Dějiny udatného českého národa

Česko, (2010–2012), 5 h 33 min (Minutáž: 3 min)

Režie:

Pavel Koutský

Předloha:

Lucie Seifertová (kniha)

Jiří Lábus

Série(3) / Epizody(111)

Kreslený animovaný seriál, který vychází obsahově i výtvarně ze stejnojmenné úspěšné knihy Lucie Seifertové. Pohled na historii je úsměvný a mírně ironizující. Forma kresleného seriálu spojuje prvek informativní se zábavou. (Zlín Film Festival)

Recenze uživatele Dukekuky k tomuto seriálu (96)

Dějiny udatného českého národa (2010)

Takže, je tu hodně věcí které mě zklamali a naopak rozveselili. Je to celkem těžké, ale ze začátku jsem si myslel že se bude jednat o VÝBORNÝ seriál který si klidně pustím znovu ale opak je pravdou. Začneme například animací, udělaná je velice dobře a líbí se mi to ale jelikož je tu nižší rating tak je to u důležitých událostí fakt hrozné, protože to nepůsobí strašidelně, dramaticky ale vtipně a to je špatně ! Kvůli týto věci se u mě seriál hodně pohoršil ale řekl jsem si že se to může zlepšit. První série začíná celkem průměrně a i když se tam někdy objeví 4 hvězdy ta většinou jsou 3 a nebo 2, aáá ano to fakt tak je, 3 hvězdy padaly tak z 88%, 2 hvězdy z 8% a 4 z čtyř :D, fakt to celkem zamrzí protože tam nepadlo 5 a to se u mě fakt moc nestává. Poté tu máme děj, což u tohodle seriálu se to zvlášť povedlo ale je tam menší zádrhel. Jak jsem už psal tak je to spíše vtipné takže např. 2. světová válka byla hodně zesměsněná a to je špatně ! Fakt mě vadí když se z vážného téma stane vtipné divadlo, a fakt ! Nedělám si srandu. Zase se ale zastavím, protože se jedná o seriál pro děti takže to nemůže být tak jak bych si přestavoval, celkem škoda ale tak co už. Když teda teď shrnu děj tak celkem dobrý. Tak, a teď si myslím že jsem shrnul ty nejdůležitější věci, tak jdeme k těm vedlejším. Když jsem si pouštěl epizodu po epizodě tak jsem se někdy začal fakt hodně nudit, což jde podle mích recenzí na epizody tohodle seriálu fakt poznat ! Nevím proč, vážně nevím ale nějak mě to nikdy nezaujmlo a i když to bylo fakt dobré téma tak prostě ne ! Poté se tu ale našli epizody ve kterých se ve mě vzbudila obrovská nostalgie, pamatuji si jak jsme se ze školou dívaly na nějaké ty epizody např o Marii Terezii, a musím říct že se to fakt povedlo. Když se teď ještě vrátím k tý první sérii tak musím říct že se jedná o fakt slabou sérii a to myslím vážně ! Ano, zopakujete si dějiny to jo, ale jinak od toho nic nemáte, a to nemá znít tak že bych od seriálu něco chtěl ale třeba se zasmát nebo něco takového tu fakt nebylo. Druhá série dopadla hůř. Několik extrémně nudných epizod u kterých jsem přemýšlel o jedná hvězdičce či odpadu, a to fakt ! Naštěstí se to nestalo protože jsem se slitoval a vypadalo to nějak takhle: 94% 2 hvězdy 2% 3 hvězdy 3,5% 5 hvězd a 0,5% 4 hvězdy. A ten kdo si všiml tak tam padlo i 5 hvězd ! Ptáte se proč ? Bylo to hlavně kvůli tý nostalgii takže jsem si ten díl více užíval ale ne jenom to ale i mě to někdy fakt bavilo ! Zacož mám fakt radost ! Sérii 2 bych shrnul tak asi že se jedná o něco špatného s troškou výborného :D. Ne, teď už fakt. Jedná se o fakt nudnou sérii kde byla krátká část fakt výborná ale bohužel to nemění to že by to ovlivnilo hodnocení protože 2 hvězdy padaly furt ! 3. série byla mnohem lepší, ano ! Konečně. Nejedná se bohužel o žádný zázrak ale bylo tam pár dobrých epizod. Místo dvou hvězd většinou padaly 3 nebo 4. Zase musím říct že se 2 hvězdy objevily ale už celkem méně ! V 3. sérii bylo ale hodně vážných témat, nooooo..... vy víte co. Bylo to zesměsněné. Opět jo je to pro děti ale mě to vadilo ale po několikáté zpět k věci. Hodnocení bylo teda o dost lepší, což je fakt super ale nebylo to tak moc dobré aby to dopadlo výš než 3 hvězdy :(. Ze začátku jsem si myslel že to dopadne na více a proto to byla série na kterou jsem se nejvíce těšil, celkem jsem byl po zhlédnutí série zklamán ale opět říkám, nebylo to zas tak hrozné ! Kousek chyběl k tomu aby ty čtyři hvězdy padly ! Tak a poslední věc co bych k tý sérii asi řekl je že mě zklamal poslední díl. Čekal jsem dojemné rozloučení na konec ale NE ! Prostě ne ! Místo toho lev řekl nejdůležitější osobnosti našich dějin, což nebylo opět tak hrozné ale udělat z toho chlastačku se mi fakt nelíbilo. Jelikož jsem byl tak znechucen tak jsem musel dát 2 hvězdy, a to musím říct že jsem fakt nečekal. Po daní hodnocení na ČSFD se z 70% stalo 69%, takže se epizoda dostala do modrých. Celkem jsem smutnej že to takhle muselo dopadnout ale nemůžu být furt hodnej. To jsem se ale rozkecal co ? Takže jsme u konce a musím říct že jsem si skvěle zopakoval naše dějiny ale jsem zklamán z animace atd... Čekal jsem že to dopadne lépe ale bohužel 2 hvězdy s hodnocením 4/10. Celkem škoda ale co se dá dělat ! () (méně) (více)

