Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Forbes (Dick Powell), zaměstnanec pojišťovny, vede rutinní a nudný život s manželkou a synem na předměstí Los Angeles. Zakázka konfiskovat majetek uvězněného podvodníka Smileyho (Byron Barr) jej seznámí s jeho přítelkyní, modelkou Monou (Lizabeth Scott). Forbes s ní prožije krátký milostný vztah, ale vrací se zase ke své rodině. Mezitím obtěžuje Monu soukromý detektiv MacDonald (Raymond Burr), přestože ta jej opakovaně odmítla. Když Mona prosí Forbese o pomoc proti dotěrnému MacDonaldovi, Forbes detektiva zbije a pohrozí mu, že jej zabije, pokud nenechá Monu na pokoji. MacDonald zajde za Smileym a řekne mu o milostném poměru mezi Monou a Forbesem. Po jeho propuštění z vězení mu obstará revolver… (mac000)

(více)

Recenze (10)

Atron 

všechny recenze uživatele

Dobrý. Pár drobných nelogičností, ale v rámci noirové normy (např. Líza má doma běžně rádio naladěné na policejní frekvenci). Ale zase když Líza altem zašeptá, to nemá chybu. A v kraťasech jí to slušelo, na tehdejší dobu to muselo být děsně moderní. Jako ta obrovská lednička, co je vidět v kuchyni u pojišťováka doma! ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Noirový film, který má přece jen trochu hlubší rovinu a je dána v podstatě jen tím, že hlavní hrdina je ženatý a má synka. Díky tomu dostává příběh další, zajímavou rovinu, kvůli které chcete vědět, jak to dopadne, jak se hlavní hrdina nakonec zachová. Jojo, femme fatale jsou možná mrchy, ale vždycky jim podlehne chlap... ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Moja noirova jazda pokracuje dalej, tentokrat padla volba na Pitfall od Andre de Totha. Suhlas, je to akysi rodinny noir, dejovo ale dost komplikovany, zamestnanec poistovne , milostny pomer, ktosi kohosi zbije a vyhrazky ..... dobry noir film. Kulisy su plane, ale dialogy o cosi lepsie ... ta obrovska chladnicka, to bol masaker , hlavne na rok 1948 : 75 % ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama