, časté pohledy shora - spolu s triky - přecházení scén, dělení obrazovky, změny barevnosti - mě prostě rušily. Kýčovitost kulis by mi asi nevadila, kdybych se do filmu ponořil, ale takhle to jen byl další rušivý element. Tedy zvukově na 5*, obrazově tak na 1* -> lepší 3*. ()

tata22

Tohle opravdu nepatří do kina a na DVD už vůbec ne. Ty titulky mi děsně vadily, když člověk na chvíli zavřel oči byla to nádhera ale jak je zase otevřel tak se děsně nudil....Doma v obýváku se to nedá. A to mám operu docela rád, tohle jí ale čest nedělá, i když připouštím, že herci i režisér dělali co mohli... ()

looose

Naprostá paráda, ani jsem nečekal, že takový typ filmů, může mít takovou úroveň jak hereckou, tak i po hudební stránce se to povedlo. Díky za ČT Art :). Teď už jenom nezbývá si zajít někdy na metropolitní operu! ()

Amedeo

Nezbývá mi, než dát pět hvězdiček. K tomu, abyste je mohli dát, potřebujete velký cit k hudbě, romantice a Itálii. Dnes jsem na tom byl v kině a ujišťuji Vás, že nikdy jsem neviděl nic tak krásného.. Úžasné, naprosto úžasné výkony umělců, nádherná hudba od Giacoma Pucciniho, která Vás prostě vtáhne někam, kde toužíte být... Velmi pěkně zpracováno, velmi mě to zahřálo u srdce a naplnilo energií... Milovníci romantiky mi jistě dají zapravdu. ()

Cabbage92

Film La Bohéme jsem se rozhodl okomentovat pouze slovně, protože ze zásady nekazím hodnocení filmům, které nejsou mým šálkem piva. O filmu jsem se už předem dočetl, že vypráví dojemný příběh lásky básníka Rudolfa a dívky Mimi. Po zhlédnutí filmu musím konstatovat, že šlo spíše o příběh komický než dojemný. Možná je to ale spíše mým subjektivním pohledem na operní a muzikální zpěv, který podle mě mužský hlas kazí. To se pak není čemu divit, že mě zvolání :„Mimi!“ v podání Rolanda Villazóna pronášené v celém filmu asi 150krát docela iritovalo. Film lze také označit za krásnou ukázku lyriky, což mi taky úplně nevyhovovalo. A teď ta pozitivní zpráva. Pokud se vám všechno to, co mně vadilo, líbí, pak budete filmem zcela nadšeni a já přeju hezkou podívanou. ()