poster

Šakalové

 • Jihoafrická republika

  Jackals, The

Western / Dobrodružný

Jihoafrická republika, 1967, 96 min

Režie:

Robert D. Webb

Scénář:

Harold Medford, Lamar Trotti (původní scénář)
 • kinderman
  ***

  Samozřejmě, že námět je podobný Wellmanovu Žlutému nebi, vždyť jsou taky Šakalové jeho jihoafrickým remakem...(13.5.2012)

 • LiVentura
  ****

  Šakalové jsou africkým "Southernem". Banda lumpů s kolty, banka, útěk a samota. Jeden se však vzepře a postaví bandě kvůli zamilovanosti, ovšem pravidla banditů jsou neúprosná..(1.5.2011)

 • JimLogan
  **

  Po srovnání s původním Žlutým nebem (1948) bych snad ani neřekl, že se jedná o remake, ale spíš o prachsprostou kopii, a to u některých pasáží doslovně. Pouze tu vyměnili indiány za černochy a banda má o jednoho člena méně. Jinak se to drží původního "zápaďáckého" konceptu. Atmosféru Afriky tu pak mají navozovat prostřihy na zvěř, evidentně sebrané z nějakých dokumentárních filmů, což tedy opravdu nefunguje. Z hereckého obsazení má být hlavním lákadlem Price, ale jeho podání, v podstatě se jen pochechtávajícího, "penzisty" také není nijak originální. Vyjma toho, že až tak moc jihoafrických průniků do westernu neexistuje, mě v podstatě nenapadá jiný důvod se na tenhle film (znovu) podívat.(12.2.2015)

 • - Natáčelo se v Austrálii a Jižní Africe. (Cheeker)