Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

TaNya_

Chybí závěrečné ukončení v plamenech ;). Jako sarkastická fiktivní propaganda je to v Inglourious Basterds perfektní, ale jinak, no kdo by se na to díval... ()

Comida

Pokud to člověk bere jako recesi a vezme v potaz že se jedná o napodobení nacistické propagandy, tak se pobaví. Škoda že film končí jen Fredrickovou větou. Shosannin sestřih bych bral víc, ale jako bonus na DVD Hanebných panchartů skvělý. 7/10. ()

MickeyH.

Jak je vidět, mnoho uživatelů čsfd netuší proč tento film vznikl. Asi si neumí přečíst ani ten text v sekci "obsah". To je škoda, protože snad jen kvůli tomu to má tak špatné hodnocení. Pokud se má tento film posuzovat zvlášť, tak opravdu není moc ohromující, ale podíváme-li se na to ze širšího pohledu, pak film splnil účel a pro mě je to skvělá práce, kterou Eli R. s bráchou zmákli a tím se tak mohli podílet na Panchartech, což je daleko větší dílo. ()

Ygan

Pěkná hudba a černobílá kamera, ale nic vyjímečného, když už se má natočit fiktivní trailer, mělo by to mít řádné koule a pobavit jako jeho THANKSGIVING. Jo a že je to fiktivní a tudíž se to připravuje jako normální film, čekal bych něco víc komplexního. Jaký mělo význam natočení tohoto? ()

jack_scott

Samotný tailer nicmoc, přeci jen na fiktivní trailer je to příliš "trendy", nicméně oficiální "making of" je absolutně fenomenální. Takže když zprůměruji *** a *****, tak mi vychází nějakých 75% a ****. ()

Trinculo

Pro mě nejde jinak než dát maximum. Tenhle filmeček se očividně vysmívá opusům jako je Vojín Rayan a Band of Brothers a podobně. Ne, že by na těch příbezích bylo něco špatného, ale prostě ty kýble prvoplánového patosu a hry na city, jsou občas k nevydržení a stejně tak poslouchat ty lidi, co u toho prožívaj zaručeně pravé emoce nad zaručeně skvělými hrdiny. Skvělý hrdinové jsou jen v propagandistických filmech, tak to tu máte z té druhé stránky ... haj hou ()

merten78

Stejně málo věrohodné (vtipné) jako zobrazení fašistických pohlavárů v samotném filmu.Pořád nemůžu pochopit Tarantinovu slabost pro Rotha. ()

dawexx

Eli Roth je špatný režisér, ale pokud mu dáme příležitost scucnout jeho "génia" do pěti deseti minut, tak na film typu Pýcha národa se ještě zmůže...jako nadsázka a doplněk k něčemu většímu to zase tak zlý tentokrát nebylo. Na druhou stranu zbytečný film to nebyl, v příběhu Bastardů hraje kino a tento film dost zasádní roli :-) ()

Decim28

Z komentářů mám pocit (je možné, že je to opravdu jen pocit), že většina komentujících netuší, že se jedná o část Inglourious Basterds, tudíž je vše totálně nadsazené a servírované s humorem... ()