Reklama

Reklama

Byla to opravdu jen nešťastná náhoda? Hongkongský thriller o skupině nájemných vrahů inscenujících dokonalé vraždy. Logo hongkongské produkční společnosti Milkyway Image se za posledních patnáct let stalo zárukou nadstandardní žánrové podívané a netradičních her s klasickými schématy. Malou firmu vede světově uznávaný scenárista, režisér a producent Johnnie To, jenž proslul svými nízkorozpočtovými, ale řemeslně dokonalými městskými thrillery i komediemi a romancemi. Vedle Toových vlastních filmů a titulů jeho úzkého spolupracovníka Waie Kai Faie vznikla pod křídly Milkyway Image také řada snímků mladých talentovaných režisérů. Mezi ně náleží i Nehoda, pod níž je podepsán Cheang Pou Soi, jenž na sebe mezinárodně upozornil vypjatým nihilistickým thrillerem Dog Bite Dog. Tentokrát podle scénáře Johnnieho Toa režíroval vytříbený paranoidní thriller postavený na úderné premise. Čtyřčlenná skupina na první pohled obyčejných lidí se specializuje na inscenování důmyslných nájemných vražd, které vypadají jako nehody. Během jejich poslední plánované akce však dojde k řadě nepředvídaných událostí a neštěstí. Byla to vše opravdu jen náhoda, nebo někdo likviduje členy týmu jejich vlastními prostředky? Film vyznačující se perfektním řemeslným zpracováním a důsledně budovanou atmosférou byl vedle řady žánrově zaměřených festivalů uveden také na prestižních filmových přehlídkách v Benátkách, Torontu, Pusanu a Mar del Plata. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

bourec 

všechny recenze uživatele

Jeden z prvních hong-kongskejch filmů,kterej mám na seznamu neviděnejch filmů z přítomnejch i dávnějších let.A musim přiznat,že je to tak obrovská nuda,ještě větší než nedávno skouklej filmek Volba,pod kterym je taky podepsanej Johnny Too.Pomalý tempo,téměř bez napětí,bez akce,tohle v Hong-kongu nehledám.Je to spíš drama,a v tom případě tam kde amerika nabídne hvězdný tváře,který alespoň částečně zaujmou,tak tady jsou všichni nezajímavý,šedivý ksichty.Ne ,nepěkná nuda,jestli bude u nějakýho šikmookýho filmu poznámka festivalový název,tak na něj seru.20%. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Tento snímek z HK produkce je zcela jiné kafe, než na jaké jsme byli doposud zvyklý. Žádný akční nářez, ani napínavý thriller, byť má krimi námět. Jedná se o nízkorozpočtový snímek, který je zpracován umělecky s důsledně budovanou atmosférou. A ta kamera je vskutku honosní. Artový počin, který slavil úspěchy i na několika filmových festivalech. A proto není určen pro diváky, kteří nemají rády pomalé vyprávění a dlouhé záběry. Tady se jedná o umělecký výtvor, tudíž jej pochopí jen zasvěcení. A tak, se z tohoto hlediska jedná o velice výborný počin, který je zralý na filmové ceny. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý thriller. Má veľmi dobrý príbeh o skupinke nájomných zabijakov, ktorá sa živí likvidáciou pre niekoho nepohodlných ľudí, ale tak, aby to vyzeralo ako úplná nehoda, takže nedochádza k vyšetrovaniu. Ale raz sa stane niečo nečakané, umrie člen týmu a jeho šéf už nevie, komu môže veriť. Spracovanie je ale nanešťastie len úplne priemerné, tento originálny námet ponúka veľký potenciál, kľudne aj na úspešnú sériu, ale tu úplne chýba dynamika a výraznejšia zaujímavosť. Síce film nenudí, ale aj napriek krátkej dĺžke má viacero slabých miest, prakticky celý čas si film udržuje podobnú mierne nadpriemernú kvalitatívnu úroveň, ani raz ju neprekročí a deju sa vôbec nedarí diváka vtiahnuť, čo je veľká škoda. Akcie tu moc nie je, ale tá je celkom vydarená. Tvoria ju hlavne spomínané nehody, ktoré sú síce miestami dosť prehnané, hlavne tá záverečná, ale aj tak sú dobre premyslené, viac alebo menej originálne a aj vizuálne dobre zvládnuté, len ich mohlo byť viac. Herecké obsadenie je na tom dobre, Louis Koo v hlavnej úlohe, ako vždy poteší aj Suet Lam, ktorý už pomaly nesmie chýbať v žiadnom podobnom filme, ale s nikým nie je žiadny poroblém. Réžia je skôr sklamaním, tento film by si zaslúžil lepšie prevedenie, ale technická stránka je na tom veľmi dobre. Škoda, s námetom, hereckým obsadením a aj vizuálom som nadmieru spokojný, ale scenár a réžia tento film zhadzujú k priemeru. 61% ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

Accident je skvělý. Nejistota a paranoia hlavního hrdina se díky nenápadně, ale přesto velmi chytře budované neo-noir atmosféře přenáší i na samotného diváka. Nicméně je nutno podotknout, že se tento film (jako většina podobné asijské produkce) může běžnému západnímu divákovi zdát možná trochu pomalý, to je však pouze nezvyk. Accident funguje na jedničku a je po všech stránkách naprosto vyrovnaně kvalitním thrillerem. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Začátek vypadá velice slibně, je to něco podobného jako Nezvratný osud, ale s Japoncema :-) Jenže, jak dobře se začalo, tak v dalším průběhu se mírně polevilo. Náhodné vraždění až na pár výjimek ustalo a místo nich se prokousáváme "vyčkávacím" dějem až do konce. Překvapujícího konce a povedeného! No, vydržet s dechem, mohla z toho být docela legrace... :-) 67% ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama