Phobos

Alexandr Burcev

Gruv

Dmitrij Rudovskij
  • PetrPan

V hlavě mi utkvěla jen přirozená krása Tatjany Kosmačevy, jinak bych na Fobos raději zapomněl. Dal by se jednoduše charakterizovat třemi slovy - pičovina na entou, ale vzhledem k tomu, že je to můj první film Challenge tour 2015 zkusím jej přeci jen fundovaněji okomentovat. Skupinka nesympatických trotlů zůstane uvězněna v bývalém protileteckém krytu a hledá cestu ven a dělá to skoro celou dobu bez toho, že by se objevil byť je náznak napětí. Sem tam se ozve divný zvuk a po zdech se tu a tam rozlézá černá esence, kterou ovšem trotlové evidentně nevidí, tudíž je naprosto zbytečná. V poslední desetiminutovce dojde k překotnému bodycountu, čisťounkému a většinou i mimo záběr, a pak přijde finále, pro nějž neexistuje sprosté slovo, které by jej dokázalo vystihnout. Hnus, hvězda za Tatjanu. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(1.4.2015)

• eraserhead666

Další z podzemních horrorů, tentokrát z Ruska a rozhodně lepší než Pod Moskvou. Takový krásný kraťas by z toho byl, kdyby do toho klubu již po pěti minutách vlítl nějaký maník se sekerou a všechny je tam rozsekal. A vy byste mu fandili. Hrozně moc. Ono ale naštěstí alespoň to prostředí starého protileteckého bunkru je trochu zajímavé. Ale ten konec, ten konec je opravdu jedna velká noční můra.(10.2.2014)

• ricci.s

Hunter to vystihol najlepšie. Hodina nudy, kde sa nič nedeje, len partička idiotov sa snaží nájsť cestu von z tunelov. Potom nasleduje 10 minút "akcie", kde jeden za druhým zomierajú a prichádza idiotský záver, ktorý odfajčil celý film. No, ešte si fakt musíme počkať, kým Rusi natočia niečo fakt kvalitné.(29.4.2010)

• Hunter2222

Rusko-estónsky horor o hŕstke ľudí zavretých v vojnovom bunkri, ktorý je prerábaný na disko klub. Námet to bol zaujímavý, ale spracovanie otrasné. Ide o fóbie, ktoré tu všetkých strašia a musia ich ich prekonať. Našťastie film má len 78 minút, ale aj tak hodinu sa nedeje takmer nič, ale ani také nič, čo by zaujalo. Potom prichádza asi 5 minút akcie a veľký WTF koniec. A k tomu ešte "profesionálny" herci... Ale svoju atmosféru to malo a snaha sa uprieť nedá.(26.4.2010)

• davena27

Toliko jsem se těšil a toliko jsem byl zklamán.Po pár minutách filmu budete mít náramnou chuť uchopit do vlastních rukou AK 47 a řádně pokropit celý filmový štáb četně slečny co roznáší kávu.Ale jsem optimista, a snad se najde v tak velké zemi někdo, kdo natočí něco co mě údivem rozškubne držku vejpůl. Na zdarovje.(20.2.2011)