Statuesque (TV film)

Krátkometrážní

Velká Británie, 2009, 8 min

Neil Gaiman

Bill Nighy

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

• Hellboy

(Především) komiksový scenárista Neil Gaiman opět usedl na režisérskou stoličku a naservíroval nám osmiminutový kraťas, ve kterém Bill Nighy okukuje "živé sochy". Bill Nighy je výbornej herec, ale do této role mi bůhvíproč moc nesedl. Nevím sice, kdo by se role zhostil lépe, možná Alan Rickman? Ale ani ten nejspíš ne. Každopádně Billa mám prostě už z předchozích rolí zafixovaného spíš jako buřiče, než jako usedlého důchodce. Vzhled je takovej okatě televizní, ale když si člověk uvědomí, že to má osm minut, tak to vlastně nevadí. Gaimanova režie je docela povedená, je vidět, že se dobře učil:) O dost horší je to se scénářem, a není to jen proto, že prostě čekám od Gaimana jiný věci (právě mam rozečteného Sandmana 7). Závěrečný twist jsem sice nečekal, což ale nic nemění na tom, že mě ani nijak nevytrhl. Výsledný dojem je tedy rozpačitý, celek působí nemastně neslaně. Celý film je jen hříčka, na kterou divák velmi rychle zapomene, protože nenabízí vůbec nic hlubšího k zamyšlení.(2.1.2010)

Pěkné a bizarní.(25.6.2013)

Je to celkom milé. Billa mám rada a Amandu ešte viac, sledovať ju mi robí radosť vždy a všade.(17.3.2011)

Trio snů.(8.9.2012)

Milý a velmi pohodový film...(1.8.2013)

krátke a sladké. poteší ako kúsok čokoládovej torty na olovrant keď vonku prší a vaša nálada tiež pláva dole kanálom. preto prosím, nehľadajme za tým viac než zákusok ;-)(4.9.2010)

Tak toto mi napravilo deň! Optimistická a osviežujúca epizódka zo života živých sôch z pera pána rozprávača Neila Gaimana, ktorou opäť dokazuje, akým všestranným a multiformátovým umelcom je. :-) TRIVIA: Amanda Palmerová, ktorá stvárňuje živú sochu zaľúbenú do Nighyho, je známou speváčkou, hudobníčkou, kabaretnou umelkyňou a okrem toho aj režisérovou snúbenicou. Svoju umeleckú kariéru začala zhodou okolností práve ako živá socha.(17.4.2010)