Ataque de Pánico!

Panic Attack!

Krátkometrážní / Sci-Fi

Uruguay, 2009, 5 min

Fede Alvarez

Je sranda čítať niektoré komentáre, hlavne tie kde sa spomína pochabí scenár, trasúca sa kamera a pod. Veď ide o krátky film, ktorý si Alvarez natočil pre srandu, alebo možno preto,aby si ho niekto všimol v Hollywoode. Zatracovať ho však nieje na mieste a ja mu držím palce, aby sa mu v budúcnosti vo filmovom svete darilo. Vlohy na to určite má.(14.7.2011)

Hergot, na začátku jsem si říkal, kristapána to je děs a na konci jsem měl jen otevřenou hubu a zíral. A to prosím za pouhých pět minut, Alvarezovi se povedlo něco neuvěřitelného, zatímco v mlze jeho robotí ničitelé vypadají jako dětské hračky, s příchodem do města se mění v pravou zkázu a vy čumíte jako u vytržení. Monstrózně vydařené !(15.8.2014)

• Goldbeater

Za jakým účelem přišli? Co od nás chtějí? Myslím, že odpověď je jednodušší, než si kdo může myslet. Chtějí prostě ničit a zabíjet. Tenhle krátký film zřejmě nechce naznačovat nic jiného. Chce jen ohromit, což se mu v mém případě moc nepovedlo. No necháme se překvapit příště, ale jestli tenhle tvůrce má točit nový Evil Dead, tak to potěš bobr.(15.7.2011)

Efektní prezentace dovednosti natočit něco ve v současnosti tak populárním polodokumentárním stylu a dát tomu atmosféru. Na tom má zásluhu vlastní kvalitní animace, vlastní (podle všeho pěkné) na západě neokoukané město a zapůjčená kvalitní hudba, bohužel celý snímek je skutečně jen prezentací výše zmíněného - přijmeme-li, že Panic Attack má nějaký děj, pak tento poněkud nedává smysl, protože všichni pozemšťané, na které měla demonstrace síly a technologické nadvlády udělat dojem, hynou v obřím výbuchu citujícím Den Nezávislosti. Na to bych vlastně zapomněl - Fede Alvarez má zjevně smysl pro humor a přinejmenším viděl spoustu filmů i mimo "žánr" (např. Křižník Potěmkin), ale zvěsti o celovečerním filmu postaveném na tomto kraťasu jsou přinejmenším znepokojivé a do daleka zavánějící mamonářstvím vyvolaným úspěchem Districtu 9. Tím samozřejmě neříkám, že by režisér neměl dostat příležitost, ale bude za sebou muset mít hodně dobrého a hodně důrazného scénáristu, protože s Alive in Joburg Ataque de Pánico prohrává o několik tříd. 70%, a to jen tak tak.(13.7.2010)

Mám rád animované snímky a když jsou akčnějšího rázu, tak tím víc. Jenomže u tohoto se mi moc nepozdával začátek (animace robotů taky žádná extra třída), takže jediné co se mi líbilo moc, byl hudební doprovod. Samozřejmě nesmím opomenout destruktivní konec. Takže ve finále to hodnotím jako obyčejný průměr, který určitě neurazil, ale jinak žádná velká sláva.(10.4.2013)

• - Ve filmu byla použita skladba "In the House, In a Heartbeat" od Johna Murphyho, která je ústřední písník k filmu 28 týdnů poté (2007). (jiri.psota)

• - Rozpočet filmu činil iba 300 amerických dolárov. (Eoin)