poster

Coming Down the Mountain (TV film)

 • Slovensko

  Zostúpiť z hory

Drama

Velká Británie, 2007, 80 min

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Rob Lane
 • lillien
  ****

  Na to že to byl TV film opravdu velmi povedené. Představte si situaci, že je vám šestnáct, celý svět vás už sám o sobě dost sere a do toho máte prakticky každý den v jednom kuse na starost svého dementního bratra s dawnovým syndromem. Žádný velký odvaz to není, to mi věřte, chlapec vám to vysvětlí. Když se konečně mraky roztrhnou a nad tou krutou pubertální depkoidní a bezvýchodnou existencí se ukáže jasná obloha v podobě první extraligové holky a vy se nemůžete vzpamatovat z toho, že s vámi vážně chce píchat, v okamžiku, kdy zjišťujete, co je to být šťastný, se rodiče rozhodnou přestěhovat, aby měl debílek lepší speciální školu. No neříkejte mi, že přijít o kamarády, o holku (vztahy na dálku?ale no tak..) a prožívat si peklo v nové škole by vašemu vztahu k retardovanému bratrovi prospělo, když logicky z toho kanálního zvratu v životě obviňujete jeho. To byste ho nejradši zabili..zbytek už si s bratry prožijte sami:) Sympatické mi bylo mimo zajímavého námětu i to, že teenager se zde nechová tradičně napřesdržku, ale naopak mu věříte a prožíváte s ním každou slzu. Retardovaný bratr hraje naprosto přirozeně a bez křeče a přes naše zažité představy o tom, jak jsou ti malí milí lidičkové s dawnem bezelstní , se v jednu chvíli navzdory svému IQ liberijského hrošíka zachová jako dokonalý sobecký zmrd, což překvapivě děj posune tam, kam jste nečekali. Neotřelé téma, televizní zpracování mi nijak nevadilo, prostě povedená jednohubka z ostrovů.(16.3.2012)

 • Saintcrux
  *****

  Originálny príbeh o deprimovanom Davidovi a jeho bratovi Benovi ,ktorý ma Downom syndróm. David ,už má všetkého po krk a rozhodne sa uniesť Bena a isť s ním na výlet do britských hôr pod zámienkou výletu. Začiatkom deprimujúci film sa postupne mení na milý počin aspoň v mojom chápaní. Film plný symbolov : bratia sa spoznávajú, výstupujú na hory až prídu na vrchol a tam príde vyvrcholenie...........(5.1.2013)

 • freddy
  *****

  Úžasný filmový zážitek z Velké Británie, na který asi jen tak nezapomenu. Tenhle film je úžasnou psychologickou studií vztahu mezi normálním obyčejným teenagerem Davidem, který má své kamarády a holku, a jeho bratrem Benem, který je postižený Downovým syndromem a pro rodiče vždy byl a je přednější. A také kvůli němu se teď celá rodina stěhuje daleko od Londýna, a David tak přichází o vše, co měl rád, a to kvůli svému bratrovi. A jeho vztek stále nabírá na intenzitě, až vše spěje do děsivého finále. Finále, které nakonec nijak děsivé není, ale než se k němu oba bratři dostanou, tak se ještě pár věcí musí stát. Úžasný film, vypadající opravdu jako nějaký dokument, jako by člověk klíčovou dírkou sledovat osudy dvou bratrů, zkrátka tohle je film, od kterého jsem mnoho nečekal, spíše jsem na něj byl zvědavý, ale tak jsem se zadíval na obrazovku, že mi bylo líto, když film skončil. Tenhle film je úžasně povedený a já jsem rád, že když se ještě nedostal k nám do Česka, tak jsem ho mohl vidět aspoň díky STV. Ale film by určitě nebyl tím, čím je, bez herecké účasti Nicholase Houlta v hlavní roli. Kdo by to byl před těmi osmi lety řekl, že ten nesympatický chlapec, který si zahrál po boku Hugha Granta ve filmu Jak na věc (ano, skutečně mi byl nesympatický) jednou vyroste v pohledného mladíka a navíc ještě dokáže zahrát takto náročnou roli. Věřil jsem mu totiž každé gesto, každé slovo, dokonce jsem se s jeho postavou ztotožnil a fandil jsem mu ve všem, co dělal, byl jsem na jeho straně a Bena jsem nenáviděl stejně jako on. Zkrátka jsem se s ním ztotožnil a pokud se toto nějakému herci povede, tak se před ním prostě musím sklonit. Po filmu Jak na věc, bych to určitě neřekl, ale teď říkám, že Nicholas Hoult má solidně rozjetou kariéru a pokud bude ve svých vynikajících výkonech pokračovat, tak se máme na co těšit. Je to za pět hvězd.(6.4.2010)

 • eLeR
  ****

  Výborný film. Zo života. Houltov David výborne zahraný, človek ho absolútne chápe a rozumie mu. Toto je typ filmu, v ktorom by mal hrávať Hoult, a nie nejakých zombíkov. Je naozaj talentovaný. Keby tam nie sú nejaké scény, poprípade by ich zmenili, kľudne by som dala 5 hviezd. A muzika bola zase raz fantastická.(11.3.2014)

 • jafuska
  ***

  film, který má svoji hodnotu, podstatu hlavně lidskou a opět z Velké Británie, nějak je jich hodně poslední dobou, ale to přeci vůbec nevadí, dva bratři, jeden postižený, druhý tzv.normální, žít se spolu, když jeden má iQ hodně málo, to musí být fakt těžký,, ale tento film mělo srdce, a možná si člověk něco u sebe uvnitř uvědomí svědomí, nebo jim tento film něco dá sám ze sebe, kdoví,, mě se tento film docela líbil, sice žádný skvost to není, ale nevadí,(4.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace