Boy

(festivalový název)
  • Česko Kluk (festivalový název) (více)

Film sa odohráva v roku 1984, keď na vrchole pop scény kraľoval Michael Jackson, ktorý, samozrejme, je vzorom i pre hrdinu príbehu - 11 ročného Alameina.
Chlapec má meno po svojom otcovi, ktorého vidí ako hrdinu a ktorý zdrhne po tom, čo jeho žena pri pôrode Alameinovho mladšieho brata Rockyho zomrie. Takže chlapec vyrastá s babičkou a spolu s mladšími bratancami a sesternicami. Keď babka nie je doma, hlavou rodiny je samozrejme on, bystrý a výrečný chlapec, ktorý po návrate zo školy rozpráva svoje zážitky koze menom Leaf. Tie zážitky sú "trochu" vylepšené, asi tak, ako by mal ideálny deň jedenásťročného chlapca vyzerať.
Dni na Waihau Bay farme plynú v pohode až do chvíle, keď sa z ničoho nič objaví zmiznutý tatko spolu s dvoma kumpánmi, aby našli prachy, ktoré niekde na poli ukryl pred tým, než zmizol. (sochoking)

SPDB

Tempo je dost pomalý, situace kde by se dal film vyostřit se nevyužijí ale scény představ jsou pěkný. Trapnost to naštěstí nezabije ale občas by člověk řval jak je to nedotažený. ()

pushover

Waititi umí i o vážnějších tématech vyprávět s dětskou hravostí Gondryho a obrazotvorností Andersona. Film, který se rozleží v hlavě. ()

iz67

Je legracni, jak se skrzeva Micheala Jacksona daří Slamovi a Waititimu popsat národné špecifiká (i kdyz o Novozelandanech a vlastne i Cesich vim uplny hovno). Narozdil od Orla se tady podarilo udelat uzasny konec; zlom, kde se z nudné komedie o lůzrech stává nenapadna, ale o to silnejsi, tragedie, a ještě nakonec si to vsichni potichu priznaj. Genialni haka ala Jackson to vse jen veselosmutne podtrhne. ()

Bobofon

Nesmírně milej a pohodovej film, opravdový pohlazení na duši. Novozélandská partička mi udělala čirou pětihvězdičkovou radost. Režisér a představitel tatínka Taika Waititi musí být naprostý šílenec v tom pozitivním smyslu slova. Doporučuju každému, neváhejte. ()

pwc

Originální film obsahující několik skvělých scén (hlavně taneční čísla), ale příběh je docela deprimující. Nemůžu souhlasit s komentářem od Sobis87, Napoleon Dynamite je jako postava daleko čistší a poctivější, přitom taky k popukání. Abych to shrnul, dost mi vadilo to ulhaný machrování, jaký předváděl jako Boyův tatík, tak Boy sám. ()

tucnakova

Příjemné koukání. Že je to s tátama těžký, to je stará vesta. Moc hezká scéna je ta, kdy malej brácha jede s prskavkou v ruce na kolečkovejch bruslích garáží. Exteriéry. ()

jojo33

Waititiho vtipna variacia na "Once Were Warriors". Reziser najzabavnejsieho Thora a najlepsich epizod Mandaloriana predtym ako prerazil v meste filmarskych snov tocil tieto hrejive, vtipne a hlavne ludske "indie" zalezitosti. Part svojho rebelantskeho otca s agresivnymi navalmi si tu nesmierne uziva, ale jeho maly syn, hladajuci v nom idol, v podani talentovaneho Jamesa Rollestona ho este o milimeter prevysuje. Pri scenach ako nasadenie do auta cez okno alebo tarzanovske zliezanie zo stromu na lane som zazival hlucne navaly smiechu. Tieto typy snimok (nezavisle) nevyhladavam, ale raz za cas sa velmi vydaria a prijemne prekvapia. ()

coulismoulis

Lehkou a zrucnou rukou natoceny pribeh o nelehkych vecech. Postavy jsou zajimave a dobre zahrane (Taiku ma az clovek chut nakopnout s rozbehem) a celou atmosferu determinuje autenticke prostredi novozelandskeho caravan-parku, pocit staticke nemohoucnosti zmenit cokoli byl hodne citelny. ()