Zmizelý

• Velká Británie The Disappeared (více)

Před lety se vinou Matthewovy nedbalosti ztratil jeho mladší bratr Tom. A nyní se vrací v podobě děsivého nelidského hlasu mluvícího z videopásky.  Úkol, který dospívající Matthew před lety dostal, nebyl nikterak složitý. Protože byl otec v práci, měl Mat během narozeninové oslavy alespoň po očku dohlížet na svého mladšího bratra Toma. A mladík toto nařízení dokonce i plnil, alespoň ze začátku. Jenže pak Tom odešel na hřiště. A už ho nikdo nikdy neviděl. Chlapec prostě zmizel ze světa. Jako by se po něm slehla zem. A ani policie, ani rodina na tom už nedokázali nic změnit. Je jasné, že tato událost naprosto změnila životy pozůstalých. Matthew si nikdy nepřestal vyčítat, co způsobil, a stejně silně Tomovo zmizení zapůsobilo i na otce, který svému staršímu synovi už nedokázal odpustit. Tragédie byla dovršena. Přesto ale má tento smutný příběh pokračování. A ne ledasjaké. Hrůza z něj totiž čiší na hony daleko. Po několika letech od události vkládá Matthew do videa pásku, jež byla pořízena během osudové párty, a najednou z ní uslyší bratrův hlas. Strašlivý, znetvořený a plný bolesti, nesouvisle mísící výčitky s prosbou o pomoc. Jenže jak se zdá, Matthew je jediný, kdo je schopen děsivé vzkazy slyšet. A brzy se toho začne dít mnohem víc. Věci, které napovídají, že zlo je mezi námi. Zlo, jež se odmítá zastavit. A Matthew, který se upne na jedinou věc, na touhu zachránit svého ztraceného sourozence, se s ním brzy seznámí tváří v tvář. V hlavní roli britského hororu z roku 2008 se českému divákovi představuje Harry Treadaway, v jedné z vedlejších rolí je pak možné vidět i Toma Feltona, představitele Draka Malfoye ze série Harry Potter. (oficiální text distributora)

TylerD.

Chcete mi říct, že si nikdo nevšiml výměny dvou lidí? To měl být pokus o to nehodit to na obvyklého viníka? Hlavně ta poznámka byla ve filmu zbytečná. Každopádně ač look filmu byl hodně všední, televizní kriminálka, tak většinou nenudil, celou dobu držel v očekávání a herci nebyli špatní, i když ani nezářili a mě byli nesympatičtí. ()