poster

Yeobaewoodeul

 • Jižní Korea

  여배우들

 • anglický

  The Actresses

Drama

Jižní Korea, 2009, 104 min

Režie:

Jae-yong Lee

Scénář:

Ji-woo Choi

Kamera:

Kyeong-pyo Hong
 • Ceres
  *****

  Docela jsem se bál, co z tohoto babince vyleze, ale byl to neskutečně pohodový snímek, ve kterém jsem hltal každou scénu. 윤여정 měla absolutně nejlepší hlášky, a i když byla nejstarší, tak také nejlepší. Tenhle film bych mohl dopouručit všem ženám a dívkam všemi pěti, ale koneckonců i za sebe:-) nevidím jinou možnost, protože takhle jsem si už dlouho neužil takové překvapení, kterým tento film je pro mě.(30.1.2014)

 • Adrian
  ****

  Sest korejskych zenskcy hereckych hviezd v generacnom rozmedzi 20 - 70 rokov sa stretava na Stedry vecer roku 2008 nafotit prvykrat v historii korejskeho priemyslu fotky = titulnu stranu casopisu Vogue. Kazda so silnym egom, prinasa do jednej miestnosti tenziu, ktora hrozi v cochvila vypuknut stabom nezvladnutelnu "zensku vojnu". Dokumentarnym stylom zachytany pohlad na zivot hereckej zenskej hviezdy v korejskej poslocnosti postupne prechadza od stylizovaneho k realnemu a hrdinky postupne demaskuju sami seba a odhaluju svoje vnutorne pochody. Nie su vobec dokonale, ale na druhej strane, dokonale oni same ani nechu byt. Bonusom su potom pre divaka znaleho tvorby jedntlivych hereciek ich vzajomne pokecy o svojich filmoch. V samotnom zavere filmu boli podla slov samotneho rezisera vsetky herecky uz naozaj opite, a preto mozno ta autenticita je taka silna :) [EFM 2010](16.2.2010)

 • hunty
  ***

  Film narvaný kráskami, které podávají opravdu dobré herecké výkony, bohužel tam hraje roli i jistá nezáživnost. Viděl jsem největší naději na změnu filmu v nejmladší herečce z Bakjwi, ale nakonec se nese po celou stopáž v představení života, jeho kladů ale hlavně záporů, šesti známých hereček. Autentičnost, kterou zmiňuje Adrian, je rozhodně na místě a i nenápadná kamera ji trochu přidává. Neurazí, nenadchne...(14.4.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,400,282(10.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace