VAT

Publicistický
Slovensko, 2009, 25 min

Účinkují:

Gregor Mareš

Magazín vedy a techniky. (oficiální text distributora)

Autogram

Možno som akurát natrafil na zaujímavejší diel, ale dalo sa na to nielen pozerať, ale aj počúvať a zamyslieť sa. Určite to však nie je na odreagovanie žien pri žehlení alebo varení. Ospravedlňujem sa, ani pre mužov pri žehlení a varení. ()

Radko

Koncepcia relácie je trochu vachrlatá. Skladá sa z viacerých, prevažne prebraných reportáží o technologicko-vedeckých novinkách zo zahraničia, pričom vzhľadom na ich miniatúrnu dĺžku a spôsob reportovania, majú vaic-menej charakter vedeckého bulváru. medzi je je, zvyčajne do prostriedku relácie vstrčený rozhovor s nejakým slovenským vedcom, ktorý je ústrednou osou programu VAT a patrí k najzaujímavejšej zložke programu, v podstate jedinej autorskej (ak nerátame preklady zahraničných šotov). Celkove skôr priemer. 58%. Poznámka: 100% patrí časti relácie, premiérovo odvysielanej 3. apríla 2021 na RTVS 2. Ústredný rozhovor patril môjmu milovanému bračekovi, takto pracovníkovi Slovenskej akadémie vied, chemického ústavu. Na svojom pracovisku opisoval funkciu biočipov a prácu s nimi, ako sa za ich pomoci diagnostikujú a detegujú rôzne cukry vo vzorkách tkanív, či liečiv a na základe reakcií a správania sa cukrov vo vzorkách sa dávajú/resp. nedávajú odporúčania na rôzne typy novo vyvíjaných liekov na najrôznejšie choroby, akými sú napríklad ADHD, rakovina, tehotenská cukrovka, cirhóza pečene. Jednoducho: čip, čip, čip a čip - tí Ťa chránia, čip, čip, čip a čip - večer aj zrána. ()

MM_Ramone

Veda A Technika - "VAT". Televízny magazín zaoberajúci sa zaujímavosťami a novinkami z oblasti vedy, vývoja technológií, robotiky, výpočtovej techniky, hardwaru, softwaru a podobne. Niektoré príspevky sú zaujímavé, niektoré ani moc nie. Ako kedy a ako pre koho. Avšak v programovej štruktúre verejnoprávnej televízie má aj takýto typ relácie svoje miesto. ** ()

Marek1991

Veda a technika je zaujímavý nápad, dobrý typ relácie, nie je to síce tak dobré, že by to aj mňa netechnického človeka akosi zobralo, ale chválim. 60% určite. ()

Samuell84

Zaujímavý technologicky program no nie vzdy s vyvazenim obsahom. A taktiež nie prave najaktívnejši, často poukazuje na temy staršie niekoľko mesiacov ci dokonca rokov. ()