poster

Strážce noci (TV seriál)

 • japonský

  Gennosuke jonaoši-čó

 • japonský

  幻之介世直し帖

 • japonský

  Gennosuke Yonaoshi-cho

 • slovenský

  Strážca noci

 • anglický

  Falcon

Dobrodružný / Historický

Japonsko, 1981–1982, 21 h 36 min (Minutáž: 54 min)

 • anderson
  ****

  epizódy: Pomsta Takamurovy smrti (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 2.7.1985) + Stopa vede do kláštera (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 17.7.1985) + Pašeráci (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 31.7.1985) + Šógunova socha (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.8.1985) + Penězokaz (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.8.1985), réžia českého znenia = MIROSLAV KRATOCHVÍL (ČST Praha) - Silná nostalgia. Stálo by za reprízu. Hlavnú úlohu údajne stvárnil Akira Kobayashi, réžiu mal Daisuke Yamazaki. (31.3.2009) - rád by som ešte k tomuto profilu dodal, že som vychádzal zo zdrojov overených na 99 %. A pripúšťam teda, že sa môže nájsť niekto, kto má priamo informácie z japonskej TV. Prípadné overené zdroje mi teda môžete posielať do pošty a ak ma usvedčia z omylu profil opravím.(31.3.2009)

 • Karamanlis
  *****

  Samurajské umenie dokonale ovládajúci maskovaný maník - ochranca slabých a utlačovaných, ktorý v noci skáče po strechách a trestá krivdy... V dobe svojho vysielania v ČST to bol silný kult, ktorému čo sa obľúbenosti a každodennej rozoberanosti týka u nás na ZŠ mohla konkurovať jedine uvrešťaná maďarská karate mašina Linda Veszprémiová :)(4.6.2010)

 • krabatt76
  *****

  Koukal jsem se na tento seriál jako malý kluk s dědou.Vždycky jsme se smáli jak tam ti "pochopové" státní moci pobíhali s těmi legračními lucerničkami a snažili se dostihnout přes den samurajského flákače,ale s příchodem noci čiperu bojujícího za spravedlnost.Taky si pamatuji,že "Sokol" měl koně ,což asi byla tehdy v Japonsku asi docela vzácnost a jen tak každý si ho nemohl dovolit.Jsem všema deseti za návrat tohoto serálu,ale to by na Kavkách museli sedět lidi s mozkem.....(7.3.2011)

 • Trustme

  Pak ale přišel mladý pán Gennosuke a já se stal Sokolem, Strážcem noci... měl jsem vyrobenou podobnou masku jako on, župan alias kimono a dřevěnou maketu samurajského meče. Od té doby jsem chtěl být mstitel bezpráví a začal jsem se zajímat o bojová umění. Pro mě asi nejkultovnější seriál mládí i proto, že jsem ho od té dávné doby už nikdy bohužel neviděl....................(22.12.2009)

 • nwx
  *****

  Geniální seriál. Bohužel dnes nesehnatelný. Neexistuje. Nebo žebych se mýlil? Uživatel ugoo, který zde píše recenzi, ho má? Ale proč tedy píše "pokud chcete vidět fotky, najdete je na mém profilu" a když se tam podívám, jsou tam jen ty dvě fotografie, které jsem já osobně vložil sem na CSFD stránku s recenzí na seriál? Proč jsme všichni tak neschopní v pátrání po tom seriálu, když uživatel ugoo to zvládá? :) Vyzývám uživatele ugoo, aby podal důkaz, že seriál vlastní. Například další fotografie z něj, cokoliv.(21.9.2009)

 • - Vyraz 「フクロウ」uváděný distibutorem, znamená v překladu "sova", nikoliv "sokol". (Zdroj: ČSFD.cz)