Yeobaewoodeul

Jižní Korea, 2009, 104 min

Jae-yong Lee

Ji-woo Choi

Kyeong-pyo Hong

Sest korejskych zenskcy hereckych hviezd v generacnom rozmedzi 20 - 70 rokov sa stretava na Stedry vecer roku 2008 nafotit prvykrat v historii korejskeho priemyslu fotky = titulnu stranu casopisu Vogue. Kazda so silnym egom, prinasa do jednej miestnosti tenziu, ktora hrozi v cochvila vypuknut stabom nezvladnutelnu "zensku vojnu". Dokumentarnym stylom zachytany pohlad na zivot hereckej zenskej hviezdy v korejskej poslocnosti postupne prechadza od stylizovaneho k realnemu a hrdinky postupne demaskuju sami seba a odhaluju svoje vnutorne pochody. Nie su vobec dokonale, ale na druhej strane, dokonale oni same ani nechu byt. Bonusom su potom pre divaka znaleho tvorby jedntlivych hereciek ich vzajomne pokecy o svojich filmoch. V samotnom zavere filmu boli podla slov samotneho rezisera vsetky herecky uz naozaj opite, a preto mozno ta autenticita je taka silna :) [EFM 2010](16.2.2010)

Docela jsem se bál, co z tohoto babince vyleze, ale byl to neskutečně pohodový snímek, ve kterém jsem hltal každou scénu. 윤여정 měla absolutně nejlepší hlášky, a i když byla nejstarší, tak také nejlepší. Tenhle film bych mohl dopouručit všem ženám a dívkam všemi pěti, ale koneckonců i za sebe:-) nevidím jinou možnost, protože takhle jsem si už dlouho neužil takové překvapení, kterým tento film je pro mě.(30.1.2014)

Film narvaný kráskami, které podávají opravdu dobré herecké výkony, bohužel tam hraje roli i jistá nezáživnost. Viděl jsem největší naději na změnu filmu v nejmladší herečce z Bakjwi, ale nakonec se nese po celou stopáž v představení života, jeho kladů ale hlavně záporů, šesti známých hereček. Autentičnost, kterou zmiňuje Adrian, je rozhodně na místě a i nenápadná kamera ji trochu přidává. Neurazí, nenadchne...(14.4.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,400,282(10.8.2010)