Poslední mise

(festivalový název)
  • USA Last Flag Flying (více)

Traja veteráni vojny z Vietnamu, Larry (Steve Carell), Mueller (Laurence Fishburne) a Sal (Bryan Cranston), sa po 30 rokov spoločne stretnú za pochmúrnych okolností - pochovať Larryho syna, mladého mariňáka z vojny v Iraku. (Real Tom Hardy)

dudo24

Prvá hodina a niečo bola skvelá. Realistický a zdravý pohľad na americké vojny a ich následky na vyslúžilých ľudí ktorých postihli. Potom sa dej odklonil od hlavného príbehu a film stratil atmosféru ktorú znovu našiel až v minútach na konci. Aj som sa zasmial aj som si poplakal. Trio hercov bolo dobré kombo. Dávam slabé štyri hviezdy. ()

wick

Richard L. opět nezklamal...výborně napsané dialogy a herci dělají z tohoto dramatu i satiry na americkou politiku zážitek. ()

Leník

Nebylo to špatné, ale trochu příliš dlouhé. Vlastně se tam pořád dokola opakovaly situace dané povahovými odlišnostmi tří hlavních hrdinů. A také mě trochu zmátlo celkové vyznění, celou dobu se to tváří pacifisticky, proti zahraničním misím, no a nakonec je tak trochu všechno jinak. ()

zodiak217

Veľmi príjemný film, ktorý bol postavený na mimoriadne charizmatických hercoch a to bol základ úspechu. Fungovala medzi nimi chémia, humor, zábava aj emocionálne prepojenie. Dej je trochu pomaly, zdĺhavý a založený jednej dejovej linke, kde už na začiatku každý vie ako sa to skončí, avšak tá vata medzi tým je práve to vďaka čomu sa pobavite aj si príjemné neoddychnete. Rozhodne tento film neurazí a spríjemní vám večer alebo popoludnie. ()

terordemon

Príjemná konverzačka o troch veteránoch, ktorá balancuje medzi komédiou a drámou. Všetci traja herci tam sadli dokonale a ani by som sa nečudoval keby im boli napísané na telo. Pomalé tempo sa k celkovej atmosfére filmu hodí, ale na mňa to bolo niekedy pomalé až moc. Možno som to nemal pozerať unavený. A na konci v titulkoch Vám zahrá Bob Dylan. ... 70% ()

Fibonacci

v prvom rade, toto komédia, nie je určite. je to čistá dráma s cranstonom, ktorý robí komédiu. a ide mu to že k_rva parádne. ale film je pomalá dráma, a to je neodvrátiteľný fakt, a preto sa mi prvýkrát stalo, že som pri linklaterovi zaspal. u mňa je to najvác režisér, ale tu ma mierne sklamal. téma filmu je šupa, postavy su mega, no celé to je ozaj príliš smutné. niečo iné ako som u richarda zvyknutý. nevadí, stálo to za to, lebo vidieť spolu linklatera, heisenberga, morfeusa a do počtu carrella, ktorý ale nehrá to čo mu ide naj, je predsa len kool zažitok :) ()