poster

Jáma

 • estonský

  Jama

 • estonský

  Яма

 • anglický

  Pit-Hole

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko / Estonsko, 2010, 23 min

Režie:

Jiří Stejskal
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 6thSun
  ****

  Hlavní představitelka svoji automatickou statečnost malinko devalvuje tím, že jako její motivaci uvádí patriotismus, přitom je to právě její země, kdo ji chce z onoho plácku vystrnadit. Motivace ale nakonec nejsou důležité, důležité jsou činy, které oné bodré ženě navíc příliš neusnadňuje nelehké žití se dvěma muži, jedním ochlastou a druhým magorem. Režisér Stejskal vybral skutečně zajímavé téma a poté ho neméně zajímavě zpracoval. Za poselství, které se podprahově nese celým dokumentem a jež je nakonec potvrzeno posledním citátem, jedna hvězda navíc.(18.8.2011)

 • t.b.kat
  ***

  Tak trochu zvláštní rodinka, která žije v polorozpadlém baráku plném koz a slepic uprostřed paneláků v jedné ze čtvrtí v Kyjevě. Jejich dost odlišný způsob života je trnem v oku místních usedlíků a také developerské společnosti, která by chtěla jejich pozemek odkoupit a vystavět na něm další z betonových obytných krychlí. Že se nevzdali a od r. 1992 bojují za lepší život (od r. 1992 probíhá soudní proces), i když noří svůj nos v naprosté bídě je hodno obdivu. Když kamera vejde přes práh jejich domu a ponoří se do běžného dne plného radostí a strastí této rodinky, objeví se před námi obraz starých časů, tradic a názorů. Na tento sociální dokument navazuje před několika dny uvedený dokument Jáma (2014) stejného režiséra Jiřího Stejskala. Dokument je možno shlédnout on-line. 3*(7.11.2014)

 • FIBO
  *****

  "Díra" uprostřed moderního panelákového sídliště. Kontrast dvou světů. Pro většinu to jsou špinavci, primitivové. Kontrast dvou naprosto rozdílných vesmírů mnohde není patrný jako právě tady. Co ale když právě oni jsou ti hodní, ti chytří, co se nenechají vtáhnout do okolního zlodějského, komerčního a úplatkářského světa? Je až zarážející, jaký dojem na mě udělala Yuliya Sokolova, ženská takového charakteru, jaký jsem ještě nepoznal. Čistě teoreticky, narodit se v jejich rodině, byl bych hrdý, že jsem Ukrajinec.(18.8.2011)

 • Pilda17
  ***

  O rodině, která se snaží vyhnout městskému systému. Docela zajímavý dokument, ale nijak zvlášť neosloví... 6/10 = 60%(20.8.2011)

 • blackrain
  ***

  Nad tím mi zůstává rozum stát. Tedy ne nad tím, jak to autor natočil, ale nad tím, jak někteří lidé dnes žijí a jak uvažují. Zajímalo by mě, jak to s tou rodinou bylo dál. Sice je to na konci řečeno, ale uběhl další rok a to je spousta času, aby se hodně změnilo. Také se zde mluvilo o tom, že se soudí od roku 1992. To je neuvěřitelná doba. Nechci rodině přát něco zlého, ale nedokážu pochopit, že je nevyhodili násilím. Tenhle dokument by se dobře vyjímal mezi tím, co vysílá ČT 2. Věřím, že by se na něj podívalo více lidí.(18.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace