Páli vám to?

(pořad)
Soutěžní
Slovensko, 2004

Hra so slovami, v ktorej nerozhodujú znalosti, ale dôvtip.  Zábavno-súťažná kvíz šou pre troch hráčov, v ktorej dvaja menej úspešní súperi umožnia jedinému súťažiacemu hrať vo finále o zaujímavú finančnú výhru. Pomôckou pre súťažiaceho je nepriama indícia. Hráč má za úlohu, čo najrýchlejšie uhádnuť dané slovo, každé neodkryté písmeno má svoju hodnotu (30 €). Písmená sa odkrývajú vo vopred určenom poradí, nie zľava doprava, ale striedavo, náhodne. Každý hráč má k dispozícii 14 slov, ktoré musí odhaliť v časovom limite 4 minúty. (oficiální text distributora)

Melies

? / 10 Hodnotiť nebudem, lebo som to ešte nevidel celé (vtip), no ako súťažná relácia, kde ide o pomerne slušné prachy, to má pomerne, hm, oje*ávačský koncept. Niekoľkoslabikové banality striedajú štvorpísmenkové überkixy, ktoré si vyžadujú doslova božské vnuknutie, a náročnosť, alebo skôr nezmyselnosť otázok je hráč od hráča veľmi premenlivá. Ostatne, čo tak osobný test? :-) "Pekným spevom sa dá získať-" _ _ á_ i _ ... Mňa napadla ovácia, súťažiaceho Slávik, pričom správna odpoveď je vtáčik, načo Kočiš (asi jediný svetlý bod programu) zanôti niečo medzi útržkom z ľudovky a dramaturgovým "Prepáč". Na druhej strane, verím tomu, že pre bežného diváka ide o nenáročný a vítaný myšlienkový jogging, pri ktorom sa so skutočným súťažiacim neustále 'preteká', nie ako v reláciách typu Riskuj!, kde sa jeho cval skončí v momente, ako má odpovedať, kto vynašiel čiarový kód. Samotný herný koncept je teda rovnako rozporuplný ako nepôvodný a podobný neduh zdieľa vôbec celá štruktúra relácie ako aj architektúra štúdia, ktorá sa spokojne nesie v pre mňa odpudivom pseudofuturistickom JOJkárskom štýle, plnom ostrých hrán, trblietok a chladných farieb, teda pozostatku po prapratelevízií Nova. A čo je najhoršie - nedá sa pri tom umývať riad. ()

emdvojka

Táto vedomostná súťažno-zábavná relácia ma dobrú myšlienku o hádaní slov pomocou písmen. Čo je však odpudivé sú debilné otázky na súťažiacich, ktorý svoju trému s kamier nedokážu potlačiť a ich kŕčovité odpovede mi priam pijú krv. Preto aj keď moderátor zo súťažiacim prejde k podstate relácie, vždy to poserie ďalším vstupom o záľubách protagonistu. Rušivé elementy, ktoré neviem prekusnúť. ()

Polnoch

Je maximálne nevhodné aby vo vedomostnej súťaži, v ktorej sa hádajú slovenské slová bol zahraničný moderátor, ktorý je šťastný z každého slova, ktoré dokáže vysloviť bez 5 chýb. Navyše väčšinu z tých slov ani nepozná a vôbec nevie čo má po celý čas rozprávať. Stále dookola poďme hrať, fandím ti, poďme hrať. Tento človek úplne kazí túto už aj tak nie veľmi pútavú vedomostnú súťaž. ()

Mire

Náhodou, zo začiatku sa to pozerať dalo, ale po čase sa dostavil rovnaký efekt ako pri Milionárovi - prejedenie sa, opozeranie, jednoducho relácia na niekoľko desiatok použití a potom je to už len nuda a rutina. Ničmenej aspoň dve hviezdy dám. Sledoval som to ešte za Dočolomanského ktorý mi rezal ako moderátor viac než okukaný Peter Kočiš. ()

BUBO26 odpad!

Už keď bol moderátorom Peter Košič to bola blbosť. Teraz s Kamenárom je to totálne nepozerateľné. Nepríjemný moderátor, ktorý neovláda poriadne slovenskú gramatiku ani výslovnosť. Nič nehovoriace nápovedy a veľmi ťažko uhádnuteľné slová (archaizmy, slang...). Vedomostné relácie mám rád, ale toto je odpad. ()