The Dog Who Saved Christmas (TV film)

Pes, ktorý zachránil Vianoce

Komedie / Rodinný

USA, 2009, 85 min

• Acrobat

Opulentnosť pazúrov pekla zdá sa nie je ohraničená a poskytuje strašidelnú víziu pre večné zatratenie nevšímavých.(27.12.2011)

Existuje nejeden vánoční film, v němž hlavní úlohu hrají pejsci. Tento film se však snažil zajít ještě trochu dál a pokusil se být jakousi psí variací na film Sám doma. První polovina filmu je o tom, kterak otec rodiny těsně před Vánoci přinesl pejska z útulku a kterak tento pejsek neumí štěkat a je vlastně k ničemu. V druhé polovině filmu rodina odjíždí na Štědrý den k babičce a toho využijí zloději, kteří se do domu této rodiny vloupají a tím jediným, kdo je může zastavit, je hlavní hrdina, pejsek Zeus. Tento film je zajímavý, neobvyklý, atraktivní a občas i vtipný, zkrátka se jedná o fajn vánoční komedii pro celou rodinu. Nicméně faktem zůstává, že příliš mnoho kvalit tenhle film nepobral, ostatně od TV filmu, pokud tedy není z produkce HBO, nelze ani nějaké přílišné kvality očekávat, takže v tomhle směru film působí tak, jak jsem asi dopředu očekával. Ale pokud se na film díváte o Vánocích, pokud máte rádi filmy s pejsky a pokud nepohrdnete žánrem rodinná komedie, tak si myslím, že vás dokáže tahle záležitost zaujmout. Celkově film vnímám jako průměrný film, kterému tím pádem uděluji tři hvězdičky.(27.12.2011)