14 ostří

• Hongkong 14 Blades (více)
Trailer

VOD (1)

Kung fu thriller z raného období dynastie Ming. Nastupující císař zřizuje propracovanou vnitřní bezpečnostní síť tím, že vytrénuje sirotky z ulice v přísném totalitním režimu. Dostávají název Jinyi Wei, "Brokátoví strážci". Jejich velitelem je Qing Long "Azurový drak". Agent tajné služby (Donnie Yen) má v této historické řežbě roli zachmuřeného válečníka, jenž se umí ohánět mečem jako nikdo jiný. (Vämpiriüs)

Trailer

Dragoni

" Za bratry v boji, kteří padli rukou zrady, za důstojnost a meč odplaty, který zvlhnul krví nepřítele. " Jen o trošku slabší než Three Kingdoms. Viditělně špatná CGI grafika, kterou vyvažuje tradiční čínská hudba a povedené souboje. Hlavním lákadlem tohoto snímku je bezesporu Donnie Yen, který ovšem tentokrát nepředvedl takovou řežbu jako v IP Manovi. 65 % ()

Ceres

Velká škoda, protože první půle je fantastická, Donnie a jeho pěsti jsou prostě nejlepší, i když používá tady nejen meč, ale i další jeho gadgety. V druhé půli jde vše do kytek díky špatným efektům a souboje už nebyly tak cool, zvrat v ději atd. Není to špatný film, ale kdyby se vyhnul přemíry efektů (útok na velitelství v poušti) a souboje neměly na závěr dostatečné koule (Judge s Assassinkou např.) bylo by to na 4 určitě, takhle jen těsně za 3, ale stále lepší než zmiňovaný Three Kingdoms. ()

Yoshitsune

Můj první film, který sem viděl, když se zaregistroval tady, jo přesně tak, je to tenhle film. A byť sou tady, letecké akční scény, tak díky nostalgii které se k filmu váže, jim to prominu. Ostatní akční scény, ať už jde o boj se zbraní či bez, sou prostě super a výborně zpracované. Ve filmu je docela dost postav, je to šikovně rozvržené mezi hodné a zlé, (král loupežníků, dost pobaví) příběhově je to sice jednoduché, ale akce a zajímavé postavy to zachrání. Závěrečné bitka v hrobce, má slušný grády i dnes. ()

ti88na

Po vzhliadnutí tohto filmu ho môžem s úplne čistým svedomím ohodnotiť štyrmi hviezdičkami. Keby nebolo niekoľkých výhrad, mohla to byť aj polka z tej piatej. Prvou z vecí, ktoré mi vadili bola hlavne vcelku jednoduchá zápletka podaná tak neuveriteľne komplikovaným spôsobom, že nepozornejší divák sa v tej spleti okamžite stratí. Už potom záleží len od neho, či sa na to jednoducho vykašle a rezignovane to dopozerá, len aby vedel ako to skončí, alebo mu svitne a vychutná si inak veľmi dobrý film. U mňa to bol našťastie ten druhý prípad. Keďže som vyznavačom skôr tých reálnejších, inak povedané pri zemi sa držiacich súbojov, moja druhá výhrada sa spája práve pri súbojoch s Tuo Tuo, ktoré som viac menej pretrpela. Aj keď musím uznať, že vizuálne boli veľmi príjemne spracované. Toto sú však len malé mínusy. Všetko to prevážia výborné herecké výkony, skvelá akcia, nevtieravá romantická línia, prvky humoru a výborná hudba, ktorá ma veľmi prekvapila. Donnie Yen a Wei Yhao hrali skvelo a bolo príjemné sa na nich dvoch pozerať. Veľmi zaujímavá bola postava Sudcu púšte, ktorého prerod od zlodeja v čestného človeka bol jasne definovateľný. Na záver môžem smelo konštatovať, že som objavila ďalší veľmi príjemný film čínskej kinematografie, ku ktorému sa budem môcť opätovne vrátiť. ()

LuciusWlk

S filmy Hong Kongské produkce je to jako s celou východní kulturou. Bud ano nebo ne. Celá jejich kultura, mytologie a pradávné učení několikrát znásobena filmovým průmyslem, přesto čerpající s pradávných legend, oděných do moderních hávů a oku lahodících vizualizací, jsou příjemným protikladem západní produkce mnohdy bezmyšlenkovitých mlátiček. Steží se dá aplikovat hodnocení rovnající se klíčí hollywoodských filmů, tedy nějaký originální, silný příběh, podpořen maximálně kladným hrdinou, když zde stačí uhodit dívku květinou pro rozpoutání krvavě pomsty chtivé poutě se stovkou mrtvých bojovníku. A zde to prostě funguje už od dob Shichinin no samurai. A díky bohu za to. Tohle zrovna není filmový klenot, ale své kouzlo má. Já jen doufám, že bude ještě dlouho trvat, než i tyto filmy totálně semele západní produkce. ()

• Natáčení probíhalo v čínské autonomní oblasti Ningxia Hui. (Terva)