poster

Zůstane to mezi námi

 • Chorvatsko

  Neka ostane medju nama

 • slovenský

  Zostane to medzi nami

  (festivalový název)
 • anglický

  Just Between Us

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko / Slovinsko, 2010, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jefff
  odpad!

  Ježiš, no tak to se mi dlouho nestalo. Tenhle snímek nenávidím. Nenávidím každičkou scénu. Minutu po minutě jsem doufal v sále, kdy už tohle zkončí a já si budu moct vklidu zanadávat. Nerozumějte mi špatně. Natočené to je dobře, nenudí to a chvílemi pobaví, A myslím, že své fandy si tenhle film najde, mě však celá dějová linie, celá myšlenka a duch snímku, hlavní postavy i pohled jak je na příběh pohlíženo, to vše mě neskutečně odpuzuje a upřímně vadí. Není to objektivní recenze, ale podvádět, vysmívat se bližným, dělat z nich idioty a přitom se jim u toho smát do obličeje, ničit vztahy...tomu já se vážně smát nechci a nelíbí se mi to. Přijde mi to ubohý. Pardon...(9.7.2010)

 • miligretchen
  ***

  Řekla bych - hodně netypický balkánský film. Možná to ve mně evokuje právě rok vzniku, který mě nutí ke komparaci s jinými balkánskými filmy (převážně staršího data), proto tento snímek s (ne přímo balkánskými rysy) vnímám jako skutečně specifický - intimitou i důvtipem svojí výpovědi, charismatem Mikiho Manojloviče a vůbec příběhem jako takovým, který nám tady a teď není vůbec tak daleko, jak to možná zprvu vypadalo.(11.2.2013)

 • mau
  ***

  Žánrový snímek se odehrává během jednoho roku v Záhřebu, kde se osudy několika postav propojují kolem dvou bratří. Starší Nikola odjel v 90. letech za prací do USA a vrátil se jako bohatý muž. Žije v luxusním bytě s mladou manželkou, ale je promiskuitní, neustále navazuje nové známosti. Mladší Braco žije v bratrově stínu. Rodina se mu rozpadla, pubertální dcera ho ignoruje, je věčně nespokojený, necílevědomý. Vyprávění postupně odhaluje lživé a nekorektní stránky vzájemných vztahů, které formuje nevěra, nedůvěra, sobectví či přetvářka. Nelichotivý a znepokojivý obraz dnešní materialistické a neupřímné společnosti.(10.6.2013)

 • zette
  ****

  Nicim vyjimecny, presto dobry film ze zivota. Jedna se o drama s lehkym naznakem humoru, ktery je velmi podobny tomu ceskemu. Bohuzel mam pocit, ze dnes by se u nas jen tezko nasel reziser, ktery by podobny vztahovy film natocil. Dobre natoceno, krasna hudba a velmi dobre herecke vykony v cele s vytecnym Manoljovicem jsou hlavni devizou celeho snimku. Ac chceme ci nechceme, tema filmu postihne temer kazdou rodinu, nechapu tedy puritany, kteri tomuto filmu z tohoto duvodu davaji jednu hvezdicku, ci dokonce odpad...(22.2.2015)

 • Marigold
  ****

  Záhřebský rodák Rajko Grlić vystudoval pražskou FAMU (jaký div) a ve svém aktuálním filmu představil podařenou partnerskou tragikomedii, o níž se čeští filmaři marně pokoušejí už léta. Prostředí moderní lépe situované rodiny nerozvedl do uprděné a přisprostlé selanky, jakých bývá v českých kinech k vidění dost a dost, nýbrž do sarkastického, peprného, avšak nikoli vulgárního erotického propletence, v němž hrají prim malé a velké lži, zrady a nevěry. Unyle přístupnou formou film musí konvenovat masovému divákovi, každopádně životnými dialogy a nenásilným humorem pobaví kohokoli. Ukázka komerčně perspektivního artiklu, který neurazí. A hlavně, Miki Manojlović šaramantní lháře stále umí. [MFF KV 2010](12.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace