• Česko

Katia Wyszkop

Kostýmy:

Pascaline Chavanne
  • poz3n

Dlouho jsem neviděl tak podivně, lépe řečeno špatně strukturovaný film. Důraz na některé situace kontrastuje s přeskakováním několika měsíců během jedné scény. A prostě celkový pocit z toho, jak je příběh odvyprávěný, je velice zmatený. Nemluvě o tom, že se ve filmu v podstatě nic neděje, a že motivace hlavních postav zůstávají v určitých okamžicích někde v mezích podivna. 4/10(4.11.2012)

• Smok

Podivný film. Zo začiatku dráma o obyčajnej frantícko - španielskej rodine sa v polovici sťaby mihnutím čarovného prútika zmení na akési zmagorené fantasy, ktorého ústrednou postavou je decko lietajúce po izbe a obchoďáku s rastúcimi krídlami s vypelichaným perím dosť podobnými sliepke. Dívať sa na ten blanitý "aparát" na chrbte malého dorastenca však vo mne vzbudzovalo neurčité pocity. Ale možno má film nejaký hlboký filozofický podtext, ktorý mne chlapcovi z dediny ovšem unikol. Do kina absolútne nevhodný film, ale aspoň už viem, ako to myslia niektorí ľudia, keď vravia: "Ten váš malý je ale anjelik" :)(15.1.2010)

Spíše než celovečerní formát by této v jádru prosté hříčce, kde se střetává groteskní fantasy prvek s ubíjející rutinou rodiny ze střední vrstvy, slušela podoba 20ti minutové povídky. (44. MFF KV - 11.7.08)(22.7.2009)

Ktosi mi to odporučil ako 'menšiu jebičku'. Podľa mňa to bola totálna jeba! Ja som si na tomto filme uletel ;-)(15.12.2009)

44. MFF KV .. Scénář: François Ozon .. Hm. Ozon vskutku, tu mile - tu nemile, každopádně překvapil a netradičně rozvedl civilní rodinný příběh. Malý chlapec Ricky je neskutečně rozkošný. Ve všech fázích rozletu..(11.7.2009)

• - Postavu dětského hrdiny Rickyho si zahrály čtyři děti. (claudel)

• - Inspirací pro natočení filmu se pro Francois Ozona stala povídka Moth anglické spisovatelky Rose Tremain. (claudel)

• - Producentka filmu Claudie Ossard je ve Francii známá díky produkci Amélie z Montmartru. (claudel)