poster

Rybí dítě (festivalový název)

 • Argentina

  El niño pez

 • Francie

  El Niño Pez

 • Španělsko

  El niño pez

 • Velká Británie

  The Fish Child

Drama / Romantický / Thriller

Argentina / Francie / Španělsko, 2009, 95 min

 • sochoking
  ****

  Mne sa Inés Efron páči bohovične ako hrá. Ja ju mám rád. Ona vždy má také divné role. Raz je hermafrodit, raz urevaná, uvzlykaná, raz lesba... Len škoda, že nemá žiadne kozy! :((27.3.2011)

 • naranja
  ****

  Lala, mladá dívka z lepší rodiny, se zamiluje do ne o moc starší indiánské služky zaměstnané v jejich domě. Plánují, že společně utečou do Paraguaye a postaví si domek u jezera. Zatímco se snaží sehnat peníze na cestu, vplétají se do děje další postavy a vztahy, a všechno se komplikuje. Film je vizuálně nádherný, některé scény jsou snové, jiné drsné, přesto celek drží pohromadě. Postupné rozplétání příběhu a celková atmosféra v něčem připomíná Iñárritua, možná za to ale může jen ten postřelený pes...(2.3.2010)

 • playboxguest
  **

  Docela nézáživný a nudný film, který se až v poslední třetině rozjede v jakž takž solidní drama. Hodně průměrný kousek, který se mi začal vypařovat z hlavy už při začátku závěrečných titulků.(25.5.2011)

 • Mulosz
  ***

  Jako by to snad byla telesna vada nebo poradny sram na dusi, drtiva vetsina zenskych reziserek se pri nataceni filmu neumi oprostit od toho, ze jsou zeny. Totez plati i o Lucii Puenzo v tomto filmu, nebot ceho se dokazala vyvarovat ve svem debutu XXY, to zde dodatecne pohrbiva. Nemam nic proti volbe tematu, pribeh byl take zajimave vystaven, indianka byla krasna, ale proboha, proc tolik slz a breku snimaneho v dlouhych zaberech, proc tolik kyticek a zviratek, proc tolik vyraznych barev, aniz by to vse bylo pro narativni vyvoj nutne a plnilo jakoukoliv funkci?(6.4.2010)

 • sedlo03
  ***

  Nevím jestli je chyba ve mě, nebo v tvůrcích, ale to retrospektivní schéma vyprávění mi nesedlo. Je pravda, že jsem měl jen ENG titule, tak jsem se mohl ztrácet i kvůli tomu, ale bylo to prostě moc namatlané na hromadu a celkově ten cit, který tento film určitě má, tak moc nevynikl. Může mi někdo vysvětlit, jak se ailina dostala z toho vězení pro mladistvé do toho domu, kde ji Lala našla a potom spolu utekli? To nechápu doted. 65%(7.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace