Najznámejšia relácia glosujúca udalosti uplynulých 7 dní. Moderuje: Elena Vacvalová. (TV Markíza)

Lacike

Už ma to baví trochu menej ako za starých čias na Markíze. Z časti vynútenou obmenou hostí. Radič, Satinský a spol. sú nenahraditeľní. Z časti ma už politika toľko nebaví ani v satirickej podobe. Ale vo svojom žánri je to top relácia a po dlhšom čase som ju zase začal pravidelne sledovať. Najviac ma baví Lasica a Feldeková. ()

Anderton

Zaujímalo by ma, nakoľko je program Sedem napísaný vopred a koľko obsahuje improvizácie. Asi to bude tak medzi, témy budú protagonisti vedieť vopred a pripravia si tak zhruba, čo by k nim mohli povedať. Glosami vedie samozrejme Lasica, bez neho by bol program polovičný, len by nemusel stále skákať do reči ostatným. Obsadenie je väčšinou vyvážené, občas ale mnohí odriekli a bolo to na kvalite a vtipnosti komentárov cítiť. ()

djsaly

Ak by som mal zhodnotiť tento formát ako celok tak je to humoristicko-glosátorská TV show uvádzaná "Eňou", ktorá pláva v týchto vodách hádam "odjakživa" a má rovnaký scenár či stálych hostí dnes i včera ešte na konkurenčnej stanici (s rovnakým názvom bez "s.r.o.") Neskorá večerná hodina vysielania uberá širokej verejnosti (vysielanie po 22 hod. aj vzhľadom k obsahu *18) okrem pravidelných divákov medzi, ktorých nepatrím ale ak v tej dobe mám zapnuté TV a chcem sa pobaviť z udalosti a príhod uplynulých dní v podaní určitých hostí tak sa moje hodnotenie pohybuje v rozmedzí od 2* po 4* ()

3Libras

O jednu hviezdu menej ako predchodca odo mňa. No je to spôsobené len tým, že mnoho tých najlepších hostí ubudlo. Ale stále je to veľmi fajn a jednou z mála pozerateľných slovenských relácií. A aj Elena ako moderátorka je veľmi fajn (ale jednoznačne len bez Olivera :) ). Ďakujem JOJ, že zachránila túto reláciu. ()

tron

Len čo sa „moderátorka“ Vacvalová objaví na obrazovke, ježia sa mi vlasy. Ale stále lepšie, ako jej slizký kolega Andrásy. Okrem ich odpadovej šou „Aj múdry schybí“ mala Vacvalová v hre vlastný program: v r. 2001 na TV Markíza odštartovala ako moderátorka zábavnú reláciu „7EDEM s r. o.“, kde so známymi hosťami (Lasica, mdlý Markovič, afektovaná Feldeková...) rozvádzala zaujímavé témy, ktoré sa cez týždeň udiali, od aktuálneho politického diania na Slovensku až po zahraničné kuriozity. Vždy ale zábavnou formou. Už vtedy ma to nechytilo (ale 60% čert to ber dofrasa), no v roku 2008 jej reláciu, vysielanú beztak v neskorých večerných hodinách, zrušili. Čo urobila? Zmenila názov na „Sedem“ a prešla do konkurenčnej TV Joj, dokonca s niektorými rovnakými glosátormi (Lasica začína byť bohužiaľ otravný, čo je o to smutnejšie, že sa bavíme o kultovej slovenskej humoristickej postavičke, ktorá pre nás v minulosti VEĽMI VEĽA urobila a teda o žijúcej legende). A čo je nové? Okrem hŕstky tvárí (Lukáš Latinák) nič. Vôbec nič. Rovnaký princíp, akurát, že ma to už celé otravuje, silený smiech publika ma otravuje, „humorné postrehy“ ma otravujú... došľaka, aj ten lasica ma už otravuje. A aby som nezabudol: nie je to vtipné. DODATOK 8. 4. 2010: Ako ma upozornil anderson, markizácke „7EDEM s r. o.“ v skutočnosti ako prvý moderoval Robo Beňo. Normálne sa mi to vyparilo z hlavy. Každopádne, na moje výsledné hodnotenie tejto jojkárskej vykrádačky (pričom už originál bol priemerný), to samozrejme nemá mať prečo vplyv. ()