Ataque de Pánico!

Panic Attack!

Krátkometrážní / Sci-Fi

Uruguay, 2009, 5 min

Fede Alvarez

Přehlídka možností uruguayského tvůrce, která konceptem zavání Blomkampovým Alive in Joburg. Sice to nemá žádný děj a triky na úrovni společnosti Asylum, ale atmosféru a potenciál to určitě má. Jsem zvědav co Alvarez vykouzlí s Raimiho rozpočtem, díky monstróznosti námětu totiž bude muset šetřit tak pětkrát víc než Blomkamp u District 9. Ale určitě to budu vyhlížet.(30.11.2009)

Obrí roboti a dáke stíhačky ničia mesto a nakoniec všetko ľahne popolom v obrovskom výbuchu. Pekné efekty, slušná apokalyptická atmosféra a údajne má byť podľa toho aj celovečerák. Ja tam síce žiadny potenciál ( tých 5 minút je na tento námet akurát dosť ) nevidím a podobnú inváziu mimozeských šrotovadiel sme tu už nedávno mali, ale aj tak by si to asi každý pozrel už len kvôli krajine pôvodu. Uruguajských trhákov zrejme nikto z nás zatial moc nevidel.(15.7.2011)

• Paulo.cz

No pokud nás napadne flotila mimozemšťanů, tak to asi proběhne jak to je zde naznačeno. Nejdříve nás budou pozorovat a když zjistí, že jsme potenciální hrozba pro jejích kolonizaci nové planety, tak nás zničí se vší parádou. Efektové zpracování robotů, ale žádná sláva, troch jako loutky (asi zřejmě kvůli financím). Pro mě vcelku slabé upoutání na celovečerní sci-fi. 38%(29.12.2013)

Válka světů, Den nezávislosti, Transformers, Svět zítřka a křižník Potěmkin v pětiminutovém amaterském filmečku. Nic co by tu tedy nebylo a přesto je z toho prý Sam Raimi paf, že dá chechtáky. Myslím si, že to dělá z důvodu produkovat taky jeden amaterák. Spielberg má tedka Paranormal Activity a Del Toro District 9. Doufejme, že se Snyder shostí tohoto opusu http://www.youtube.com/watch?v=1ZuK_wYrqp8.(30.11.2009)

Celkem klišé provedení co se týče mne, ale určitě bych to nezahodil. Jako krátkometrážní snímek určitě dobré video a ještě lepší nápad, kterej diváka může jen sevřít při pocitu, když by to byla realita.. co se týče převzaté hudby, taky mohl vymyslet něco svého Alvarez, ale je to přece jenom kraťas.. 3*(15.4.2013)

• - Rozpočet filmu činil iba 300 amerických dolárov. (Eoin)

• - Ve filmu byla použita skladba "In the House, In a Heartbeat" od Johna Murphyho, která je ústřední písník k filmu 28 týdnů poté (2007). (jiri.psota)