Nový virus zvaný "medúza" ohrožuje celý svět. Tělo promění v kámen, neexistuje proti tomu lék a úmrtnost infikovaných je 100%. Někteří doufají že se lék podaří najít v budoucnosti a proto je vybrána hrstka nakažených lidí, aby byla uložena do kryogenického spánku. Kasumi, dospívající dívka, je jednou ze sto šedesáti vybraných. Společně jsou dopraveni do starodávného hradu, v jehož nitru je laboratoř s kapslemi pro kryogenický spánek. Kasumi, ačkoliv je to téměř nemožné, doufá, že se jednou opět shledá se svým dvojčetem Shizuku, která je také infikovaná virem, ale není mezi vybranými. Po probuzení Kasumi ostatní zjistí, že centrum s kapslemi je jiné než si ho pamatují. Všechno je pokryto trny a brzy na ně zaútočí horda hladových nestvůr a monster! Po panickém útěku přežije pouze sedmičlenná skupinka. Jak dlouho spali? Odkud se berou ta monstra? A co se vlastně stalo na povrchu? Útěk z trny obrostlého hradu plného záhad může začít. (J-kob)

DaweForeman

Sci-fi + pohádka dohromady. Nemůžu si pomoci. Zpočátku to vypadá jako zajímavý katastrofický sci-fi, ale jakmile se tam začínají objevovat ony pohádkové prvky, tak to celý úplně pokazí. Nějakou hlubší myšlenku tu nacházím pouze jednu a to ještě ke konci, navíc se nevztahuje k něčemu reálnému. Spousta věcí je tu neobjasněna nebo velice uspěchána. Dále je tu mnoho témat, které působí spíše tak, že se je tam za každou cenu snažili narvat. Co se týče animace, tak nižší hranice průměru. ()

psychohippo

Spíš 3,5/4 než čisté 4. Zajímavý, tradičně asijsky docela komplikovaný nápad: apokalyptická parafráze na Šípkovou Růženku dotýkající se otázky po smyslu života a vzdávající hold vražedné síle dětských přání. Bezchybný anime styl mi kazily příliš primitivní příšery, kterých bylo zbytečně moc (z Vetřelce víme, že stačí klidně jedna) a ten zmuchlaný konec, kdy se místo očistné katarze všechno nějak doplantalo. Nicméně zajímavá myšlenka: Žijeme, protože si někdo přál, abychom žili. A ten někdo dokonce můžeme být i my sami.... ()

Khare

Ne až tak sympatická hlavní hrdinka, ale to je nutné zlo... Krásná animace a nádherná hudba, pro podobné atmosferické a psychologické survival "horory" mám velkou slabost. ()

vladis069

Král trnů mi přijde spíš jako dva plynule navazující filmy. V první třetině je budovaná perfektní, tísnivá atmosféra ještě podpořená skvělou animací. Druhá třetina je skvěle hororová, drsná a brutální. Poslední část je pak naprosté psycho, kde zjištujete, co se vlastně stalo( já už to viděl třikrát a stejně to nechápu). Přirovnání k Počátku je naprosto na místě. To co mi vadí, je právě přechod mezi částí hororovou a psychologickou. Takže jen 4*. Možná, že až to pochopím, ještě jednu přidám. Jinak 85% ()

RoyBatty444

Opäť si Japonský tvorcovia zobrali európsku rozprávku a obalili ju do sci-fi s veľkou porciou akčnosti a bohužiaľ aj otrepaných frázy. Nie je to úplne strnulé ale príbeh sa nikdy neodlepí od zeme aby ukázal niečo nové alebo aspoň posunul žáner niekam ďalej. Na jedno pozretie dobré. ()

svist10

Těžko říct, jestli si dokážu tu jednu hvězdu nad průměr obhájit. Trnový král je další slepenec spousty jiných snímků. Začátek připomíná skoro libovolný film o nákaze, přesto funguje jen jako spouštěč dalších událostí a v dalším ději nemá v podstatě žádnou roli (s jednou výjimkou paragána bez padáku v úvodu). Pak tu máme úprkový horor osolený příšerami, akci á la Resident evil... A pak jde všechno k šípku. Celé se to začíná zamotávat a v podstatě se z Trnového krále stává taková hodně bizarní detektivka, udržovaná jen tím, že vám dodává vždycky jen střípek potřebné informace, nikdy ne celou. Postavy mají emoce, a každá má nějaké trauma (což má vlastně také svůj důvod, jak se ukáže v závěru), přesto se jim ale nikdy film nedostane pod kůži a až do konce to budou jen sice krásně (a víceméně realisticky) nakreslené, ale stále jen postavy, nikdy lidské bytosti. Takže i celá finální katarze (s několika šťavnatými WTF momenty) vlastně zcela postrádá hloubku. Takže, i když je to vlastně strašně povrchní, je to taky hezky animované, obsahuje sympatické akční scény a zejména po probuzení i náznaky atmosféry, Trnový drak ve finále a SPOILER ALERT fakt, že hlavní postava je v podstatě jen konstrukt, který spolu s nejotravnějším členem skupiny přežije epický (a směšný) konec, mě nutí hodit to do průměru. Ale takhle těsně po skončení, čistě pocitově je to na těsné čtyři hvězdy. Může se stát, že až vyšumí animace, budu chtít ty skoro dvě hodiny stráveného času zpět, ale nešť. BTW, srovnání s Inception je fakt úplně mimo. P.S.: Začíná mě štvát, jak Japonci cpou do libovolného žánru stále stejné sériově vyráběné popové odrhovačky, když zbytek filmu má relativně slušný orchestrální soundtrack. ()

Andy.222

Souhlasím s tím, že nevím, jestli bych se na to podíval prodruhé, když člověk už ví 'co přijde teď'. Ale při prvním shlédnutí, tak si vychutnává dobře budovanou atmosféru, to že vlastně celou dobu přemýšlíte 'a není to vlastně jenom sen?' napětí, která z postav zemře další etc. Nemyslím, že by se s postavami nedalo ztotožnit, mě byl například Owen (promiň, Marco;-) ) hrozně sympatický od začátku v autobuse a závěr jsem (potom co jsem si jednu scénu asi třikrát přehrál, abych se ujistil) taky pochopil a nepřišel mi až tak špatný. Jistě bylo tu pár věcí, co by se dali vypustit (např. Alice) a jiné, které by se dali zase trochu víc rozvést nebo udělat lépe (příšery byly takové nemastné neslané a třeba King of Thorn i když dobře vypadal toho moc nepředvedl), takže na plný počet to není, ale stále je to velice dobré. ()

VashCZ

Bčková apoakce a psychopohádka v jednom. V těch pohádkových chvílích jsem si duševně trochu připadal jako v Mijazakiho pohádkách. Čekal jsem něco jiného, ale výsledek mě překvapil. Na myanimelistu řazeno jako podobné Blue Gender, ale... inu pár těch blue tu taky bylo :-). Co tomu opravdu ubíralo bylo údajné mezinárodní osazení hlavních i vedlejších postav, kde se ale stejně chovali všichni tak, že jsem si připadal jako kdyby v japonsku postavili napodobeninu skotského hradu a jeho stálí i dočasní obyvatelé si změnili jména na evropsko-americká. Zkrátka chybí správná mentalita. Chování postav bylo i vcelku logické, ale ty jejich tiky, kterými se dostávaly do svízelných situací byly na evropu prostě nefamiliérní. No pro našince je vidět, že ukousli moc velké sousto, ale je jasné, že romantický pohled na evropu je pro asii asi trochu trendy. Což ale pořád neřeší moji situaci ... tři nebo čtyři hvězdy? ()