Léto s liškou

Francie, 2007, 93 min

Luc Jacquet

Luc Jacquet

Gérard Simon

Rozpočet $13miliónovTržby USATržby Celosvetovo $29,513,488(5.5.2009)

Ako prírodopisný film o živote líšok to je celkom fajn, no ako hraný film do bola dosť nuda, navyše to nespratné decko sa správalo tak infantilne, až mi riadne liezlo na nervy. Mohla ďakovať všetkým svätým, že tie svoje zábavky s líškou prežila bez ujmy na zdraví a rodičia by si zaslúžili návštevu zo sociálky, že ju nechávali celé dni behať po lese a ešte ju podporovali v tom, aby sa hrala s divou nezaočkovanou líškou. Som zvedavý, akého filmu sa dočkáme nabudúce - o kamarátstve decka s kobrou?(18.1.2015)

Idylická podívaná, která může v lecčems připomenout známou knížečku pro děti "Heidi, děvčátko z hor" od Johanny Spyri. Film je to dějově nesmírně prostinký, prim zde hraje v první řadě krásná příroda a samotná liška, jejíž sbližování s holčičkou film sleduje. Máte-li podobné filmy v oblibě, tento na vás velmi pravděpodobně zapůsobí jako balzám; stejně tak dobře je ale i možné na tento film nahlížet jako na kýč, podobně jako na zmíněnou Heidi - to už záleží na individuálním diváckém vyladění. Osobně jsem shledal všechny ty úžasné záběry na lišku a horskou přírodu jako dechberoucí (nikdy jsem nepochopil, jak je možné natočit podobné filmy ze zvířaty), byť mírně nudnou podívanou, s velice příjemným závěrem, který připomene známou pasáž s liškou z Exupéry knihy "Malý princ", která zde pravděpodobně posloužila jako inspirace. Kromě dětí by si zde na své mohli přijít i všichni majitelé psů - jistě by mi při sledování dali za pravdu, kolik pozoruhodných etologických podobností lze v tomto filmu vysledovat mezi liškou a libovolným psem, ostatně ne nadarmo jsou ze stejné čeledi. Vidět film v původním znění a v kině, namísto v telce v příšerném českém dabingu, asi bych šel klidně i na plný počet.(28.6.2013)

Krásný film o krásném přátelství dívky a lišky natočený kameramanem s neuvěřitelným čichem na krásné záběry. Tak příjemné pocity už ve mě dlouho žádný film nevyvolal.(23.4.2011)

Krásné přírodní scenérie, líbezná hudba připomínající zvuky divoké a zároveň krásné francouzské krajiny, roztomilá tamní zvířena a v neposlední řadě úžasný, silný a zároveň vratký vztah mezi holčičkou a liškou ... no myslím, že ta hodina a půl stála za shlédnutí tohoto snímku a také se zde potvrzuje, že filmy (ne všechny) se vztahy mezi zvířaty a lidmi vždy fungují a hrají na city (ne všech).(29.10.2009)