Zůstane to mezi námi

Zostane to medzi nami

(festivalový název)

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko / Slovinsko, 2010, 87 min

Záhřebská chmurná zima i jaro, jak ho Čech možná nezná, doplněný smutnou hudbou, společně s postavami, jenž se navzájem podvádějí a ničí vztahy svoje i ty kolem sebe, nechal vzniknout velice povedený snímek. Někdy se mi chtělo z některých situací zvracet, jindy až plakat, jak je možné, že udržet věrnost je tak složité. Jenže ačkoli jsou všichni zúčastnění nevěrou propleteni a lžou si přitom na rovinu z očí do očí, nakonec stejně nemají kam jít a hledají někoho, s kým by mohli být, jelikož člověk nikdy nechce zůstat sám. Krásný název filmu „Zůstane to mezi námi“ vlastně spíše symbolizuje něco v tom smyslu: „Víme o tom všichni, ale bavit se o tom nebudeme.“ Až překvapivě jsem tomuhle snímku přišel na chuť. Citově vás v některých místech dostane, navíc mi i přijde, že tenhle hodně smutný příběh je v dnešním světě kolikrát hodně tvrdá realita. Jedinou výtku mám vůči někdy nepřehlednému propletenci vztahů, ve kterých jsem se místy hodně ztrácel, než mi došly. Jinak 4 hvězdy a puntík k tomu.(5.9.2011)

Takto prijemne natoceny snimek jsem necekal. Film vypravi o dvou bratrech a jejich zivote s manzelkami, milenkami, prilezitostnem sexu s takrka "kolemjdouci". Do toho vseho se zaplete nekolik deti, to vsechno je smichano pekne domhromady a jeste navrch trochu humoru a sebeironie. Pro me nejlepsi snimek festivalu (ktery jsem mel moznost shlednout, kdyz nepocitam Kratke filmy). Jelikoz je snimek soutezni, udeluji mu timto svuj osobni Kristalovy globus.(10.7.2010)

• mirec88

Dosť hnusný film. Nielenže bol plný sexu, ale ešte aj tie morálne vzťahy - deti s bratom svojho manžela, nevery jedna radosť, klamanie do očí, absolútne zvrátený a nenormálny film bez akýchkoľvek morálnej myšlienky a so žiadnym morálnym posolstvom. Prvýkrát ľutujem, že som bol v kine na film, ešteže to bolo zadarmo v rámci Minifestivalu európskeho filmu. Tak prečo hviezdička? Občas tam bol náznak skutočnej emócie. A vtipné mi to veľmi neprišlo.(7.8.2012)

Nicim vyjimecny, presto dobry film ze zivota. Jedna se o drama s lehkym naznakem humoru, ktery je velmi podobny tomu ceskemu. Bohuzel mam pocit, ze dnes by se u nas jen tezko nasel reziser, ktery by podobny vztahovy film natocil. Dobre natoceno, krasna hudba a velmi dobre herecke vykony v cele s vytecnym Manoljovicem jsou hlavni devizou celeho snimku. Ac chceme ci nechceme, tema filmu postihne temer kazdou rodinu, nechapu tedy puritany, kteri tomuto filmu z tohoto duvodu davaji jednu hvezdicku, ci dokonce odpad...(22.2.2015)

Kto pozná Balkáncov len z dovolenky a nie ako dôverných priateľov s ktorými žije a pracuje a ktorí sa podelia o svoje zážitky, ich náturu a životný štýl, možno sa mu to bude zdať príliš heavy metal. Mňa nič neprekvapilo, žijú naplno. Buď sa milujú alebo bojujú. A spomenie si ešte niekto na časy socíka keď miestny lámači sŕdc čakali v šore na príjazd autobusov so značkou CS.... čo dámy teraz v najlepšom veku?(23.8.2018)