Epizody(26)

Každý rok se rodina Ushiromiya schází na rodinné konferenci na ostrově Rokkenjima. Ushiromiya Kinzo, vůdce a nejstarší z rodiny je na pokrají života a smrti a tak se jeho synové a dcery domlouvají o dědictví. Kinzo má čtyři děti: Krause, Evu, Rudolfa a Rosu, a ti mají své svoje partnery a s nimi děti. Kinzo 4. října 1986 „prodá" svoji rodinu zlé čarodějnici Beatrice, aby alespoň jednou viděl její úsměv. V ten den začnou brutální vraždy rodiny Ushiromiya, které se neustále opakují. Začíná ruleta. Zachrání Kinzův vnuk Battler osud svojí rodiny a porazí v boji logiky Beatrice v meta-světě hráčů? (liborek3)

Recenze uživatele DaweForeman k tomuto seriálu (1)

Umineko no naku koro ni (2009)

No tak takhlenc zvednutý mandle už jsem hodně dlouho neměl. Jak už tu bylo napsáno, největší problém je, že člověk neví jak tenhle počin brát - zda mysteriózní, detektivku, fantasy nebo psychologickou abstrakci. Kdyby se to neslo v duchu detektivky s tím, že zbytek byl jen v přeneseném slova smyslu (aneb cesta Battlera), tak bych byl s tímhle anime spokojenej. Jenže i po 26 dílech "fantas magorie" tomu autoři nemůžou dát nějaký konec, je vrchol drzosti. Animace je lepší průměr a hudba sem tam taky zaujme. Všeobecně ale myslím, že sledování tohoto anime je ztráta času. V tomhle smyslu už je lepší si pustit Higurashi, které je mnohem lépe zpracováno. ()