Vzhůru dolů! (TV pořad)

Česko, 2008, 7x18 min

Pavel Jirásek

Pavel Jirásek

Petr Vejslík

Zajímavý cyklus o jeskyních, který chyběl , na to, že jsme taková jeskyňářská velmoc. Je to děláno zajímavým způsobem (otec a syn ). Je to zábavné i poučné, prostě mě to baví.(24.3.2009)

Více zábavný pořad než popularizující speleocyklus, jehož informační hodnota je více či méně zastiňována hereckými skeči, na nichž podle osobního založení i momentální nálady diváka a tvůrčím vzepětí autorů v tom kterém díle stojí a padá výsledný tvar. (Pro mě nejzábavnější momenty asi v mikulovském dílu)(24.7.2014)

Opět s povděkem kvituji vznik zajímavého seriálu o krásách naší krajiny. Opět ale konstatuji, že průvodci jsou někdy až otravní a slovo "kluk" se vyskytuje mnohem častěji, než jeskyně či kalcit. Větší prostor bych opravdu dal odborníkům, snaha o zábavu je v tomto typu pořadu spíše na škodu.(20.5.2015)

Zajímavý cyklus, ve kterém lehce nahlédneme do jeskynních komplexů Čech a především Moravy. Jak už vím z podobně zaměřeného, o 8 let staršího seriálu Podzemní Čechy, naše země je doslova provrtána různými podzemními prostory. Proto je jasné, že se do sedmi dílů všechno nevejde a seriál si tak vybírá spíše ty nejznámnější a nejrozsáhlejší jeskyně. Na průvodcovskou dvojici jsem byl už celkem zvyklý z Hub, takže mi jejich vzájemné špičkování ani nijak zvlášť nevadilo. Ovšem na zasvěcený výklad pana Cílka to ani zdaleka nemá.(26.6.2012)

Špatné to rozhodně není, ale podle mě jde o nevyužitou příležitost. Domnívám se, že lepší by bylo říci více o tak zajímavém tématu jako jsou jezkyně, místo zbytečného tlachání a rádoby vtipných komentářů. Arnošt Goldflam v roli průvodce mi přišel jako dobrá volba, což o Poláškovi říci bohužel nemůžu. Ještě bych zmínil časté používání hudby z Pána prstenů, které mi k jejich putování moc nesedělo.(29.3.2009)