poster

Breakdance Girl

 • USA

  B-Girl

Krimi / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 90 min

Režie:

Emily Dell

Scénář:

Emily Dell

Kamera:

Alan Caudillo

Producenti:

Elizabeth Dell

Střih:

Tamara Friedman

Scénografie:

Zach Bangma
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  *

  "Zádové svaly vypracované tancem zřejmě zadržely nůž." Ano, i takové poznání jsem si odnesl ze snímku založeném na breakdanci a "dramatických" rodinných vztazích mezi dcerou, mladou mámou a ještě mladší babičkou. Mne tedy bavily pouze ty taneční scény, při kterých někteří jedinci prokazovali absenci kostí ve svém těle a každou akci zakončovali pohledem drsnějším než brusný papír. To jsem se alespoň nasmál, ale děj a jiné zbytečné výplně mezi poskakováním se mnou prohráli svůj battle o lepší hodnocení. A to stačilo naslinit si prsty a zapojit se do zásuvky.(10.12.2015)

 • tomeek
  **

  Klasický model: všecko je krásné, pak se to posere, přichází velká změna, potom se ale objeví nová skupinka lidí (každý samozřejmě tancuje, to je logické), začíná se to lepšit, pak vypluje na povrch skryté tajemství nové skupinky, přidá se trochu té rodinné tragédie a následujícím battlem se všechno krásně vyřeší a zas je život nádherný. Film, kromě absence jakékoli originality, má docela šlapající soundtrack, dobré choreografie, hlavní hrdinka není zas tak škaredá, jak se zdá a černoch je sympaťák. Odpustil jsem i to, že Angel vypadá stejně stará, ne-li starší, než její matka a že vzhledem k hispánským kořenům rodiny kromě babičky nikdo ani trochu nemá jejich rysy. Inu, proč by nemohla být modrooká, že? :)(13.6.2010)

 • Terva
  **

  Ta úvodní scéna nebyla moc věrohodná. Hector vs. Angela vs. Rosie. Hektor má její obličej těsně před očima a stejně jí nepozná ? ...no, no. Zvuky ve filmu jsou taky nějaký divný, tam kde by měla " znít ulice " auta, houkačky, kroky...tam je slyšet hudba a tam, kde bych hudbu očekával, je mrtvolné ticho. A další divná věc je, že Angeliny babička je skoro hezčí než její dcera i vnučka. Jedna věc mně však na filmu zaujala...grafity na zdi klubu u Kinga. Breakdancový kostlivec na skateboardu...podařená kresba. Taneční kreace taky ujdou, zvláště ten poslední " boj ". BABIČKA Crescencia - Jenny Gabo, MATKA Gabby - Missy Yager, DCERA Angel - Jules Urich. Tak to je tak vše, zbytek filmu je shit. Zazní zde i song All my Life http://www.youtube.com/watch?v=R9wJuvGqPsM jinak velkou část hudby zastupuje Son Doobie.(11.2.2010)

 • jondoe
  *

  Podobnych filmov sa tocia dnes stovky. B-girl stvarnila totalne nesympaticka herecka, ktora sa vyrovnava zo stratou najlepsej kamaratky, riesi problemy z matkou a podobne. Jej emocne a pubertalne vyrazi jej jednoducho neverite uz len z toho dovodu ze vyzera takmer na tridcat a o herectve z jej strany sa neda ani uvazovat. Jedine co v tomto filme stoji za zmienku je dobry soundtrack a aj celkom dobry tanecny suboj na zaver. Pre teenegerov, ktory maju radi rap a tanec je tento film urcite pozeratelny, ale vyspelejsi divak si k nemu cestu tazko najde.(22.1.2010)

 • Smok
  **

  Julii (Angel) síce lámací tanec ide a celkom na parkete diktuje, ale to je na dobrý film málo. Nejakého solídnejšieho príbehu sa divák nedočká - ten, ktorý bol ponúknutý je skôr smiešny a pripomína telenovelu. Ale som presvedčený, že medzi trinásťročnými "breakermi" a drsnými "hip hopaz from da street" (ktorých je v našich krajinách čoraz viac) si tento film nejakých priaznivcov nájde.(24.3.2010)

 • - Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu La Femme konaný v Los Angeles v roce 2010. Emily Dell si odnesla první místo v kategorii Nejlepší režie. (Terva)

 • - Film je vlastně prodloužení krátkometrážního snímku B-Girl, který natočila Emily Dell již v roce 2004 (Terva)