poster

Zůstane to mezi námi

 • Chorvatsko

  Neka ostane medju nama

 • slovenský

  Zostane to medzi nami

  (festivalový název)
 • anglický

  Just Between Us

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko / Slovinsko, 2010, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Záhřebský rodák Rajko Grlić vystudoval pražskou FAMU (jaký div) a ve svém aktuálním filmu představil podařenou partnerskou tragikomedii, o níž se čeští filmaři marně pokoušejí už léta. Prostředí moderní lépe situované rodiny nerozvedl do uprděné a přisprostlé selanky, jakých bývá v českých kinech k vidění dost a dost, nýbrž do sarkastického, peprného, avšak nikoli vulgárního erotického propletence, v němž hrají prim malé a velké lži, zrady a nevěry. Unyle přístupnou formou film musí konvenovat masovému divákovi, každopádně životnými dialogy a nenásilným humorem pobaví kohokoli. Ukázka komerčně perspektivního artiklu, který neurazí. A hlavně, Miki Manojlović šaramantní lháře stále umí. [MFF KV 2010](12.7.2010)

 • markuc
  ****

  Takto prijemne natoceny snimek jsem necekal. Film vypravi o dvou bratrech a jejich zivote s manzelkami, milenkami, prilezitostnem sexu s takrka "kolemjdouci". Do toho vseho se zaplete nekolik deti, to vsechno je smichano pekne domhromady a jeste navrch trochu humoru a sebeironie. Pro me nejlepsi snimek festivalu (ktery jsem mel moznost shlednout, kdyz nepocitam Kratke filmy). Jelikoz je snimek soutezni, udeluji mu timto svuj osobni Kristalovy globus.(10.7.2010)

 • Paolo123
  ****

  Neveselá, leč pravdivá komedie ze života. Takhle to leckde chodí, jen o tom nechceme mluvit ani slyšet. Zavíráme oči a zacpáváme si uši před zjevnými skutečnostmi. To ale neznamená, že neexistují a ani že bych je schvaloval. Film prostě jen není pokrytecký, jakkoli zobrazuje věci, jež se leckomu nelíbí. Oceňuji i fakt - dámy nechť prominou - , že film je, řekl bych až krásně antifeministický.(19.9.2013)

 • Thimpu
  ****

  Záhřebská chmurná zima i jaro, jak ho Čech možná nezná, doplněný smutnou hudbou, společně s postavami, jenž se navzájem podvádějí a ničí vztahy svoje i ty kolem sebe, nechal vzniknout velice povedený snímek. Někdy se mi chtělo z některých situací zvracet, jindy až plakat, jak je možné, že udržet věrnost je tak složité. Jenže ačkoli jsou všichni zúčastnění nevěrou propleteni a lžou si přitom na rovinu z očí do očí, nakonec stejně nemají kam jít a hledají někoho, s kým by mohli být, jelikož člověk nikdy nechce zůstat sám. Krásný název filmu „Zůstane to mezi námi“ vlastně spíše symbolizuje něco v tom smyslu: „Víme o tom všichni, ale bavit se o tom nebudeme.“ Až překvapivě jsem tomuhle snímku přišel na chuť. Citově vás v některých místech dostane, navíc mi i přijde, že tenhle hodně smutný příběh je v dnešním světě kolikrát hodně tvrdá realita. Jedinou výtku mám vůči někdy nepřehlednému propletenci vztahů, ve kterých jsem se místy hodně ztrácel, než mi došly. Jinak 4 hvězdy a puntík k tomu.(5.9.2011)

 • miligretchen
  ***

  Řekla bych - hodně netypický balkánský film. Možná to ve mně evokuje právě rok vzniku, který mě nutí ke komparaci s jinými balkánskými filmy (převážně staršího data), proto tento snímek s (ne přímo balkánskými rysy) vnímám jako skutečně specifický - intimitou i důvtipem svojí výpovědi, charismatem Mikiho Manojloviče a vůbec příběhem jako takovým, který nám tady a teď není vůbec tak daleko, jak to možná zprvu vypadalo.(11.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace