Ta druhá (festivalový název)

• francouzský

L'Autre

Other One, The

(festivalový název)

Francie, 2008, 97 min

zas tak spatne to nebylo(28.12.2010)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(7.6.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $814,910(8.7.2010)

• bassator

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Hodně nudný snímek - 40%(11.7.2009)

Snad ani ne tak film o žárlivosti jako spíš snímek o ženě, která si uvědomuje, že vše kolem ní pomalu končí. Její mladší přítel jí oznámí, že potkal novou ženu, a jí dochází, že ho tím pomalu ztrácí. Její dlouhodobý případ alkoholičky se pomalu uzavírá, když žena konečně podstupuje léčbu. Večerní show na rádiu se po letech ruší. Přítel má nádor na mozku a umírá. Anne-Marie se se vším snaží statečně vyrovnat, ale postupně svůj boj prohrává. A je připravena udělat cokoliv, aby alespoň nějaký bod jejího světa zůstal na svém místě. Místy hezký atmosférický film (krásný úvodní noční pohled na dálnici plnou aut), místy zábava (tančící boty v zrcadle), místy psycho (Anne-Marie mlátící sama sebe kladivem do hlavy), místy nuda (věčné dolézání za přítelem). Jednoduše jedna téměř one-woman-show v silně netradičním filmu, jehož osobitým stylem podání asi budete - pokud na to náhodou vlezete do kina jako já s myšlenkou: "Francouzské filmy jsou většinou příjemné, tak se mi bude líbit i tohle" - asi překvapeni. [44. MFF KV 2009, film uveden oběma režiséry a herečkou hlavní role](6.7.2009)