Ataque de Pánico!

Panic Attack!

Krátkometrážní / Sci-Fi

Uruguay, 2009, 5 min

Fede Alvarez

Dobře se na to koukalo, to je sice pravda, ale teď záleží na tom, co vykoužlí scénáristé. Ovšem v případě tohoto "kraťásku" jde o dobře koukatelnou bombu s hutnou atmosférou, povedenými triky a dobrou hudbou, která se mi zdá povědomá a myslím, že není původní, ale skvěle zapadla. Na film jsem zvědav, uvidíme.(1.12.2009)

Přehlídka možností uruguayského tvůrce, která konceptem zavání Blomkampovým Alive in Joburg. Sice to nemá žádný děj a triky na úrovni společnosti Asylum, ale atmosféru a potenciál to určitě má. Jsem zvědav co Alvarez vykouzlí s Raimiho rozpočtem, díky monstróznosti námětu totiž bude muset šetřit tak pětkrát víc než Blomkamp u District 9. Ale určitě to budu vyhlížet.(30.11.2009)

04:48 // Ten film má mnohem větší grády jak celovečerní Válka světů, Den nezávislosti, Transformers, District 9 a dejme tomu Monstrum. Oslava Křižníka Potěmkina určitě potěšila a celkově je to tak destruktivní, že mi srdce bušilo jak o závod. Hl. zásluhu na tom má ale použití hl. hudebního motivu 28 Days Later.(5.3.2010)

Je sranda čítať niektoré komentáre, hlavne tie kde sa spomína pochabí scenár, trasúca sa kamera a pod. Veď ide o krátky film, ktorý si Alvarez natočil pre srandu, alebo možno preto,aby si ho niekto všimol v Hollywoode. Zatracovať ho však nieje na mieste a ja mu držím palce, aby sa mu v budúcnosti vo filmovom svete darilo. Vlohy na to určite má.(14.7.2011)

Fede Alvarez (rocnik 78) natocil v roku 2005 21-minutovy EL COJONUDO, ktory bol vtipny, drsny a aj sexy. Uz tam ukazal, ze vie vymysliet a zrucne natocit film, ktory zaujme. Avsak az tento 5-minutovy kratas z 2009 ho dostal do prvej ligy a to, ako on tvrdi, neplanovane. Stacilo ho natocit za vskutku smiesnych 300 USD a zavesit na youtube. Presli tri dni a v maili si nasiel kopec ponuk od hollywoodskych studii (americky sen?). Najrealnejsia vysla ponuka od Warner Bros., ktori mu ponukli 30 mil. USD a produkciu, ktoru zastresi nik iny, ako Sam Raimi! Ani sa nedivim, "El Cojonudo" a aj "Panic Attack!" dokazuju poriadny talent. V tom druhom menovanom nie je de facto ziadny pribeh, ale to ako je to natocene, klobuk dole. Mat viac penazi a urobit lepsie triky, tak to nema z formalneho hladiska ziadnu chybu. Meno Fede Alvarez si treba zapametat a to nielen preto, ze momentalne je schvaleny ako reziser dalsieho dielu/remaku Evil Dead!(5.11.2011)

• - Ve filmu byla použita skladba "In the House, In a Heartbeat" od Johna Murphyho, která je ústřední písník k filmu 28 týdnů poté (2007). (jiri.psota)

• - Rozpočet filmu činil iba 300 amerických dolárov. (Eoin)