Oldřich a Božena (2010) (S01E17)

Romantická epizoda, špatné to není ale mě to moc nezaujalo. 6/10 ()

Sázavský klášter (2010) (S01E18)

Já nevím co psat k epizodám tomuto seriálu, pořád se opakuju. Zase nějaký průměr ale nějaká zásobička vědomostí přibyde. 5/10 ()

Vratislav II. (2010) (S01E20)

Klasika, tentokrát příbeh o Vratislavovi II a jo nebylo to zas tak špatné, něco jsem se naučil ale pořád to není to co bych od toho chtěl. 6/10 ()

Kosmas (2010) (S01E21)

Kosmas nejslavnější český kronikář a díl o něm. Opět nějaké znalosti ale moc nezaujalo 6/10 ()

Zmatky na přelomu (2010) (S01E22)

Špatně se to dá komentovat, naučíte se hodně ale to zpracování mě fakt nezaujímá. Doporučuji do školy. 5/10 ()

Soběslav (2010) (S01E23)

Konečne něco lepšího ! Epizodu jsem si konečně užil a také jsem se opět něco naučil ! 7/10 ()

Vladislav II. (2010) (S01E24)

Zajimavé scény tam jsou ale je to uděláno pro děti, co k tomu dál dodat.... asi nic. 5/10 ()

Bruncvík (2010) (S01E25)

Těsné, nevím co by to tak přesně zlepšilo ale kdyby to bylo možná jinak odvyprávěné. 6,5/10 ()

Přemysl I. Otakar (2010) (S01E26)

Klasická epizoda seriálu, ale zajimavé téma to celkem bylo. 6/10 ()

Václav I. (2010) (S01E27)

Tentokrát fakt slabá epizoda, nevím co dál dodat. 4,5/10 ()

Svatá Anežka (2010) (S01E28)

Tohle je opět těsné, kdyby to bylo o trochu lepší 4 hvězdy by padly ! 6,5/10 ()

Přemysl II. Otakar (2010) (S01E29)

Skvělé, jedna z nejlepších epizod 1. série. 7/10 ()

Braniboři v Čechách (2010) (S01E30)

Opět nějaký ten průměr, klasika. 6/10, celkem zamrzí protože to furt padá ()

Václav II. (2010) (S01E31)

Opět střed, i přes vysoké hodnocení mě epizoda moc nezaujala. 6/10 ()

Václav III. (2010) (S01E32)

Nějak mě ti Václavové nezaujímají :D, klasika 6/10 ()

Růst měst ve 13. století (2010) (S01E33)

Tady to už bylo rozhodování mezi dvěma a třema hvězdama, nakonec 3 ale těsně. 5/10, celkem slabší období seriálu. ()

Hrady (2010) (S01E34)

To stejné jak u minulé epizody, těsné velice. 5/10 ()

Co dál ve 14. století (2010) (S01E35)

Konečně to bylo zase lepší, konečně jsem si tu epizodu trochu užil. 7/10, konečně tam nění méně ! ()