Berlin Horse

Krátkometrážní / Experimentální

Velká Británie, 1970, 7 min

Brian Eno

Rytmické slučky obrazu a zvuku. Záber vedenia koňa do kruhu ako základ meniacich sa asociácií typu "ticíc v jednom". Rôznorodosť vyvolaná variabilitou farebnosti, hraním sa s negatívom i samotným filmovým materiálom, pri zachovaní pohľadu na obiehajúceho tátoša. Nakoniec dochádza k prehriatiu možností a následnej horľavej pointe v druhej časti filmu. Súzvuk oboch častí posilňuje skvelý hudobný sprievod Briana Ena.(21.7.2009)

Vizuálna stránka to je za čistých 5*. Nevinne začínajúca avant-garda ktorá nám predvádza cvičenie koní sa po chvíľke zmení na besnú psychedelicko-epileptickú rošádu plnú všemožných farieb v ktorej pôjde koňom doslova o život. Stajňa plná koní vzbĺkne ako by bola celá s papiera a ľudia a hasiči sa snažia tieto majestátne zvieratá vyslobodiť. Na fake to teda nevyzeralo.Škoda iba toho zvuku. Dookola sa opakujúca klavírna vyhrávka mi po čase trhala nervy. Hodila sa tam ale nebolo to úplne to pravé orechové.(9.3.2015)

Studie koně LSD verze. Ačkoli to je ze začátku barvami klidné, v druhé půlce je to drsnější a psychedeličtější. No prostě experiment. Bez té otravné hudby by se to bralo líp.(3.9.2018)