Karlos80

Velmi kvalitní, slušná a drsná krimoška, nabitá akcí (pěstní souboje, honičky v autech etc) a značně zneklidňujícím násilím (poměrně pěkná porce gore - ufiknuté ucho, useknutá ruka+finále). Nevím jestli tu film šel za socíku v kině a nebo později v televizi, pokud ano, tak to bylo nejspíš v době známější a hlavně úspěšnější "Chobotnice" (84) nebo další "Sicilské spojky" (85) oba filmy od režiséra Damianiho. Tento film se oběma těmto Damianiho filmům vyrovná a v některých ohledech jej i předčí. Krásné umístění a jedinečná atmosféra patří k vrcholům v tomto opravdu poměrně ambiciózním a velmi vzácném italian / japan gangster filmu. Vyvrcholení je krásně exploistické, svým zúčtovacím stylem mi připomínalo italské spaghetti westerny opravdu nezapomenutelný zážitek a lahůdka pro všechny fajnšmekry. Obsazení je veliké, najdete zde spoustu žánrových herců z tzv. taliánského 70's subžánru poliziotteschi (Palmara, Pazzafini, Palladino nebo Billa - už pomalu stárnoucí, ale pořád v dobré kondici) a hudební motiv která tu celým filmem zní, se také pěkně hodil. Viděna anglická verze s japonskými titulky, nejspíš přepis s vhs, je to docela obtížně sehnatelný film, ale nesestříhaný a v pěkně širokoúhlé verzi, to se cení a pak stojí to vážně za to. Režisét Valeri prakticky nikdy nějak moc nezklamal, na filmu se spolupodílel i známej scénárista Ernesto Gastaldi. ()