Historické minipříběhy a kuriozity (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2009, 8 min

Pavel P. Ries
  • Mariin

Viděl jsem jen díl o "Panence Skákavé" v poutním místě Skoky, ale nijak se mi to nelíbilo. Hodně povrchní. Jak tu pořád opakovali, že Panna Maria pomáhala lidem, ale sama sobě pomoci nedokázala, se mi zdá nejen hloupé, ale i rouhavé (kostel ve vysídlených Sudetech je totiž zpustlý). Jediným kladem tohoto pořadu je upozornění na určitou konkrétní lokalitu, to ostatní (včetně líbání na závěr) je nechtěná parodie.(18.6.2010)

• PaRi

1. díl cyklu Proč se Antonín Dvořák nestal řezníkem získal na Mezinárodním filmovém festivalu evropského umění Arts&film 2010 v Telči Cenu poroty v kategorii Hudba, dramatické umění, film a literatura. Šestého ročníku se zúčastnilo 32 zemí z Evropy s 283 filmy. Soutěžilo se v pěti kategoriích: 1. Výtvarné umění ve všech oblastech a oborech 2. Architektura a design, lidové umění 3. Hudba, dramatické umění, film a literatura 4. Film Future 3000 5. Multimedia. Již odvysílané Minipříběhy si můžete pustit přes tento odkaz a nebo přes Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Historick%C3%A9_minip%C5%99%C3%ADb%C4%9Bhy_a_kuriozity(9.6.2010)

• - Kolekci 4 dílů z 26dílného cyklu byla udělena jedna z hlavních cen na Evropském filmovém festivalu filmů o umění Arts&film. Kolekce zahrnovala díly "Hoslovický Mlýn aneb skanzen lidského ducha Kazín", "Tetín a Libušín aneb bylo nebylo",  "Mariánská Týnice aneb litinový příběh lásky" a  "Chyše aneb o plnosti času a věčném životě". (PaRi)