poster

Bandita

 • Česko

  Bandido

 • USA

  Bandido

Akční / Western

USA / Mexiko, 1956, 92 min

 • MikO_NR_1909
  **

  Westerny mám rád a používam vlastnú filozofiu ich sumarizácie. Medzi 3 základné členenia patria filmy : 1. účelové (kedy je dielo výsadné koncipované kvôli pointe), 2. zložité (v ktorých sa najviac blížite autentickým postupom) a 3. zábavné (kde prevláda silná satira a veľa mŕtvych). Tieto tri spomínané časti sa vo viacerých segmentoch môžu navzájom prekrývať a dopĺňať. Bandido patrí do tretej kategórie a na nič závratné sa nehrá. Postupom minutáže sa vyfarbuje sladko-kyslou chémiou a začína strácať.(22.3.2014)

 • JimLogan
  ***

  Přišlo mi to jako Mitchumova příprava na pozdější Pancho Villovu jízdu. Jeho postava válečného dobrodruha využívajícího modernějších zbraní je prakticky identická. Problém je v tom, že na rozdíl od výše jmenovaného je moc málo využitý Gilbert Roland jako velitel revolucionářů. Škoda, Roland měl pro podobné role výtečný potencionál. Ale i tak přijemný film.(18.9.2013)

 • Pohrobek
  ***

  Víceméně dobrodružný snímek z revolučního Mexika roku 1916. V hlavní roli Robert Mitchum jako dobrodruh, kterého válka svým způsobem baví a jenž na ní umí vydělat. Mitchum je hlavním kladem snímku a jeho postava působí ze začátku sympaticky cynickým dojmem, postupně ale začne bojovat snad i za ideály, a ne pouze pro peníze. Jeho ženským doplňkem má být krásná Ursula Thiess - svého času považovaná za nejkrásnější ženu světa - společné scény Mitchuma s Thiess by ale rozhodně mohly být o něco lepší. Scénáristicky není příběh zrovna nejvěrohodnější, ale tématicky je na padesátá léta dost zajímavý - mexickým prostředím, které pomalu předznamenává hromadu italských spaghetti westernů, jež přišly o desetiletí později.(25.7.2006)

 • RHK
  **

  Příjemný válečný western s Robertem Mitchumem coby obchodníkem a dobrodruhem Wilsonem fandícím mexickým povstalcům bojujícím proti vládním vojákům. Asi má rád široká sombrera a granáty.=) Kromě obchodu při zajišťování únosu zbraní od protivníkova dodavatele se stíhá Wilson také dvořit krásné dodavatelově manželce. No a v závěrečné bitvě se Wilson zapojí přímo do boje, když jen ve dvou s velitelem povstalců zlikvidují dotírající vládní oddíl. Oddychový béčkový film, kterému nechybí napětí a akce. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=gY4ES15VCr0(18.3.2009)

 • MickeyStuma
  ****

  Jedná se o akční western z prostředí mexické revoluce roku 1916 a snad by se dalo říci, že hlavní postava, američan Richard Wilson, je průkopník nesmrtelnosti filmových hrdinů. Je na bojišti, kolem sviští kulky a jemu se všechny vyhýbají. On je vlastně ve své podstatě i nesmrtelný příběh, neboť obchod se zbraněmi se zemí, kde se bojuje a s tou nejsympatičtější stranou barikády, je velice výnosný i dnes. Na 50. léta přirozené filmové postupy a tak na dnešní dobu už mnohé scény vypadají krapet podivně, ale dobře napsaný scénář jisté neduhy vynahradí. Děj atmosféru má, byť spíše více válečnou, než tu westernovou. Slabinou filmu asi budou dialogové části, které dnes mohou vyznívat nudně. Mezi ´Gold classic western movie´ snímek ale jistojistě patří.(7.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace