Enter Achilles

Clara van Gool

Nils Post

Scénografie:

Michael Howells

Tanečně i herecky se mi film moc líbil. Výborný nápad i zpracování. Jenom škoda, že tam bylo tolik té testosteronové agresivity, dala bych jinak plný počet.(25.9.2019)

Dechberoucí mistrně taneční zamyšlení nad stereotypy chlapáckých vztahů a jejich mnohdy velmi hořkými limity. Krásné.(25.12.2009)

Nádherná taneční věcička, u které bych si přála, aby byla delší, fňuk.. Jeden bar, skvělí tanečníci a mužský svět, v němž tepe život a nejde jen o tlukot srdce. Je tu cítit testosteron, rivalita, agrese, přesto i jistým způsobem křehkost, cit, něha. Až budu mít jednou hospůdku, tuhle partu si pozvu a můžou u mě pařit do rána. Oněměle budu koukat na jejich pohyb se sklenicí piva, fotbalovým míčem a dech beroucí ladností provazu. P.S. Proč pro muže není problém mít na koberci moře?(10.9.2019)

Až příliš pravdivé podobenství o "šminkách" tvrdých hochů, co jim málo stačí, aby si pobrečeli navzájem na rameni...(2.7.2009)

Enter Achilles patří k vybroušeným vrcholům video tvorby DV8. Narativní struktura je zde stejně pevná jako v jejich nejslavnějším filmu Strenge fish. Také zde dochází k vývoji charakterů, které své nitro pomalu odhalují až na kost. Tanec je zde velmi blízký fyzickému divadlu, má spíše civilní charakter a opětovnou funkci, při které nahradí jakékoli slovo. Pohybová vyzrálost tanečníků se projevuje v perfektní práci s prostorem. Využíváno je reálné prostředí baru, které je stísněné, čímž je pohyb minimalizován a dochází ke kreativní spolupráci s veškerým interiérem britského pubu. Zajímavá je i hudební koláž, která svůj charakter mění s charakterem postav.(11.9.2011)