Insadong seukaendeul

인사동 스캔들

Insadong Scandal

Krimi / Drama

Jižní Korea, 2009, 109 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,177,474(10.8.2010)

Je to nadpriemerná kriminálna dráma. Má celkom dobrý príbeh o veľmi schopnom umeleckom reštaurátorovi, ktorý od vplyvnej ženy z oblasti umenia prijme úlohu zreštaurovať veľmi vzácny obraz veľkej hodnoty. Lenže jej ide len o peniaze, pričom nemá problém sa uchýliť aj k nelegálnym činom a tak jej reštaurátor na jednej strane pomáha s obrazom, ale zároveň ako šéf inej skupiny jej robí problémy, uskutočňujú rôzne krádeže a tak sa tomu začne venovať aj polícia. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Táto tématika ohľadom obchodníkov s umením, reštaurátorov a podobne mi príde celkom atraktívna, tiež poteší, je tu niekoľko výrazných strán, ktoré majú svoj priestor a dobre podané motivácie, takže ma v rôznych ohľadoch bavili vlastne všetci a rovnako musím pochváliť, že tu sa skutočne stále niečo deje, dej sa nevenuje žiadnym zbytočnostiam a tak si to po celý čas udržuje slušné tempo. Ale chcelo by to ešte niečo výraznejšie pridať, prípadne doladiť nejakým smerom. Malo to byť ešte buď akčnejšie, napínavejšie alebo prepracovanejšie, prípadne ich kombinácia a hneď by som bol omnoho spokojnejší. Takže aj toto prevedenie mi celkom sadlo, ale predsa len mi to príde skôr len ako taká neškodná oddychovka. Herecké obsadenie je výborné, Kim Rae-Won v hlavnej úlohe, tradične skvelá Uhm Jung-Hwa, ktorá snáď všetky svoje postavy zvláda výborne a plno známych tvárí vo vedľajších úlohách, ktoré ma vždy potešia, takže tu som skutočne spokojný. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, slušná vizuálna stránka a príjemná dynamika filmu, tu tiež nemám väčší problém. Takže keby sa to viac doladilo aspoň jedným smerom, určite by som dal lepšie hodnotenie, ale ani takto nie som sklamaný, celkom ma to bavilo, jednoducho taká príjemná oddychovka na jedno pozretie. 65%(9.12.2013)