Tony

• Velká Británie Tony: London Serial Killer

Príbeh o mužovi, ktorý vedie osamelý život vo svojom byte v Londýne, mužovi, ktorý ukrýva obrovské tajomstvo... Tony je sociopat, introvert, na prvý pohľad nesympaťák a v neposlednom rade brutálny masový vrah. Film sleduje týždeň z jeho života a neberie si servítku pred ústa. (tahir)

Arnyfe

Tony Benson svým zevnějškem připomíná gentlemana z první poloviny 20. století, jenž je milovníkem akčních filmů na VHS kazetách. Svým způsobem poukazuje divákovi na své skryté abnormality v určitých příkladech, čím chtěl Gerard Johnson sdělit divákovi směrodatnou myšlenku a poukázat na specifické paradoxy, jakými jsou neduhy současnosti. Tony si chtěl jen zavolat z telefonní budky a místo toho byl vyhozen feťáky, který si potřebovali zavolat kvůli dávce. Tony si chtěl získat jejich pozornost tím, že chtěl získat crack a jak myslíte, že to dopadlo? Návštěva společnice a dětinské otázky poukázali na jeho nepříliš extrovertní povahu. Tím, že navštěvuje gay kluby má určitý význam a záhy jednoho večera je osloven jedním návštěvníkem, kterého si následně pozve k sobě domů. Hromotluk, který na začátku filmu řeší partnerské neshody v jedné hospodě si vybere Tonyho jako obětního beránka své zuřivosti a vybíjí si zlost na něm, pro jeho vzhled a podivínství. S tímto hromotlukem se již dostává v průběhu filmu ještě dvakrát do křížku, načež se dotyčnému hromotlukovi ztratil syn a myslí si, že jeho zmizení má na svědomí Tony. Zuřivost se projeví u Tonyho v závěrečné scéně, kde mu exekutor chce zabavit televizor a Tony si to svým způsobem nenechá líbit. Tony je introvert, který 20 let nepracuje a nedokáže se zařadit do společnosti. Žije ve svém světě, kde se probouzí vedle mrtvoly a komunikuje s ní jako se svým partnerem. Dokonce ani vyšetřujícího kriminalistu nezarazí zápach lnoucí se místnosti a svým způsobem má Tony štěstí, když kriminalistovi zazvoní telefon ve chvíli, kdy prohlíží byt se zprávou, že zmizelí chlapec je nalezen zcela zdráv. Jak se pak Tony má cítit! :-) ()

Silviaxx

Tony je stvárnením príbehu jedného z mála vrahov, ktorého vám je v určitých momentoch doslova ľúto. Zblúdila ovca neustále odvrhnutá spoločnosťou kdesi ďalej ako je jej okraj, ktorá je dennodenne vystavovaná napádaniu a urážaniu takmer od všetkých. Na druhej strane je však Tony absolútne psycho, ktoré nie je pre spoločnosť žiadnym prínosom iba škodcom svojou patologickou osobnosťou. Jeho správanie je nadmieru nepredvídateľné pre obeť vzhľadom na to, že miestami sa správa relatívne slušne a zdvorilo a vzápätí sa uňho prejaví čistá agresia vo forme správania, ktoré je dávno za hranicami akceptovateľného a morálneho. Napriek všetkým týmto negatívnym charakteristikám vo mne ešte stále vyvoláva táto úbohá existencia neskutočné poľutovanie. Pravdepodobne to bude geniálnym výkonom herca v úlohe Tonyho, ktorý si drží svoj výraz ľaknutého teliatka. Ak by sme sa pozreli na líniu deja, žiadny závratný sa neodohráva. Tony nie je film s úvodom, zvratom, rozuzlením a záverom, je to len výňatok z bežného života sociopata a vraha, ktorý to hrá jedine na priblíženie jeho psychologickej stránky. V tomto smere je brilantný. ()

