Léto s liškou

Francie, 2007, 93 min

Luc Jacquet

Gérard Simon
  • rekkky

Only one star for very nice shots + sounds from French nature. Otherwise it is little bit blunt and the story of chasing the fox doesn't fit at all. I would be worried if my child just run off everyday to the forest, don't you? Of course it is supposed to be educational, but kids are bit tricky in doing exactly what they saw on the screen.(15.9.2017)

Ako prírodopisný film o živote líšok to je celkom fajn, no ako hraný film do bola dosť nuda, navyše to nespratné decko sa správalo tak infantilne, až mi riadne liezlo na nervy. Mohla ďakovať všetkým svätým, že tie svoje zábavky s líškou prežila bez ujmy na zdraví a rodičia by si zaslúžili návštevu zo sociálky, že ju nechávali celé dni behať po lese a ešte ju podporovali v tom, aby sa hrala s divou nezaočkovanou líškou. Som zvedavý, akého filmu sa dočkáme nabudúce - o kamarátstve decka s kobrou?(18.1.2015)

Nádherný, ač trošku naivní příběh zasazený do nádherné přírody. Celý film jsem si přála být tou malou, ještě nevinnou holčičkou, která má tolik štěstí, že může žít v panenské přírodě a celý den trávit ve společnosti své přítelkyně lišky. Mimo jiné je zde krásně vyjádřeno kolik trpělivosti musí člověk prokázat, pokud chce něčeho dosáhnout a i přesto - z divokého zvířete nikdy domácího mazlíčka neuděláte, a to si dívenka musela uvědomit. Přátelství je sice krásné, ale chybí-li v něm respektování práva na svobodu toho druhého, vždy to špatně dopadne. Ať už se tím myslí vztah ke zvířeti jako tomu bylo zde, ale i vztahy mezi lidmi....tím pro mne byl film více než, jak by mohl někdo napsat - pouze lacinými záběry na překrásnou přírodu a až přesladkou pihovatou zrzečku.(18.11.2011)

Sen mnoha dětí (i můj) o tom, že naváže přátelství s divokým zvířetem. Jenže zvířata neumí myslet jako lidé. Tento snímek byl jako balsám na duši. Nejen že jste se nechali oddávat té krásné kameře a přenádherné francouzské krajině, celou dobu Vás při tom provází příjemná mladá herečka, která celý tento snímek zvládla sama. Krásné souznění člověka a přírody.(3.4.2011)

Krásné přírodní scenérie, líbezná hudba připomínající zvuky divoké a zároveň krásné francouzské krajiny, roztomilá tamní zvířena a v neposlední řadě úžasný, silný a zároveň vratký vztah mezi holčičkou a liškou ... no myslím, že ta hodina a půl stála za shlédnutí tohoto snímku a také se zde potvrzuje, že filmy (ne všechny) se vztahy mezi zvířaty a lidmi vždy fungují a hrají na city (ne všech).(29.10.2009)

• - Film byl natočen ve francouzském Plateau de Retord, který Luc Jacquet dobře zná, protože tam strávil část dětství. Některé scény byly také natočeny v italské oblasti Abruzzo. (anaon)

• - Režisér Luc Jacquet uvedl, že je film inspirovaný jeho vlastními zážitky. (-bad-mad-wolf-)

• - Lišky ve filmu hrálo celkem pět zvířat: Titus, Sally, Ziza, Scott, Tango a Pitchou. Titus byla liška ochočená Marie-Noëlle Baroni. Zemřela 17. března 2008 v pokročilém věku dvanácti let. (anaon)