poster

Smrt a kremace

 • USA

  Death and Cremation

Thriller

USA, 2010, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ****

  Na každého jednou dojde. Ale slovíčko "jednou" je tak neurčité, a tak si jeden podivný samotářský majitel krematoria řekne, proč by měly dotyčné osoby, které nerespektují nic a nikoho tak dlouho čekat. Zkrátka se řídí úslovím "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek". A tak se stane, že pohřešovaných v jednom malém městečku začne přibývat. A paralelně s tímto příběhem sledujeme příběh druhý, v jehož popředí je teenager Jarod, který je ve škole šikanován a kterého osud zavane právě do krematoria tohoto podivína. A divákovi musí být jasné, že ti dva budou mít společného více než jen společné zaměstnání. Tenhle thriller mě dokázal maximálně zaujmout, užíval jsem si ho a bavilo mě sledovat, jak někdo bere spravedlnost do vlastních rukou a obětem stručně a jasně dá najevo, co si o jejich chování myslí. Předpokládám, že se najde jen málo diváků, kteří ústřední dvojici nebudou fandit, protože oni nevraždí bezdůvodně a hlavně, jsou to oba ohromní sympaťáci. Jsem rád, že jsem si našel trochu času a strávil páteční noc s tímhle filmem, protože to opravdu stálo za to. Jen mi přijde zvláštní, že skoro v každém filmu na téma šikana jsou šikanováni sympatičtí hoši a dívky, kteří rozhodně nepatří mezi vzhledově neatraktivní teenagery. Asi to je tím, že méně atraktivním teenagerům by zřejmě divák nefandil, ale každopádně je to zvláštní fenomén. Tím jsem ale odbočil od tématu, film mě zaujal a bylo mi horzně líto, že už končí, zkrátka byl to fajn film, a proto mu uděluji čtyři hvězdy.(29.4.2012)

 • HlavkaZeli
  ****

  Z filmu pro dlouhé chvíle se vyklubal docela obstojný film. Herci Bradu Dourifovi opravdu nelze nevěřit, že je tak trochu maniak a sem tam si jednoho nezdvořáka upeče. Když pak s ním začne v jeho krematoriu pracovat mladý teenager, se kterým se nikdo nebaví, hned se peče více a je veseleji. Při pokročilejším sledování filmu zjistíte, že je Stan(Dourif) velice hodný a zásadový člověk, který rád lidem pomáhá(když ho zrovna neurazí, to je pak jiný příběh...). Stan vám přiroste k srdci a až dokonce budete čekat, jak to s ním dopadne. A musím říct, že konec stojí za to!(5.2.2012)

 • Ruffian1
  odpad!

  Zajímavý thriller, Skvělé obsazení Jereda (Jeremy Sumpter) zbožnuji filmy sním a tento ač úplně k jeho stylu nestandardní zahraný také jak jinak než výborně. Jsou tam i krvavé zcény a Stenovi bych hned věřila že je sériový vrah... Škoda jen že film není nadabovaný do češtiny... :( Já ho viděla jen namluvenej polsky a to nejdřív anglicky a pak přezto polština... Takže jsem rozuměla každý pátý slovo ale něco jsem doslyšela anglicky :D(24.6.2012)

 • Fr
  **

  ,,NENÁVIDÍM TOHLE PROKLATÉ MÍSTO“....... /// To se takhle - čirou náhodou - kolem jednoho podivný kluka začnou ztrácet (podivní) spoluobčané. Podivnej je i majitel krematoria - a ne tím, že má nakoukanýho Dextera. Jak už to tak v pohádkách bejvá (no dobře, tohle není pohádka), ty dva se hledali, až se konečně našli! Osud? Možná, každopádně následující dny jim dají zabrat! Morbidní bakalařskej příběh. Nic víc (ani míň). Rychlovka sázející na pár krevních stříkanců má děje tak na půl hoďky. Pak už je to jen sadomasochismus na divákovi. (Bohužel jsem se zúčastnil.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že říkat úchylovi, že je úchyl je nejen úchylný, ale hlavně se to občas nevyplácí. 2.) Bydlím vedle krematoria. (A ten hospodskej je nějakej divnej...) 3.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(29.11.2011)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Wow! Fakt parádní výstavní shit. Zmar a nuda. Další super trapnej a uhozenej vrah. Dourif zklamal na celý čáře. Sádelnatý neherec Baldwin pak dojem dojebe definitivně. No a režisér tohoto skvostu právě dotočil nový film se Seagalem a Vinniem Jonesem. jestli bude vypadat jako toto, tak nám buď bůh milostiv.0%(27.4.2014)