Santino7

Ťažko zaraditeľný film, ktorý sa žánrovo nedá nijak presnejšie definovať (thriller to v pravom slova zmysle zďaleka nie je a horor už vonkoncom nie). Ako už bolo spomínané, snímok vlastne ani nič nerieši, nesnaží sa načrtnúť nejakú tú zápletku, ako býva zvykom - iba ukazuje a všetko ostatné necháva na diváka... Stavia sa do role nenápadného sprievodcu, ktorý nás len s minimom emócií sprevádza krátkym životným úsekom na prvý pohľad ešte nenápadnejšieho človeka. Sociopat, masový vrah, samotár či milovník starých akčných filmov (VHS klasik). Divný chlapík. A podobne je na tom aj celý film, ktorý pôsobí maximálne nenápadne, až ma to miestami začínalo štvať. Treba byť naňho správne naladený, inak sa mu prísť na chuť nedá. Mne sa to asi tiež vonkoncom nepodarilo, respektíve ak áno, tak len čiastočne. 40% ()

ink flo

Za málo peněz hodně muziky - studie osamělosti a asociálnosti, kdy jediným výsledkem mezilidského kontaktu jsou pytle s naporcovaným tělem. Jeden z těch filmů, který zalezou pod kůži nezávisle na tom, jestli se vám líbí nebo ne. ()

M.Myers

Chlapík Tony chodí tiše mezi námi. Je velice introvertní a těžce asociální. Ve svém bytě má telku a videorekordér a kouká na pořádný akční filmy s Arnoldem, Sylvestrem či s akčním bohem Chuckem Norrisem. Občas si někoho pozve na návštěvu, přesněji řečeno se lidi na tu návštěvu pozvou sami ale málokdy odejdou. Většinou jsou pak vyneseni po kouskách v modrých pytlících na odpadky. A jelikož Tony bydlí ve svém příbytku už věčnost, jak sám parkrát zmínil, tak v Temži asi těch pytlíků už pár set plave :-) . A zas tak asociální úplně není, ošetřil milé paní prst a poté si vyrazil do gay baru nabalit nějakého toho hocha, ten však už plave v pytlících v řece. Příběh nám toho moc nenabídne, prostě sledujeme kousek života jednoho narušeného pána, kterého můžeme litovat, soucítit s ním a zároveň ho za jeho činy odsoudit a nenávidět. Podobných filmů je mnoho, Tony si však o pozornost říká. 3*** lepší průměr. ()

kvardis

Hezky , hezky, hezky, presne tohle mam rad.Film si na nic nehraje, ukazuje to tak jak to je - bez zabran, bez manipulace. A takhle si Tony zil a hledal kamarady, byl sam, nikdo se s nim nebavil, nikdo mu nerozumnel a nemel ho rad, on si tu cestu nasel sam nejen diky VHS a akcnich filmu. 5* bych dal jen kdyby tam bylo vic obeti :) ()

onlavu

Velká, dlouhá nuda, ačkoliv je to film s krátkou stopáží. Kdyby to mělo lepší spád, bylo by to mnohem zajímavější, tak to opravdu nudilo, škoda. Každopádně představa, že borec, co 20 let nepracoval a jen saje peníze od pracujících, ... A nejsem si jist, zda poster opravdu odpovídá tomu, co bylo ve filmu. Nepamatuju se, že by se tam Tony při uřezávání končetin takhle umazal od krve, může to být pro někoho zavádějící. ()

Veronica27

Divný chlápek, který vypadá, že by neublžil ani mouše. Věčnost žijící ve svém doupěti, kde má kopu videokazet s akčními filmy. Za souseda bych ho určitě nechtěla, ale více než on samotný by mi snad vadil ten " zápach " deroucí se z jeho bytu. Za mě tenhle film neurazí, ale ani nevystřelí do stropu ()

prasokote

Někdy mě celkem děsí, kolik takových magorů žije mezi námi, a nebo přímo vedle nás v baráku :) A nikdo o nich nemá tušení... ()

Sir Ludvig

Surová zábavka, dosť na to aby miestami naberala na nechcenej komičnosti. Takýchto chvíľ chvalabohu nie je veľa. Tony je freak na pohľadanie a tom to celé je. ()

bravo1

Film zobrazující hlubokou samotu člověka - psychopata jednoduchým a působivým stylem. Knírek, brýle, účes, oblečení - je až neuvěřitelné, jak lehce lze z normálně vypadajícího člověka udělat vizuálně člověka divného, odpudivého. Vynikající soundtrack The Lust for Unsung Dreams od Matta Johnsona. ()

Richie4422

Veľmi zaujímavý komornejší počin v ktorom sledujeme Tonyho. Možno by niekto čakával, že film o sériovom vrahovi bude napínavý, avšak Gerard Johnson to zobral z iného uhlu a príbeh Tonyho je len nazretie do obyčajných a normálnych dní jedného chlapa, ktorý je príliš sám.V niektorých momentoch vám ho príde ľúto a dokonca mu fandíte, čo je veľmi zvláštne vzhľadom na jeho dušu monštra. Pekné. ()