Reklama

Reklama

Léto s liškou

  • Francie Le Renard et l'enfant (více)

Obsahy(1)

Pravdivý příběh o přátelství holčičky a lišky.  Dívenka Bertille zahlédne v lese lišku a chce se s ní spřátelit. Trvá dlouho, než se jí to podaří, ale liška si na ni postupně zvyká a projevuje jí čím dál větší důvěru. Bertille je šťastná, když si s ní může hrát a dovádět s jejími liščaty. Pak se ale začíná na lišku zlobit, protože ji neposlouchá a nechce si s ní hrát tak, jak si to holčička přeje. Jednou si ji přivede domů a chce si s ní hrát ve svém pokoji, ale liška začne být nesvá a proskočí ven oknem. Teprve pak Bertille lituje. Odnese lišku zpátky do lesa, a přestože se poraněná liška uzdraví, je to pro dívku velké ponaučení. Příběh je zarámován jako vyprávění matky, jíž se Bertille stala. Ve stejném pokoji jako kdysi ona teď bydlí její syn a ona mu vypráví před spaním o svém letním přátelství s liškou. Půvabný příběh se odehrává v krásném horském prostředí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

kabel 

všechny recenze uživatele

Zpátečka do dětských let, kdy určitě každý chtěl mít nějaké zcela nevídané zvíře doma. U mě konkrétně to teda byla liška, hlavně kvůli její pověsti a vystupování. Co se týče filmu tak mě asi nejvíce zaujaly záběry krajiny,zvířat a hudba. Být asi o nějaký ten rok zpátky asi by se mi to líbilo mnohem víc. No a jak už tak bývá na konci by mělo být rčení a to zní:"Pečený holub chutná líp, než ten nevopočenej." ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Ako prírodopisný film o živote líšok to je celkom fajn, no ako hraný film do bola dosť nuda, navyše to nespratné decko sa správalo tak infantilne, až mi riadne liezlo na nervy. Mohla ďakovať všetkým svätým, že tie svoje zábavky s líškou prežila bez ujmy na zdraví a rodičia by si zaslúžili návštevu zo sociálky, že ju nechávali celé dni behať po lese a ešte ju podporovali v tom, aby sa hrala s divou nezaočkovanou líškou. Som zvedavý, akého filmu sa dočkáme nabudúce - o kamarátstve decka s kobrou? ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Jeden z vánočních filmů, týdenního vánočního festivalu s rodinou nějstaršího syna. Program: Emil a detektivové, Léto s liškou, Odvážná školačka a Limonádový Joe. Pro mě představují filmy - jako je tento - dost závažný ambivaletní problém. Je to hezké, je to o zvířeti, které znám a není to padlé na hlavu. Na druhé straně tu ale jde o ostré vniknutí do soukromí zvířete. a jeho životního prostředí, a z toho moc radost nemám. Záverem je, že když už je to natočeno, tak se na to podívám, ale Kdyby se mě někdo zeptal, zda se má tento film natáčet, řekl bych rozhodně: ne. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Skvostná kombinace přírodovědného dokumentu a dětského filmu bez jakýchkoliv rušivých elementů-děj se soustředí pouze na lišku a děvče. Nad nádhernými záběry kamery se mi občas zastavoval dech, zvlášt když je doplnovala vhodná hudba a drsný závěr byl snad úplně nejlepší. V rámci žánru dětského filmu téměř dokonalé. ()

Zevon 

všechny recenze uživatele

Poutavý, nenásilným způsobem vedený příběh, děj vedený po linii a tudíž pochopitelný dětem, moc dobré... Bohužel celým filmem Vás provází vypravěčka, dabovaná plným, hutným hlasem vyzrálé čtyřicátnice, který strašně tahá za uši, jak pražský dabing ve filmech pro mládež. Ten hlas mi seděl k myšlenkovému pochodu té holčičky asi jak moje prdy k bambini di Praga. Trpěl jsem až do konce a uklidňoval se, že tento příběh vypráví již jako matka dalšímu fakanovi, nezabralo. Snad to někdo časem napraví, potom zvednu hodnocení o jednu *. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Během filmu se v roli lišky prostřídalo okolo deseti různých lišek. (Stanislaus)
  • Film byl natočen ve francouzském Plateau de Retord, který Luc Jacquet dobře zná, protože tam strávil část dětství. Některé scény byly také natočeny v italské oblasti Abruzzo. (anaon)

Reklama

Reklama