Katastrofa vzducholodi Hindenburg (TV film)

• Česko

Tony Mulholland

Andrew Hewitt

Scénografie:

Ewa Skoczkowska

Stačilo tak málo mezi životem a smrtí...(30.7.2009)

Tak dokumenty mám už od mala rád, tento je velmi podařený, je to vlastně film, ale mistrovsky udělaný. Opravdu, věčte mi, není to ztráta času.(3.8.2009)

O jedné z nejznámnějších leteckých katastrof na světě. Leč přesto ničím zajímavé. Bohužel, je mi líto.(18.12.2012)

Pěkný hraný dokument, ale stopáž by mu slušela určitě tak o půl hodinky kratší. Opakování v tomto případě matkou moudrosti není.(28.7.2009)

Bol to film alebo dokument? Ak film, tak animácie na dosť biednej úrovni a často sa opakujúce zábery po chvíli omrzia. Ono je to aj logické, ak sa chce niekoľko sekundová udalosť natiahnuť na štandardnú hodinu a pol. Ale ak to bol zdramatizovaný dokument, výborne demonštroval udalosti, ktoré predchádzali, diali sa a nasledovali po onej nešťastnej udalosti. Zakomponovanie autentických záberov len umocnil pocit zo sledovania. Avšak ani ako dokument sa nevyhol naťahovaniu času na úkor scén viac menej nesúvisiacich. Záverečná reč a objasnenie jednotlivých únikov pred smrťou bola jedna z najsilnejších scén výborne zvýraznená hudobným doprovodom. Zimomriavky ma nenechali dlho na jednom mieste. Z dokumentu však vzišla na svetlo sveta jedna pre mňa dôležitá skutočnosť. SPOJLER (ale musí byť) Nelson Morris napriek tomu ze chlastal celú cestu, prežil. Odhadzoval holými rukami železné výstuže. Nádherný a historicky potvrdený dôkaz toho, že spitému sa málokedy niečo stane.(3.4.2011)