Byla to opravdu jen nešťastná náhoda? Hongkongský thriller o skupině nájemných vrahů inscenujících dokonalé vraždy. Logo hongkongské produkční společnosti Milkyway Image se za posledních patnáct let stalo zárukou nadstandardní žánrové podívané a netradičních her s klasickými schématy. Malou firmu vede světově uznávaný scenárista, režisér a producent Johnnie To, jenž proslul svými nízkorozpočtovými, ale řemeslně dokonalými městskými thrillery i komediemi a romancemi. Vedle Toových vlastních filmů a titulů jeho úzkého spolupracovníka Waie Kai Faie vznikla pod křídly Milkyway Image také řada snímků mladých talentovaných režisérů. Mezi ně náleží i Nehoda, pod níž je podepsán Cheang Pou Soi, jenž na sebe mezinárodně upozornil vypjatým nihilistickým thrillerem Dog Bite Dog. Tentokrát podle scénáře Johnnieho Toa režíroval vytříbený paranoidní thriller postavený na úderné premise. Čtyřčlenná skupina na první pohled obyčejných lidí se specializuje na inscenování důmyslných nájemných vražd, které vypadají jako nehody. Během jejich poslední plánované akce však dojde k řadě nepředvídaných událostí a neštěstí. Byla to vše opravdu jen náhoda, nebo někdo likviduje členy týmu jejich vlastními prostředky? Film vyznačující se perfektním řemeslným zpracováním a důsledně budovanou atmosférou byl vedle řady žánrově zaměřených festivalů uveden také na prestižních filmových přehlídkách v Benátkách, Torontu, Pusanu a Mar del Plata. (Česká televize)

brasek

Snímok na jedno pozretie, nič viac. Hodnotím za tri hviezdičky, kedže som sa nenudil... ale inak žiadny skvost po nejakej stránke. ()

kokofek

Zajímavá zápletka i nečekaný závěr,ale mám trochu problém s emočními projevy asiatů, který mi někdy napětí kazí. ()

ALchemik

Film měl takovou zvláštní ponurou atmosféru, ale to se mi na něm právě líbilo. Děj byl pro mne trochu kostrbatý, jako když občas přeskočí gramofonová deska, ale dávalo to smysl a nechávalo to prostor pro domýšlení si. Nejlépe sledovat tak kolem půlnoci :-) ()

JoudaCZ

Vizuálně umírněné, hudebně minimalistické, přesto působivé. Chytrý výchozí nápad sráží místy děravý scénář a trochu neurovnaný závěr (do toho počítám i "předzávěr" se zatměním). Chvílemi trochu těžkopádné (například scénám plánování akcí chyběla režijní lehkost Ocean's Eleven nebo Italian Job). Naproti tomu tam byly originální prvky, jako např. erotická scéna znázorněná rytmicky blikajícími diodami na odposlouchávacím zařízení (škoda jen, že u toho nezůstalo, následná doslovná ilustrace zvukem a pak i obrazem mi přišla nadbytečná). ()

Angus250

Velke sklamanie, okrem cca dvoch-troch scen o nicom. Nemozem si pomoct, ale dobry japonsky film okrem sedem samurajov som nevidel... ()