14 ostří

• Hongkong 14 Blades (více)
Akční / Drama / Thriller
Hongkong / Čína / Singapur, 2010, 114 min

Kung fu thriller z raného období dynastie Ming. Nastupující císař zřizuje propracovanou vnitřní bezpečnostní síť tím, že vytrénuje sirotky z ulice v přísném totalitním režimu. Dostávají název Jinyi Wei, "Brokátoví strážci". Jejich velitelem je Qing Long "Azurový drak". Agent tajné služby (Donnie Yen) má v této historické řežbě roli zachmuřeného válečníka, jenž se umí ohánět mečem jako nikdo jiný. (Vämpiriüs)

Trailer

Shit

Další mnou celkem očekávanej film, ale ani tady se neurodil žádnej zázrak, stejně jako u Storm Warriors, který ale byly ještě horší. Tady je největší problém asi v příběhu, kterej prostě nedrží pohromadě, je naivní, dialogy v něm ještě naivnější, hlavní postavy se sbližujou moc urychleně a děsně nepřesvědčivě a akce, která by to mohla zachánit, tu zase tak moc neni, nicméně nemůžou souhlasit s Adrianem, že by byla nějaká vyloženě špatná, samozřejmě od Donnieho Yena se čeká pořádná ační nálož, ale osobně sem si tam pár kvalitních wu-xia soubojů našel a přišly mi docela koukatelně natočený a nějakých laciných CGI triků jsem si taky nevšim, všechno to v drtivý věršině případů vypadá solidně, ale jak řikám, žádnej zázrak to bohužel neni, i když to aspoň ten akční potenciál mělo už jen přítomností takových borců jako je Donnie Yen nebo Sammo Hung ()

Adrian

Este vacsi mismas ako Three Kingdoms. Prestylizovane lacnymi CGi, akcia sprasena necitlivym strihom, ktory akoby naschval zakryva nez ukazuje. Pritom ak mate Donnieho pred kamerou, na podobne manevre sa este minimalne 5-7 rokov netreba uchylovat.Scenar sa zacne rozpadavat a drolit este skor, nez nieco podstatne povie. Ostava aspon na posluch pekna epicka hudba, herecka Zhao Wei, westernove prvky a obcasne vydarene 'zabavne' momenty na odlahcenie. [EFM 2010] ()

Fr

Dostane –li pečeť vládce Čching, bude moci se svým vojskem vpochodovat do města. Lidé budou trpět v dlouhé a krvavé válce..... Výborné souboje plné zpomalených záběrů, výtečná ruční práce, hvízdání oceli a technický vychytávky. Taková pohádka. Krvavá pohádka. Poklona patří režisérovi D.Lee, který z jednoduché báchorky udělal koukatelnou dobrodružnou podívanou, plnou ,,moderního“ zábavnýho Kung-Fu. Navíc, proč by měl bejt film s D.Yenem špatnej? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, kde Rambo hledal inspiraci pro své šípy. 2.) Chci oslavit Den letectva (17. září) s létajícím D.Yenem. 3.) Chci vidět (téměř) americké dobrodružství na orientální způsob. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný historický film s Donnie Yenom. Má pomerne dobrý príbeh o veliteľovi elitnej cisárskej jednotky, ktorý dostane za úlohu získať dôkaz o zrade vplyvného muža, ale na mieste si uvedomuje, že bol zradený a tak skončí na úteku. Rozhodne sa využiť služby ľudí, ktorí sa živia prepravou vecí, aby mu pomohli, pričom medzi ním a dcérou šéfa postupne vzniká puto a urobí všetko preto, aby celú situáciu zachránil. Ale na ceste ich čaká mnoho problémov. Spracovanie je celkom slušné, síce ešte prvý dojem nebol práve najideálnejší, ale keď je už hlavný hrdina zradený a spolu s novými pomocníkmi sa vydá na cestu, ide úroveň filmu našťastie podstatne vyššie. Stále bol potenciál ešte o niečo väčší, keďže sa tu nájde pár nadbytočných prvkov, obzvlášť nadprirodzená bojovníčka, ktorá mi prišla ako z iného filmu a ani celé to politické pozadie ma vôbec nezaujímalo, pričom mi prišlo aj zbytočne prekombinované. Ale zase celé to putovanie je dostatočne atraktívne, ponúkne viacero vydarených scén, chémia medzi dvomi hlavnými hrdinami funguje ideálne, nesie sa to v svižnom tempe a navyše viacero scén má také príjemné čaro, ktoré mám v tomto žánri veľmi rád. A tak síce sa tu toho dá pomerne dosť vytknúť, ale aj tak sa mi to väčšinu času dosť páčilo. Akcie je tu dosť a je aj pomerne dobrá. Súboje sa síce kvôli odlišnému žánru nemôžu porovnávať so súbojmi z pravých akčných filmov, ale to som ani nečakal. Aj tieto majú slušnú choreografiu, sú nápadité, obstojne natočené, aj keď tých strihov mohlo byť aj o trochu menej, chválim výber prostredí a až na súboje s nadprirodzenou bojovníčkou nie sú ani tak prehnané. Najviac sa mi páči súboj v hostinci proti vodcovi zločineckej skupiny alebo akcia na cintoríne. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, môj obľúbený Donnie Yen v hlavnej úlohe, výborná Wei Zhao a viacero zaujímavých vedľajších postáv, medzi ktorými sa objaví aj Sammo Hung, len by to chcelo aj lepších záporákov, väčšina mi prišla nevýrazná. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, vizuálna stránka je na tom dobre a chválim aj výpravu, tu nemám väčší problém. A nesklame ani hudba. Takže s Donnie Yenom určite skôr uprednostním plnohodnotné akčné filmy, ale aj 14 blades je slušná zábava a to aj po niekoľkých pozretiach. 73% ()

Dragoni

" Za bratry v boji, kteří padli rukou zrady, za důstojnost a meč odplaty, který zvlhnul krví nepřítele. " Jen o trošku slabší než Three Kingdoms. Viditělně špatná CGI grafika, kterou vyvažuje tradiční čínská hudba a povedené souboje. Hlavním lákadlem tohoto snímku je bezesporu Donnie Yen, který ovšem tentokrát nepředvedl takovou řežbu jako v IP Manovi. 65 % ()

• Natáčení probíhalo v čínské autonomní oblasti Ningxia Hui. (Terva)