poster

Strážce plamene v obrazech

 • anglický

  Flamekeeper in Pictures, The

Hudební / Dokumentární

Česko, 2006, 55 min

Hudba:

Petr Hapka

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • D.Moore
  *****

  Skvělý počin, který můžu doporučit snad úplně všem. Každý z jedenácti videoklipů je jiný, ale DVD přitom drží krásně pohromadě a dívá se na něj a poslouchá se jedna báseň. Obzvlášť oceňuji nápad s loutkami. Nejlepší klipy najdete nejspíš u Na hotelu v Olomouci (což je vlastně i nejlepší píseň), Otevřete okno, aby duše mohla ven (klobouk dolů, Budaři), Kdo by sedíval nazpátek a Vidoucí, ale neviděná. Stejně jako je na CD asi nejslabší písní "Landovo" Díkuvzdání, je i klip k ní takový prapodivně nijaký, bez atmosféry, a docela bych se bez něho i obešel. Zbytek bez výhrad.(3.10.2010)

 • paascha
  odpad!

  Za plešouna dávám odpad, plním slib:-)) Co ty na to, Prstidlo? Napiš mi zase něco pěknýho, slováku(6.1.2011)

 • WANDRWALL

  Hlava kance převyšuje pro mě ostatní klipy, pěkný text i když spíše atmosférou, než pozoruhodným obsahem je - První noc v novém bytě, zbytek písní - běžná produkce.(9.7.2011)

 • dr.fish
  ***

  Myslím, že dvojice H+H dala české muzice spoustu nezapomenutelných kusů, ale to už je pěkných pár let a čas je neúprosný. Strážce plamene je úplně z jiného těsta, než třeba Citová investice nebo V penzionu svět. Písničky Strážce plamene už nemají tu sílu výpovědi, tu šťávu. Asi odpovídají věku tvůrců a jejich způsobu vnímání světaběhu, ale jsem ještě trošku mladší generace a tohle mne teprve ještě všechno čeká....60%(5.11.2014)

 • Brandon
  *****

  Měl jsem tu čest a přijal jsem pozvání do malého imaginárního divadélka H&H. Účinkovali mistři Hapka, Horáček (jako divák), Nohavica a Tobias, všichni v loutkovém provedení. A nesmím zapomenout na kameramana s pletenou čepicí a rolákem promítajícího devět videoklipů. Mezi mé top patří tesknivé a zbloudilé "Nemůžeš usnout III", zodpovězené "Kdo by se díval na zpátek" paní Hegerové, nalezená na ulici Ztracená "Na hotelu v Olomouci", osudová "Neodolatelná" (Jarek jako jediný měl možnost si vybrat písničku, kterou nazpívá a jeho volba byla prý hned jasná) a za vrchol pak považuju úvodní geniální klip a osobní rozbušku "První noc v novém bytě".(11.4.2009)

 • bari68
  ****

  Petr Hapka a Michal Horáček zložili,resp.napísali (až na pár rozpačitých singlov)pekné piesne,výber spevákov bol tiež dobrý a v neposlednej rade nemožno zabudnúť na originálne spracovanie videoklipov.Pre večerné rozjímanie v papučiach na gauči ideálne :)(30.5.2009)

 • Lionheart
  *****

  Když se spojí kvalitní hudba a nápadité video, může vzniknout nejoriginálnější hudební DVD na trhu. A tady se to povedlo.(31.7.2009)

 • derryl
  *****

  Skvělý nápad dát natočit videoklipy k písním Hapky a Horáčka mladým tvůrcům. Sázka na mládí vyšla a závěrečný klip od Otakara Vávry je třešničkou na dortu. Gratuluji. Nejkrásnější klip i píseň je Kdo by se díval nazpátek, kde hraje Petr Hapka a zpívá Hana Hegerová.(21.1.2013)

 • AloisNeuman
  *****

  Úžasná Hudba dua Hapka, Horáček. Vizuelně velmi zajímavé provedení hudebního DVD.(12.10.2013)

 • slavo75
  *****

  Obrazové stvárnenie vynikajúceho albumu autorskej dvojice Petr Hapka - Michal Horáček. Projekt, v ktorom sú všetky skladby z albumu prenesené do filmovej podoby, sa v našich končinách nevidí každý deň. Navyše - réžie jednotlivých "klipov" sa ujali renomovaní režiséri a každý "ten svoj" klip spracoval po svojom. Napriek tomu nevzniklo dielo "každý pes jiná ves", ale veľmi kompaktné a vkusné dielo dokonalé po audio i video stránke. Všetky skladby sú skvelé, preto mám problém označiť za ešte výnimočnejšie iba niektoré z nich. Je potrebné to vidieť. Tak, ako sa tento album skvele počúva sa naň dá aj zo zaujatím pozerať.(20.4.2009)